HoneyBunny HoneyBunny komentáře u knih

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

,,Ale měl bys vědět, jak bezútěšní jsou všichni tihle donchuáni. Jako šaty, které člověk jednou nosil. Ale ty - ty jsi srdce."

09.02.2020

Po nás ať přijde potopa Po nás ať přijde potopa František Gellner

GENIÁLNÍ.

,,Vztyčil se člověk, jako dravec zavyl.
Co čekáš ještě?? smutně přízrak pravil."

A Mišík tomu ještě dodal šťávu ♥

01.06.2017

Sex, víno a cigarety Sex, víno a cigarety Petra Zhřívalová

Opravdu velmi dobře napsanej román o době studia v Praze na počátku devadesátejch let. Pro zbloudilce, který by zmátla šílená obálka a název : cigaret je tam 80%, vína tak 15%, sexu sotva 5%. Naštěstí je to mnohem víc o kamarádství, prvním bytě, sedáncích v kavárně, kariéře ve vědě a důležitosti osoby jménem Axla Roseová:)

09.05.2017 5 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Až potkáte nějakou bláznivku s nosem zabořeným do knihy jdoucí téměř po okraji nástupiště metra, bude to Hana s knihou V tomto domě straší. Neskutečně poutavý příběh, který není děsivý ale napínavý a maximálně znepokojivý. Je milé zjistit, že se od dob Charlese Dickense mladý holky moc nezměnily. SPOILER: ,,Ach ovšem, ta další guvernantka...Víte, ona byla posedlá knihami. Nedokázala je odložit ani při chůzi. Želbohu se jednou připletla do cesty jedoucímu kočáru a ti koně ji na místě udupali."

17.02.2017 5 z 5

Život se psem není pro kočku Život se psem není pro kočku Petra Macková Hrochová

Nutně potřebuju další příhody buldočka Evžena!!! :D

15.02.2022 5 z 5

Vánoční let do neznáma Vánoční let do neznáma Jitka Sani (p)

Příběhů o mladých holkách, kterým není už -náct ale ještě ani neřeší zakládání rodiny, je jako šafránu. A proto jsem byla tak nadšená z této knihy. Hl. hrdinka je fajn holka, s velmi zajímavou prací fotografky. Za celou dobu se vlastně nestane nic šílenýho, převratnýho ale to je jedině dobře. Kniha mě moc bavila, autorka opravdu UMÍ psát, tak doufám, že napíše další knihu pro starší mladý :)

11.01.2022 5 z 5

Kolej Today Kolej Today Martina Doležalová

Kvůli nízkýmu hodnocení (59%) jsem čekala nějakej balast ale povídky byly velmi zdařilý, zajímavý, napsaný očividně vzdělanou slečnou. Těšila jsem se, jak se nostalgicky dojmu nad kolejema Větrník, kde jsem díky lidem okolo a tý krásný přírodě strávila nejhezčí pražský roky ale nakonec se nostalgie moc nekonala, nic moc z dobrýho ducha kolejí tam nebylo zmíněný.
Co mě ale dostalo, je zmíněná ehm… pražština v komentářích níže. Může mi někdo objasnit co to je za jazyk? Hovorově rozuměj pražsky?!?! Nechápu :DD Jsem si jistá, že i mimo naše město se mluví nespisovně jejda :D

28.01.2021 4 z 5

Hipík Hipík Paulo Coelho

,,Oba prahli po Nekonečnu. A utišit tu žízeň bylo snadné - stačilo dovolit, aby se Nekonečno projevilo. A nepotřebovali k tomu žádné zvláštní místo kromě svého vlastního srdce a víry, že existuje - beztvará síla, která vším prostupuje a má v sobě to, čemu alchymisté říkali Anima Mundi - Duše světa."

21.07.2019 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Vyposlechnuto jako audiokniha, úžasně namluvená Ivanou Jirešovou. JeSKa / Rinpočhe / malá Sněžná lvice / Himalájská rajda poznávající buddhismus je jednoduše kouzelná, nelze si ji nezamilovat.

,,Někdy naše světlo pohasíná, ale pak se setkáme s jinou lidskou bytostí, a naše světlo se znovu rozhoří jasným plamenem. Těm, kdo v nás znovu zažehnou vnitřní světlo, jsme zavázáni nejhlubší vděčností."

