Holly.W Holly.W komentáře u knih

Není to moje dcera Není to moje dcera Kate Hewitt

Uf. Emocionálně hodně náročné čtení. Ale začnu hodnotit od začátku. Kniha je vyprávěna z pohledu dvou nejlepších kamarádek Milly a Anny. Milly se zoufale snaží otěhotnět a když dozví svou diagnózu, nabídne jí Anna, že jí poskytne své vyjíčko k umělému oplodnění.
Milly mi byla asi tři čtvrtě knihy nesmírně nesympatická - ufňukaná kvůli tomu, že se nemohla smířit s tím, že je adoptovaná a také svou urputností odnosit a porodit své dítě.
Anna jsem si naopak oblíbila. Byla obětavá, soucitná a empatická, s bolestivou minulostí.
Milly se díky Anně a bratrovi jejího manžela nakonec podaří otěhotnět a má dceru Alici.
Od chvíle, kdy se čtenář dozví zdrcující diagnózu Alice je to už jenom kolotoč beznaděje, bolesti a smutku, kterými občas prosvitnou chviličky štěstí.
Navzdory tomu, že to bylo čtení hodně náročné na psychiku (hlavně ten konec) mě kniha pohltila a musela jsem vědět, jak to dopadne.

16.03.2023 4 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Přemýšlím co k tomu napsat. Místy to bylo celkem dobré. Místy zase zamotané, neuvěřitelné a nepřehledné. Chyběl tomu spád, napětí, překvapení. Ani postavy mi nijak nepřirostly k srdci, v průběhu jsem se v postavách začala ztrácet. Dějová linka s Jacobem byla na celé knize asi to nejlepší. Autor by možná udělal lépe, kdyby celá kniha byla o Jacobovi.
Hodnotím to jako lehce podprůměrný thriller. Něco tomu prostě chybělo a něco zase přebývalo. Celkový dojem je nic moc. Nevím jestli budu s dalšími díly vůbec pokračovat.

24.02.2023 3 z 5

Dcery naděje Dcery naděje Marie Lamballe (p)

Příjemné zakončení série. Pohodová, oddechovka, která nějak extra nenadchne, ale ani neurazí. Na knihách z této série se mi líbilo, že jsou vyprávěny z pohledu tolika postav. Přesto jsem se u některých pasáží lehce nudila, kniha klidně mohla být kratší. Nejvíc se mi ze série líbil asi druhý díl.

14.05.2022 3 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Druhý díl se mi líbil o dost více než první. Dvojice Washington a Tilly jsou opravdoví sympaťáci a krůček po krůčku, podstivou detektivní prací, svým důvtipem a inteligencí odhalují pravdu o svém současném případu. Jediné, co mi trochu vadilo, byl ten konec přitažený za vlasy. Hlavně to s tou krví pochybuji, že by bylo možné. Ale jinak je to povedená detektivka.

24.03.2022 4 z 5

Tvůj perfektní rok Tvůj perfektní rok Charlotte Lucas

Příjemná oddechovka o smutné ráně osudu pro jednu ženu a o nápravě a zlepšení života jednoho nabubřelého muže. Kniha by pro mě byla průměrnou, nebýt zázračného diáře. V diáři a sem tam i v knize jsou dobré rady pro život, některé jsem si napsala, některé jsem již začala realizovat. Například, každé ráno si zapíši tři věci, za které jsem vděčná a večer tři věci, které se mi ten den líbily. Čtu knihy o tom, jak zlepšit svůj život, jak milovat sama sebe a snažím se na tom pracovat. Proto dávám této knize o tu jednu hvězdičku navíc, protože jsem se dozvěděla informace a rady prospěšné pro můj vlastní život.

21.02.2022 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Přidávám se k nadšeným ohlasům a hodnotím nejvyšší známkou. Šest hrdinů, kteří se vydají na velice nebezpečnou výpravu. Každý z nich je úplně jiný, a na to že je jim teprve sedmnáct toho mají dost za sebou. Každá kapitola je vyprávěna z pohledu jednotlivých hrdinů a dozvídáme se i o tom co zažili v minulosti, což je super, tohle se mi moc líbilo. Všechny hlavní hrdiny jsem si oblíbila a jsem zvědavá na jejich další osudy.
V knize je spoustu akce, překvapivých a nečekaných zvratů, je napínavá od začátku až do konce. Přenese člověka do velice zvláštního a zajímavého světa.
Velice se těším na druhý díl!

