hoppe.d hoppe.d komentáře u knih

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Zajímavý nápad. Za mě ale velmi zdlouhavé.

12.10.2019

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Malá knížka, příjemná povídka. Přečetla jsem za asi 30 minut. Očekávala jsem trošku delší a hlubší příběh.

09.10.2016 3 z 5

Nemilovaní Nemilovaní John Saul

Knihu jsem si zakoupila díky dobrému hodnocení...bohužel. Od začátku šílená nuda. Asi v 1/3 jsem ji asi na měsíc odložila. Myslela jsem si, že mi možná řekne víc po malé pauze, ale neřekla. S vypětím sil jsem ji nakonec dočetla.
Děj je neskutečně přehnaný, není ani trošku uvěřitelný. Pokud si někdo chce přečíst opravdu dobrý horor, ať sáhne raději po knize Stephena Kinga.

Následující řádky prozrazují část děje.

Člověk si řekne, že konečně přijde někdo, kdo není úplně hloupý a slepý a nenechá se jen tak zabít. Ale všechny postavy jsou neskutečně naivní, snad kromě chlapce a jeho matky, která umírá jako první.
A konec knihy? Bez nápadu.

Jen díky několika světlejším chvilkám, které byly hned vzápětí ubity další nudnou vraždou, dávám 1 hvězdičku.

12.03.2016 1 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Čtivá, zábavná kniha plná zvratů. Zpočátku se mi zdála psána příliš dětská, ale nakonec mě pohltila.

19.02.2016 5 z 5

Kanibalové Kanibalové Moira Martingale

Kanibalové? Vrazi? Šílenci? To vše v knize nejdete, a ještě mnohem víc.
Jedno ale musím knize vytknout, a to je pletení pojmů.
V celé knize jsou antihrdiné označováni jako masoví vrazi. Termín serioví vrah, který je přesný, jsem v celé knize nenašla ani jedenkrát. Dávám to za vinu překladu a doufám, že v originalu, nebo opravené verzi je vše správně.

09.11.2014 4 z 5