Hraboshka Hraboshka komentáře u knih

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Moc milé překvapení! Bála jsem se, že půjde jen o přepsaný seriál. Ale je tu spousta věcí navíc, hodně je toho doplněno a vysvětleno, takže se určitě vyplatí knihu přečíst, i kdybyste seriál znali nazpaměť.
Jen mi trochu vadily vulgarismy. Obecně proti nim nic nemám, sama občas mluvím jak dlaždič, četla/viděla jsem spoustu věcí, kde každé druhé slovo bylo sprosté, a líbily se mi. Ale k Trpaslíkovi se mi to nějak nehodilo. V seriálu nakonec žádná sprostá slova nebyla, v originále se pořád říkalo smeg a přišlo mi to tak super.
Ale to je opravdu jen drobnost, i když nepříjemná a někdy rušivá. Jinak jsem si čtení moc užila a těším se na další díly.

22.12.2016 5 z 5

Čtyři půllitry u stropu
nad sálem
letěly tam k sobě kolmo
navzájem,
což není možné v dimenzi
třetí,
o n-dimenzionální
prostory.

17.12.2016 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Je pravda, že ne všechny příběhy v této sbírce mě nadchly, ale většina mě rozhodně bavila. Nejvíc se mi líbila povídka Ur - mám teď mnohem větší chuť používat čtečku.

21.10.2016 5 z 5

Bajky a podpovídky Bajky a podpovídky Karel Čapek

Ten Čapek je... nevím, jak to popsat, nemám jeho slovní zásobu... prostě je to génius. Někdo dokáže psát tak, že vás to rozesměje, někdo tak, že vás to donutí k zamyšlení. On zvládá hravě obojí. Nikdy mě nic od něj nezklamalo a tato kniha se mi obzvlášť líbila. Moc chytře napsané, často jsem se i smála (třeba u Josefa Egyptského, to bylo super!). Tleskám, smekám a žasnu :)

23.12.2014 5 z 5

Cesta na Mars Cesta na Mars Eric Idle

Trvalo mi, než jsem se do knihy začetla. Ze začátku jsem si říkala, že bych od Erica Idlea čekala něco vtipnějšího, ale pak jsem si to čtení nějak začala užívat, takže dávám za pět. Pár vtipných míst se tam najde, i když jich není moc - líbilo se mi třeba zhodnocení humoru Monty Pythonů :) Přečtením knížky rozhodně nic nezkazíte, jen prostě pokud se chcete opravdu smát, radši si pusťte montypythonovské skeče nebo filmy. Tohle je spíš o humoru než humorné. Ale bavilo mě to.

08.11.2014 5 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Cestování časem a kočky - to je něco pro mě! :)

21.10.2014 5 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Kniha, kterou bych ráda zapomněla, abych si ji mohla přečíst znovu poprvé.

26.08.2014 5 z 5

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Skvěle napsané, jak se ostatně dalo čekat. Shylocka mi bylo líto (i když to sympaťák teda zrovna nebyl) a chvílemi jsem ho i chápala - co se maj co divit, že je nemá rád, když mu nadávaj jen proto, že je Žid. A měl celkem pravdu, když vévodovi vyčítal, že sám vlastní otroky a jemu káže o tom, jak se chovat lidsky...

16.08.2014 4 z 5

Acid House Acid House Irvine Welsh

Teda, to bylo hodně dobrý! Knížku jsem měla přečtenou za chvíli, jestli hledáte skvěle napsaný a možná trochu drsný povídky, tak tohle je to pravý. Jo, a doporučuju zajít do Dejvic na Ucpanej systém, i když sehnat lístky se rovná menšímu zázraku :)

25.05.2014 5 z 5