Hyklova48 Hyklova48 komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Když jsem viděla obálku této knížky, tak jsem si ji prostě musela přečíst. Ta obálka je nádherná a myslím, že naprosto vystihuje atmosféru, kterou ta kniha má.
Příběh se mi moc líbil a bylo to velmi příjemné a romantické čtení. Na to, že to má opravdu spoustu stran, tak se mi to četlo skvěle a stránky mi utíkaly rychle. Postavy mi byly velmi sympatické a nejvíce jsem si oblíbila postavu pana Reeda a Elisy Hammiltonové. Hrozně se mi líbilo prostředí a doba, ve které se příběh odehrává a po přečtení jsem měla chuť se do Londýna té doby podívat.
Tuhle knížku bych určitě doporučila a sama si ji ještě někdy ráda přečtu.

05.03.2021 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tato kniha vypráví o dívce Hazel, která trpí rakovinou v posledním stádiu. Ona i její lékaři neví kolik času ji zbývá ale všichni ví že se smrti nevyhne.
Svůj volný čas Hazel tráví čtením Císařského neduhu, což je její oblíbená kniha ale také chodí do podpůrné skupiny, kde se setkávají lidé s rakovinou. Jednou se tam seznámí s krásným klukem Augustem Watersem,který má amputovanou nohu právě kvůli rakovině.
Hazel a August spolu začnou být téměř pořád a pomalu se sbližují. Jenže Hazel, která chce aby po ní zůstalo co nejméně lidí,kterě její smrt zasáhne, se bojí zamilovat. Ale August to vidí právě naopak a chce ji ukázat že i za ten krátký čas, který oběma zbývá si mohou užít jako kdyby jim zbývala ještě celá věčnost.....
Tahle kniha se mi strašně líbila a doporučovala bych ji každému. Je to hodně silný a smutný příběh u kterého mi nešlo nebrečet ale zároveň je příběh moc krásný. Myslím že by si tuhle knihu měl přečíst každý a zamyslet se nad ní a užívat si života dokud to jde.

26.09.2019 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Tuhle knihu jsem dostala k Vánocům a musím říct, že byla opravdu skvělá.
Ze začátku jsem se do té knihy nemohla vůbec začíst ale asi po 40 stránce, jsem se tak začetla, že jsem nemohla přestat číst.
Tahle kniha mě moc zaujala tím, že hodně otevřeně popisuje problémy a myšlenky, které jsou podle mě aktuální a pasují do dnešní doby teenagerů. Moc jsem si oblíbila Finche, který mi byl hrozně sympatický a i když měl bipolární poruchu, tak měl podle mě nádherné myšlenky a pohledy na život. Violet mi přišla hodně uzavřená do sebe a nebyla mi až tolik sympatická ale když poznala Finche, tak se podle mě hodně změnila, vlastně oba se hodně změnili. Myslím že to byl osud, aby se potkali, protože oba potřebovali někoho komu by se mohli se vším svěřit a důvěřovat mu. Nakonec jsem si je oba neskutečně oblíbila!
Knížka je o lásce, přátelství ale především o životě a hledání sebe samotného. Má nádherné myšlenky a úvahy, nad kterými jsem dlouho přemýšlela a jsou prostě úžasné. Myslím že i když si na konci knihy trochu pobrečíte tak si ji neskutečně oblíbíte. Moc doporučuji!

07.02.2020 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Od této autorky jsem četla knihu Dopisy ztraceným, která se mi moc líbila, takže jsem se na toto pokračování moc těšila.
Je to opravdu nádherný a hluboký příběh plný emocí. V knize se pojednává o spoustě těžkých tématech, jako domácí násilí a kyberšikana. Zároveň je to krásný příběh o lásce dvou mladých lidí. Obě hlavní postavy jsem si moc oblíbila a měla jsem pocit, že to všechno prožívám s nimi. Celý příběh mě opravdu zasáhl a moc se mi líbil.
Kniha byla také velmi čtivá a měla jsem ji přečtenou za chvíli.
Od této knihy jsem měla velká očekávání a musím říct, že mě opravdu nezklamala a myslím ,že toto pokračování bylo o trochu lepší než první díl. Knihu moc doporučuji!

30.04.2021 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Tahle kniha byla úžasná! Ze začátku jsem si myslela, že knížka bude o takovém tom typickém životě teenagerů, který vídám ve většině knih a nebude to nijak záživné. Ale tenhle příběh byl naprosto skvělý a úplně mi vyrazil dech.
Oba hlavní hrdinové mají velmi zajímavé a ne často vídané osobnosti, které se mi moc líbily. Kdybych měla tuhle knížku popsat dvěma slovy , tak by to určitě byla "exploze barev", která dokonale vystihuje emoce, kterých je v tomto příběhu opravdu nespočet. Je to nádherně napsané a plné hlubokých myšlenek, emocí a úžasných pohledů na svět, které i mně nějakým způsobem ovlivnily. Byly chvíle, kdy jsem u knihy brečela ale naopak, bylo spoustu okamžiků, kdy jsem se nemohla přestat usmívat. Emoce se mi měnily, stejně tak, jako se měnily oběma hrdinům a to bylo neskutečné...... Za mě jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla a určitě moc doporučuji!

12.10.2020 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Jako první jsem viděla Stmívání ve filmovém zpracování a ten příběh se stal jedním z mých oblíbených. Upíry mám strašně moc ráda a jsou to moje nejoblíbenější nadpřirozené postavy, tak jsem si nemohla nechat ujít ani knihu. Musím říct, že se mi opravdu moc líbila a možná se mi líbila malinko víc než ten film. Asi hlavně kvůli té atmosféře, kterou ta knížka má a celkově to ve mě zanechalo více pocitů. Četla se opravdu moc dobře a měla jsem ji přečtenou za chvíli....
Má to prostě své určité kouzlo a patří k mým oblíbeným knihám. Moc doporučuji.

05.06.2020 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Od této knihy jsem nic moc neočekávala a tento žánr knih nemám moc ráda ale musím říct, že tenhle příběh mě celkem zaujal a vlastně to nebylo tak špatné.
V knize mi byly sympatické obě hlavní postavy a velmi mě zaujaly svými povahami. Líbilo se mi jakým způsobem přemýšlí o životě a že i přes nelehké období, které v knize probíhá a přes všechny problémy, kterými procházejí, si život užívají a plní si své sny. Naopak se mi nelíbilo, že kniha byla částmi zdlouhavá a pomaleji se četla.
Kdybych to měla zhodnotit celé, tak se mi příběh líbil a určitě v něm bylo spoustu věcí na zamyšlení ale nezanechalo to ve mně až takový dojem, takže bych si knihu asi znovu nepřečetla.

17.12.2020 2 z 5

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Tuto knihu jsem si půjčila od babičky a od dědy, a proto se nemohu divit, že se příběh odehrává v jiné době, která mi není až tolik známá. Je to detektivní příběh s tématikou dostihových závodů a už právě kvůli tomu, se mi do knihy moc nechtělo, protože koně moc nemusím.
Každopádně jsem knihu přečetla a musím říct, že nakonec nebyla tak špatná.
Hlavní postava- Alan York mi byla sympatická a myslím, že právě díky tomu, mě kniha celkem mile překvapila. Byla tam hodně dobrá zápletka a napětí v knize bylo až do konce, což se mi líbilo....Knížku bych doporučila.

24.03.2020 4 z 5