01.09.2017 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Na Ovčího mužíka v životě nezapomenu:DD

30.08.2017 4 z 5

Horečka Horečka Václav Hrabě

,, .......... jak jsem se sem dostal....., kvůli tý bláznivý naivce, která je sice moc hezká, ale já vím, že bych ji nemoh mít rád a nejsem už tak šrámkovskej , ani ještě tak senilní, abych chodil s každou hezkou holkou."

Uf. Bála jsem se toho, protože Hrabě je mýmu srdci nejdražší básník. Naštěstí jeho jediná próza je naprosto excelentní, taková óda na Prahu, mládí, vášeň, divadlo, dršťkovou polívku.....Zaleze pod kůži a zůstane navždy;).

,,Áá, krásnej oheň v žaludku, je to nádhera, vědět, že je člověku akorát osmnáct a půl, vodpusť mi to Šrámku, hezký holky se nemaj nechávat jen tak samotný."

18.04.2017 5 z 5

Kar Kar Miloš Urban

Výborná kniha.
Závěrka, Mrtvý holky, Lord Mord, Hastrman a teď KAR. Urban je skvělej v tom, jak nepodbízivej styl psaní má, rozhodně to není žádný lehký počteníčko pro většinový čtenáře. Nemůžu se dočkat další knihy. Miloši, bravo ♥

03.08.2020 5 z 5

Ráno bylo stejný Ráno bylo stejný Pavel Žalman Lohonka

Trampové, poslouchání zvuků země, veselé milostné zážitky a především hudba. Žalman píše skvěle, dokázal mě přenést do dob minulých a náramně jsem si tuhle jízdu užila.

,,Vykasej sukni! rozkázal děda. Cikánka odfrkla a zvedla strakatou sukni nad hlavu. Vesnice nahlas vydechla. Zabořil jsem pohled do dívčina rozkroku a obrázek, který jsem spatřil, mi v hlavě uvízl na mnoho let: proužek jemného černého chmýří, růžová úžlabinka - a z ní trčí srolovaná dědova padesátka.
Pavle, ihned domů! zaslechl jsem mámino zaječení.
Přišla si pro mě pozdě. Na cestě k mužství jsem udělal další podstatný krok a ten krok už nešlo vzít zpátky."

11.02.2020 5 z 5

,,Literatura: Oceán, do něhož se vrhám po hlavě, když už v realitě nedokážu dýchat."

16.01.2020 4 z 5

Vánoce na Šumavě Vánoce na Šumavě Karel Klostermann

,,Báje o idylické samotě zrodila se v mozku básníků, lidí rozkošemi přesycených nebo namáháním unavených."

16.11.2018 5 z 5

Nechci lásku nebeskou Nechci lásku nebeskou Catherine Bennetto

Jedna z nejvtipnějších knih, ve stylu Bridget Jones. Všechny postavy jsem si ihned oblíbila, včetně neotřelýho prostředí-natáčení filmu o kočičích zombie čivavách:)

17.10.2018 5 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Sice jsem teprve za půlkou ale už musím ohlásit, že kniha je moc milá a vtipná, dokonale mi zpříjemňuje ranní cesty metrem do práce. Doporučuju!!
,,Zlato, víš, když má na sobě jídlo kožíšek, tak už je na odchodu."

12.09.2018 5 z 5

Průvodce povětřím a tmou Průvodce povětřím a tmou Ludvík Němec

,,...............představovat si něco je občas stejně potřebné jako něco zažít.."

26.07.2018 5 z 5

Biblické příběhy pro nevěřící děti Biblické příběhy pro nevěřící děti Martin Vopěnka

,,Poznání nepřináší jen štěstí. Být si vědom dobra a zla, nahlížet nejistou budoucnost a smrt, to je lidský úděl."

26.07.2018

S Madame Chic na úrovni S Madame Chic na úrovni Jennifer L. Scott

Nečekala jsem, že tato nenápadná kniha bude tak úchvatná. Spíše než jako povrchní průvodce stylem byla jednou z nejmilejších "motivaček". Kéžby se zase vrátily doby opravdových gentlemanů a zdravě sebevědomých dam na úrovni.

,,Vychutnejte si v dobrých časech každý přítomný okamžik. Život není jenom boj. Ani dobré časy, stejně jako ty zlé, netrvají věčně. Naše dny, vztahy, životy jsou tvárné a mohou se každou chvíli měnit. Je třeba si užívat dobrých časů a být připraven na ty zlé. Nechceme být přece jako třtina klátící se ve větru, šťastná jen ve chvíli, kdy vane správným směrem."

11.06.2018 5 z 5