14.02.2022 5 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Druhý díl se mi v některých ohledech líbil více než první. Nejsou tam ty nekonečné, nudné, sladkobolné, zamilované dialogy mezi Taťánou a Alexandrem. To že má kniha jenom 400 stran je také velké plus, protože se čte o to lépe a ubíhá.
Řekla bych, že druhý díl je spíše zaměřen na Alexandra. Dozvídáme se víc o jeho rodičích, příjezdu do Ruska a životě v Rusku, o tom jak on prožíval seznámení a vztah s Taťánou.
Co mě hodně překvapilo, bylo to, jak bylo zacházeno s některými vojáky po válce, hlavně těmi Sovětskými. Člověk by si řekl, že po válce všichni zamíří domů a ono to tak nebylo. Když se někdo režimu v Sovětském svazu znelíbil, tak to měl dost těžké.
Četla jsem už několik knih o vále, do kterých byla zamíchána romantická zápletka. A řekla bych, že tato je zdaleka nejuvěřitelnější, nejlépe popsaná, aby si to člověk všechno mohl představit. Válka je zde cítit z každé strany, i když se tam zrovna o ní nemluví.
No a konečně. Láska Alexandra a Taťány je vskutku legendární. Jejich víra, že ten druhý je naživu, nekonečná touha znovu se shledat. Putování Alexandra, to jak v beznadějných situacích šel dál a dál a věřil, byl schopen udělat cokoliv, aby se dostal za Taťánou… opravdu legendární příběh.

08.02.2022 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Výborná zápletka knihy – pro záchranu svého dítěte lidé udělají naprosto všechno, a to i nemyslitelné – stanou se zločinci. Děj čile ubíhá, kniha se čte velice rychle, je napínavá a nechybí překvapivé zvraty. Bohužel druhá polovina knihy, ve které se čtenář dozvídá, kdo stojí za řetězem, je už slabší. Čekala jsem že za řetězem stojí úplně někdo jiný, že to bude daleko složitější a propletenější kolos…. A ten konec celkově byl prostě takový lehce ošizený, nedomyšlený, mohlo to být více propracované, lepší. Škoda. Ale jinak docela dobrý thriller.

01.02.2022 4 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Nádherná kniha, kterou jsem četla jedním dechem a opět nemůžu než dát plný počet bodů. Trochu jsem se bála jak to dopadne, naštěstí jsem nebyla zklamaná.... alespoň v knihách potřebuji šťastný konec.
V loňském roce jsem objevila tento skvost - tuto úžasnou autorku, jejíž knihy jsou překrásné. Knihy o sympatických ženách a okouzlujících mužích. Knihy o střídání dvou časových rovin, která já teda můžu. Zhltla jsem všechny 4 knihy, které jsou u nás k dostání a moc bych si přála, aby brzy vyšly v češtině další.

03.01.2022 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Jako bylo to dobré, čtivé, napínavé. Mělo to všechno, co má dobrá detektivka mít, mělo to spoustu překvapivých zvratů, ale...... místy mi to přišlo hodně zvláštně psané a dost zamotané = za to jedna hvězda dolů.

24.09.2021 4 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Velice příjemná oddechovka. Takové nenáročné, pohádkové, vánočně naladěné počteníčko. I když bylo velice brzo jasné, jak to dopadne, tak se mi kniha líbila a četla se dobře.

17.09.2021 4 z 5

Přej mi domov Přej mi domov Kay Bratt

Moc milá knížka o tom, že ještě existuje dobro v lidech, kteří umějí konat dobré skutky a nic za to nechtějí. Příběh o lásce, o přátelství mezi lidmi i mezi lidmi a pejsky. Já sama jsem pejskařka takže jsem se ve spoustě věcí viděla.

13.06.2021 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Nevím proč, ale čekala jsem, že kniha bude úplně o něčem jiném. Přečíst se to dalo, ale rozhodně mě to neoslnilo. Začátek se dal, ale čím více se blížil konec, tím více to bylo překombinované a přitažené za vlasy.

18.05.2021 3 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Miluji pejsky a doma taky jednoho mám. Kniha nádherná. Dojemný, silný příběh, ještě silnější než Psí poslání. I slzička ukápla. Rozhodně se mrknu i na film. A rozhodně si koupím i Psí slib.

14.04.2021 5 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Výborná kniha, napínavá, plná nečekaných zvratů. Nemohla jsem se odtrhnout. Takto si představuji dobrý thriller. Bohužel, jednu hvězdičku musím strhnout za závěr, který mě hodně zklamal, useknutý, jako kdyby to autorka už chtěla mít za sebou.

