Hor89 Hor89 komentáře u knih

Tygři sedmi moří 1.: Francouzští korzáři 1340 - 1697 Tygři sedmi moří 1.: Francouzští korzáři 1340 - 1697 Jacques Marseille

Zajímavá kniha v menším formátu popisující historii Francouských korzárů. Kniha se dobře čte, je doplněná rozsáhlou obrazovou přílohou ale v některých částech je až moc stručná a zasloužila by si větší formát (hlavně písma). Knihu (respektive celou sérii) bych doporučil jako odpočinkové historické čtení nebo jako úvod do dějin korzárů.

12.12.2022 4 z 5

Těžké melodično (limitovaná sběratelská edice) Těžké melodično (limitovaná sběratelská edice) Terry Pratchett

Šestnáctá zeměplocha v hlavní roli se Smrtěm, jeho vnučkou, mágy, bardem Imp y Cilinem a hudbou s kamením. Opět skvělá kniha - hlavně části se Smrťem (jako vždy), mágy závislými na hudbě s kamením, manažerem Kolíkem a Klačskou cizineckou legií. Děj je bohužel trochu zmatený a hraje druhé housle, takže bych knihu ohodnotil čtyřmi a půl hvězdami.

12.12.2022 5 z 5

Hon na lovce Hon na lovce George R. R. Martin

Kniha je neobvyklou spoluprácí hned tří známých autorů - příběh vznikal přes třicet let. Román má zajimavý a originální příběh, skvěle napsanou hlavní postavu a velice dobře se čte. Planeta, na které se příběh odehrává, je hodně propracovaná - hlavně její flora a fauna. Největší mínus vidím v tom, že je příběh v některých místech dost natahovaný.

12.12.2022 4 z 5

Poslední vzdor Poslední vzdor Mark Millar

(SPOILER) Dokončení komiksu Dolů mezi mrtvé z čísla čtrnáct, opět dospělejší komiks (pro mladší čtenáře opravdu není vhodný) s pěknou kresbou. Příběh je docela dobrý, má spád ale něco tomu chybí - temnější závěr by komiksu prospěl. A docela mě zklamalo rozuzlení únosu - čekal sem něco nápaditějšího. Celkové hodnocení obou dílů - tři a půl hvězdy.

11.12.2022 3 z 5

Francie proti Evropě: Války revoluční Francie 1792-1802 Francie proti Evropě: Války revoluční Francie 1792-1802 Michal Šťovíček

Autor se v knize pokusil souhrně zmapovat období Francouzkých revolučních válek - a myslím že se mu to povedlo docela dobře. Kniha se dobře čte i přes velké množství postav, událostí a bitev. Jde o dobrý doplněk ke knihám z Napoleonských válek. Jen je kniha vzhledem k velkému rozsahu stručnější a korektury mohly být pečlivější.

10.12.2022 4 z 5

O švestky a brambory: Prusko-rakouská válka o bavorské dědictví 1778–1779 O švestky a brambory: Prusko-rakouská válka o bavorské dědictví 1778–1779 Miroslav Šedivý

Útlá kniha o téměr zapomenuté Prusko-Rakouské válce - válka totiž trvala jen pár měsíců a bylo během ní vybojována jen pár menších bitek/šarvátek. Autor přesto popsal krátký konflikt velice čtivě, přehledně a zajímavě. Kniha je doplněna rozsáhlou obrazovou a poznámkou přílohou, jen by si zasloužila trochu pečlivější korektury - jako většina knih z této série.

09.12.2022 4 z 5

Ničemové Ničemové Timothy Zahn

Star Wars verze Dannyho parťáků. Knize trochu trvá než se rozjede, pár drobností okolo loupeže mi přišlo nedomyšlených a Han Solo s Chewbaccou mohli mít trochu větší prostor. Také mi nepřišlo úplně nejštastnější zasadit příběh mezi čtvrtý a pátý film. Ale kniha se velice dobře čte, odkazy na vše možné potěší a závěrečný "heist" je skvělý.

09.12.2022 4 z 5

Krušné hory ve švédském sevření: Poslední tažení Jana Banéra 1641 Krušné hory ve švédském sevření: Poslední tažení Jana Banéra 1641 Lukáš Sláma

Tahle kniha je nejspíš autorova prvotina a je to na ní vidět. Sice důkladně ozdrojované, ale dost zmatené, málo čtivé, v knize je zbytečně moc poznámek (ty podstatnější bych dal přímo do textu), a na můj vkus dostal samotný průběh tažení v knize málo prostoru. Celkově jde tedy o jednu z nejhorších knih ze série Polozapomenuté války.

08.12.2022 1 z 5

Revoluční a napoleonské války na moři Revoluční a napoleonské války na moři Jiří Kovařík

Kniha podrobně mapuje námořní boje od počátku Francouské revoluce až po Napoleonův pád. Stejně jako u prvního dílu se kvůli velkému množství různých událostí, lodí a jmen kniha trochu hůře čte. Nevadilo by mi kdyby byla kniha delší, protože některé kapitoly jsou až příliš stručné. A některé části knihy se překrývají s jinými knihami p. Kovaříka (hlavně s Trafalgarem a Korzáry Francouzké revoluce).

07.12.2022 4 z 5

Námořní války Ludvíka XV. a Ludvíka XVI. Námořní války Ludvíka XV. a Ludvíka XVI. Jiří Kovařík

Velice dobrá kniha se spoustou obrazového materiálu, popisující námořní boje od roku 1741 až po začátek Francouské revoluce. Ale vzhledem k velkému množství událostí, datumů, lodí a jmen se kniha čte hůře, než ostatní knihy pana Kovaříka. Nevadilo by mi kdyby byla kniha o něco delší, protože některé kapitoly jsou až zbytečně stručné.

06.12.2022 3 z 5