Honsova58 Honsova58 komentáře u knih

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Tahle kniha byla prostě zvláštní, na jednu stranu se mi líbila a na druhou stranu to bylo totálně děsný. Já fakt nevím, jestli to mám hodnotit kladně. Samozřejmě se Selekcí se to nedá srovnávat. Tahle kniha je urychlená, ze začátku se mi do ní nešlo začíst, přišlo mi, že Hollis celou záležitost bere jako jen pozdvižení, pak krále miluje, plánuje s ním budoucnost, najednou se zamiluje do někoho, s kým mluvila za celou knihu tak 7 krát. Není tam vidět žádný vývoj. Takhle to prostě nefunguje.
Nebo třeba Deliu Grace jsem si ze začátku oblíbila a najednou lusknutím prstu je z ní nesnesitelná kráva.
A jako pardon Silas to je skvělá postava a není jí dán žádný prostor. Přijde mi, že úplně nesmyslné věci se tam řeší dlouho a o závažných se řekne jednou větou. Tohle prostě není Kiera Cass. Jako fakt jsem si myslela, že je to milounká kniha, kterou si v létě vezmu k bazénu, ale to prostě není.
A ten konec, co to sakra je, to prostě nejde, jestli nás autorka tímhle chtěla nalákat na další díl, tak se jí to moc nepovedlo.
Abych tuto knihu úplně nehanila, všechny postavy by byly skvělé, kdyby jim autorka dala alespoň trochu prostoru. Svět a doba se mi také líbí i celkově prostředí, příběh by nebyl tak špatný, kdyby autorka o tom trochu přemýšlela, mohla z toho vytěžit skvělou sérii.
A používaní stále vět jako: vypadáš jak slunce, mi už fakt leze na nervy, a myslím, že zlatou barvu po přečtení nesnáším.
O přečtení druhého dílu budu asi dlouho přemýšlet, ale jestli budeme na knihu čekat tak dlouho jako teď, tak mám fakt hodně času na přemýšlení.
Knihu si už asi znovu nepřečtu, ale celkově to zas tak hrozné nebylo, i se mi to docela líbilo, jen jsem zklamaná, čekala jsem víc.

09.06.2020

Divergence Divergence Veronica Roth

Za mě skvělá kniha a také film, i když Tris nemám moc ráda, tento svět rozdělený na frakce se mi zalíbil.

02.04.2018 5 z 5

Celá série se mi líbila, ale musím uznat, že filmy se mi líbily více, více jsem se u nich bála a celé hladové hry na mě působily strašidelný dojmem a v knize to tak nebylo, ale kniha se mi i tak moc líbila a v některých částech mi i trochu ukápla slza.

02.04.2018 4 z 5

DivergentCzech DivergentCzech * antologie

Nádhera.... nemám slov:)

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Mnoho lidí říká, že se kniha od prvního dílu zhoršovala, ale já si myslím opak, i když druhý díl nebyl, tak dobrý jako první, tento závěrečný díl je mnohem lepší než první, více jsem si oblíbila hlavní postavy a celý nově vytvořený svět mě prostě dostal. Knihu jsem přečetla za jedno dopoledne. Moc vám ji doporučuji.