HoneyH HoneyH komentáře u knih

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Nevím jak ostatní čtenáři, ale já mám z těch knih pořád pocit, že se ten děj tak nějak vleče (nemyslím to ve zlém), a zároveň je vážně nabitý, což mě stále dostává, irituje, ale i pohání, abych četla dál. Možná je to tím, jak je kniha napsaná: tři postavy se střídají ve vyprávění, což vytváří dynamiku, protože na konci každé kapitoly visí otazník a vzniká očekávání, co přijde; zároveň se mi ovšem zdá, že se dlouho nic neděje a než se k něčemu někdo odebere nebo než se stane něco velkého, tak to fakt trvá. Nicméně se těším na to velké finále.

11.04.2023 5 z 5

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Zajímavá kniha a dobrý nápad. Autorka má svět promyšlený a líbil se mi i popis, když se Eon dívá zkrz svůj "vnitřní zrak". Četla jsem v originále a rozhodně palec nahoru za neobvyklé obraty a metafory, a za jazykovou stránku. Jednu hvězdu ubírám za občas vleklý a zdlouhavý děj.

07.05.2021 4 z 5

Tolkien je klasika, která nestárne.

19.06.2020

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Člověk si říká, takový naivní příběh... Jo, Kráska a zvíře... to už tu bylo tolikrát. A pak Vám najednou na konci knihy S. J. Maas vytře zrak a obrátí o 180°.

19.06.2020 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Třetí kniha mi už přišla trochu utlumená, co se týče spádu, nicméně je to asi důstojné zakončení. Jsem ráda, že to skončilo tak, jak to skončilo, ale na druhou stranu jsem od toho čekala něco více. Jo, super... ovšem takový ten pocit, že tam prostě ještě něco chybí.

22.05.2021 4 z 5

Její pastorkyňa (román) Její pastorkyňa (román) Gabriela Preissová

Úchvatná kniha o neobyčejných osudech, proviněních a hlavně o odpuštění. Zanechala ve mně navždy hlubokou stopu a změnila moje smýšlení.

Šarlátové písmeno Šarlátové písmeno Nathaniel Hawthorne

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Vypravěč záměrně nedodává všechny detaily. Osud ženy je vykreslen na pozadí puritánské kolonie v Novém světě v Americe. Kniha je překvapivě čtivá (alespoň pro mě byla) a lze ji aplikovat i na dnešní společnost a její principy, především úzkoprsost. Čteno i v orginále i v překladu.

Podlý král Podlý král Holly Black

Zase skvělé napětí mezi hlavními postavami. Cesta za mocí a nástrahy s ní spojeny, to vše je podle mě věrně popsané. Ačkoli jsem zde sice četla v komentářích, že někomu vadí, že hl. hrdinka jedná nelogicky, nedokážu se s tím ztotožnit. Jude má sice vlastní hlavu, ale podle mě vždy dobře ví, co dělá, i když to na první pohled třeba není patrné. Jde vidět, že je stratég a hraje vysokou hru.
Čteno v originále.

22.05.2021 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Podle mě super kniha. Nejvíce mě hlavně bavilo to, že hlavní hrdinka vyrostla mezi vílami a osvětluje jejich psychologii a přitom dodává vlastní pohled na svět. Intriky a nástrahy jsou taky velmi dobře vymyšleny. Čteno v originále.

22.05.2021 5 z 5

Dědička stínů Dědička stínů Anne Bishop

Opět jsem měla z knihy takový zvláštní pocit. Tolik smutku, zoufalství a zároveň naděje. Autorka píše zajímavým a poutavým jazykem. Kdo nečetl, nepochopí.

18.10.2020 5 z 5

Dcera čisté krve Dcera čisté krve Anne Bishop

Kniha na mě velmi zapůsobila svým zadumaným charakterem. Mám z ní zvláštní pocit. Jako by z ní dýchalo něco temného a zároveň mě k sobě připoutávala něčím světlým. Rozhodně stojí za přečtení.

18.10.2020 5 z 5

Indiana Indiana George Sand

No, Indiana je rozhodně docela oříšek. Knihou jsem se fakt musela složitě pokousávat a kolikrát se mi chtělo zakřičet, aby se už ta Indiana konečně vzpamatovala.

20.08.2020 3 z 5

Nové mýty Nové mýty Josef Kainar

Super básně.

20.08.2020 5 z 5

Gabrielovo inferno Gabrielovo inferno Sylvain Reynard

Kniha není špatná. Je to takový průměr, který je vylepšený latinskými slovy v textu, citáty od Dantea a jiných básníků. Celá kniha poté působí na oko daleko lépe, než jenom obyčejná, průměrná, romantická story. Viděla jsem první film a na popud toho jsem knihu následně přečetla. Jen jsem od toho čekala trošku více, i když mi bylo už předem jasné, jak to skončí.

Čteno v originále.

03.07.2020 3 z 5

Křest sv. Vladimíra / Král Lávra / Tyrolské elegie / Epigramy Křest sv. Vladimíra / Král Lávra / Tyrolské elegie / Epigramy Karel Havlíček Borovský

Skvělá satira, která pobaví a nestárne.

Kolik příležitostí má růže Kolik příležitostí má růže Jan Skácel

Jan Skácel je jeden z nejlepších básníků, které znám. Jeho básně mají hloubku. Jeho poezie ticha se odráží v duši a působí na ni. Zpívám si je často v hlavě společně s hudbou Hradišťanu. Vřele doporučuji.

Lešetínský kovář Lešetínský kovář Svatopluk Čech

Není to špatná kniha. Svatopluk Čech je taková klasika, která neurazí.

15.06.2020 3 z 5

Vyšehrad Vyšehrad Julius Zeyer

Nádherná kniha, překrásné verše. Opravdu stojí za přečtení, i když je možná náročnější na porozumění, protože od čtenáře vyžaduje soustředěnost.