horvis horvis komentáře u knih

Znovuzrození Valhaly Znovuzrození Valhaly Clive Cussler

Oproti jiný knihám od tohoto autora to byla slabota.
Vůbec nechápu, jak někdo tady v popisu mohl zadat žánr horor !!!!!
Udavát tady jako žánr horor je absolutní nesmysl !!!!
Děj, za mě tedy nic moc !
Zajímavá snad byla jen ta část, kdy se odehrává letecká honička.

Kniha ve mě vzbuzuje dojem, že autor se hodně opakuje !
Konstrukce děje mi přijde HODNĚ podobná jako v knize Ledovec.
Ekonomické spiknutí s cílem ovládnutí světa nebo tak nějak....v knize absolutně nic zajímavého, když už člověk tuší uplně stejnou
zápletku jako v Ledovci.
Navíc mi přijde, že kniha je naplněná částmi, které se z knihy mohou vypustit a na vyřešení tajenky by se nic nezměnilo, tzn. že jsou tam zbytečné, ikdyž každá sama za sebe mohou být čtivé.
Například části kde se popisuje historie příběhu od vikingů, mi příjde neskutečně nudná a snad vlastně i zbytečná.
V porovnání s knihou SAHARA (taky tento autor) je tahle kniha zráta času, vůbec mi nepřijde nápaditá (s vyjímkou pár stránek)
a vtipu je v ní taky málo na to co autor předvedl v Sahaře.

Ledovec byl taky slabší než Sahara a tak začínám mít obavu, že Sahara hold byla vyjímka...

21.02.2014 2 z 5

Sahara Sahara Clive Cussler

Skvělá knížka.
Hlavně uprostřed dosti akční a vtipná.
Zatím pro mě jednoznačně nejlepší Cusslerovka.
(další od něj jsem četl: Kylop, Ledovec a zrovna čtu Zrození valhaly)

06.01.2014 5 z 5

Z bažin přichází strach Z bažin přichází strach Gerald Morphy

Tohle jsem četl asi už 3 krát, během posledních 10 let.
Od začátku do konce, mě to bavilo.
Parta lidí vysazených na opuštěný ostrov se těší na nerušený pobyt, ale brzo se ukáže že na ostrově nejsou sami.
Líbí se mi tam napětí, akce, dobře popasaný tropický ostrov, místama dobrý maso, ponurá atmosféra a zajímavé pozadí příběhu.

24.08.2013 5 z 5

Horečnatý sen Horečnatý sen Lincoln Child

Pravda, na hororou část si tam nevzpomínám, ale i tak je to opravdu povedená kniha.
Mám přečteno 10 z 11 Pendrgastovek a z mého pohledu se kvalita série s díly 8,9,10 zvyšuje.
Npaříklad mě moc nebavily díly uprostře Pekelná síla, Tanec smrti, Kniha mrtvých.
Díly: Kolo temnoty, Hřbitovní tanec, Horečnatý sen - jsou minimálně o třídu lepší.
A to, že žávěř je zpola otevřený a vybízí k pokračování mi nevadí, spíš o to větší motivace rychle si sehnat
poslední díl této série.

15.08.2013 5 z 5

Pekelná síra Pekelná síra Lincoln Child

Mě to moc nebavilo.
Zklamání.

04.08.2013 2 z 5

Hřbitovní tanec Hřbitovní tanec Lincoln Child

Vzhledem k tomu, že většina Pendergastovek mě spíš nudila, tak tuhle knihu musím hodnotit kladně.
Nevím proč, ale od autorů D+P mě víc bavili romány bez Pendergasta např. Ledová bariéra, Bouře, Kráter, Dračí hora, Poklad atd.
Pendrgastovky jsem přečetl všechny až po tento díl a Hřbitovní tanec se mi jeví jako druhá nejlepší kniha série po Zátiší s vránami.
Mě tato kniha nezklamala, spíše naopak příjemně překvapila.

04.08.2013 5 z 5