27.03.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Série s Erikou Fosterovou se mi líbí, tak jsem si řekla, že zkusím i něco jiného od tohoto autora.
Nadšení se nekonalo. Nová hrdinka je v celku sympatická, nicméně její partner mi k ní nesedí.
Vraha známe prakticky od začátku, což mi taky moc nesedělo, u detektivek mám raději, když můžu hádat, kdo je pachatel.
Knížka mi přijde zbytečně natahovaná, kdyby autor použil menší rozsah stran, byl by děj svižnejší a určitě i napínavější. Ke konci už jsem se i na ten konec těšila.
Celé vyvrcholení je neslané, nemastné, nepřekvapivé.
Evidentně je další pokračování, ale někdy platí, že méně je více a už mi přijde, že nápady, myšlenky, situace, se v Bryndzových knihách začínají opakovat.
Uvidím, jestli dám příležitost dalšímu dílu z této série.

17.05.2024 3 z 5

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

Už se blížím ke konci a tahle překrásná knižní série mi bude moc chybět.
Ke ztracené sestře musím ale napsat, že pro mě to byl nejslabší díl. Což o to, četlo se to dobře, bylo to hezké, od některých pasáží se nešlo odtrhnout, ale....
Už to bylo moc dlouhé a zbytečně rozvláčné. Obrovské množství postav, ve kterých jsem se ztrácela. Honba všech sester za tou ztracenou se mi moc nelíbila. Ani pasáže odehrávající se v současnosti mě moc nenadchly.
Co chci hodně vyzdvihnout je dějová linka odehrávající se v minulosti v Irsku. Uvítala bych, kdyby těmto pasážím autorka věnovala mnohem více stran. Je zde hodně z historie Irska, neměla jsem ani tušení, co se tam odehrálo a to mě obohatilo, za to dávám knize plusové body. Pasáže o tom, jak to tam lidé měli těžké, o chudobě, hladu, hrozbě smrti o jejich náboženském založení, ale i o soudržnosti rodin, ty mě vtáhly hodně do čtení. Téhle historické lince bych dala 5*.
Na konci knihy přibyla spousta otazníků a jsem zvědavá jak to všechno dopadne. Jsem zvědavá na závěrečný díl.

16.01.2024 4 z 5

Sestra Slunce Sestra Slunce Lucinda Riley

Další velmi povedená kniha této série! I když se musím přiznat, že Elektra mi, navzdory její závislosti a pozdějšímu samaritánství, moc k srdci nepřirostla. Mnohem více mě zaujal a oslovil příběh Cecily a Billa, i když byl docela smutný.
Jako celek je ale kniha opět velice zajímavá a čtivá. Mrzí mě, že už se blížím ke konci této úžasné série, ale moc se těším na další díl!

06.11.2023 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Nesedlo mi to. Kniha se jaksi nemůže rozhodnout, jestli to je červená knihovna, nebo thriller. Kdyby to byl čistě thriller, tak by chtělo vzít více do hloubky únos a věznění Sarah a téma samotného sériového vraha. A možná by to pak byla mnohem lepší kniha než tohle přetahování, jestli to má směřovat na jednu nebo na druhou stranu. Uvítala bych, kdyby si autorka odpustila i tu vnitřní rozervanost hlavní hrdinky jestli si má nebo nemá něco začít s Colem. A to zapletení detektiva a jeho dcery do celého příběhu už bylo prostě moc. Tato kniha mi vůbec nestojí za jedinou další myšlenku natož za zapamatování. Četla jsem tisíckrát lepší thrillery.

02.02.2023 2 z 5

Našeptávačova hra Našeptávačova hra Donato Carrisi

Donato Carrisi je skutečně mistrem svého řemesla. Každá jeho další kniha posouvá laťku o něco výš. Tantokrát tady máme mimořádně zajímavou virtuální realitu, do které je Mila nucena se ponořit. A nového, děsivého našeptávače. Ten nápad s videohrou je vskutku skvělý a neotřelý, vše je popsáno do detailu. Noříme se také hlouběji do nitra hlavní hrdinky. Kniha je opět plná zvratů a nečekaných momentů, od začátku až do konce napínavá jak malé gatě. Autor si pohrává se čtenářem jako kočka s myší. Konec mě dostal, vyděsil, bála jsem se jak to dopadne a autor mě zase překvapil. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

16.01.2023 5 z 5