Hollis Hollis komentáře u knih

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Paní v knihkupectví mě upozorňovala, že je to pro puberťáky... No tak jsem evidentně zastydlý puberťák, protože knížku jsem přečetla jedním dechem a zbožňuju ji. Úžasná oddechovka. Hrozně mě bavily Noahovy nápady na obrazy a babiččiny moudra.

12.03.2016 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Kostičas mě vážně chytil a rozhodně se zařadí mezi série, co budu číst pořád dokola. Svět stvořený v tomhle příběhu mě svou originalitou opravdu dostal, protože něco takového jsem opravdu ještě nečetla.
Tvrdohlavost hlavní hrdinky je místy dost sebevražedná na to, v jakým žije světě, ale kupodivu jí to vždycky nějak projde, což poněkud kazí dojem "reality". A další věc, co mě dráždila, byla poněkud vlažná orientace děje v čase - zdá se, že je Paige v Šeolu pár dní až týdnů a oni jsou z toho měsíce, vážně zvláštní.
Svět Kostičasu je tak dobře vymyšlený, že některé věci a pojmy mi dojdou až na několikáté čtení, nicméně slovníček na konci mi přijde absolutně zbytečný. To, co by měl vysvětlit - jednotlivé jasnozřivé řády, třeba, tam nevysvětluje. Za to slangové výrazy, které navíc hrdinka sama vysvětluje v textu, a taky půlku z nich normální knihomol zná a chápe, jsou tam vysvětleny, takže smysl slovníčku trochu pokulhává.
Za neuvěřitelně skvělý příběh by si zasloužil Kostičas všech 5 hvězdiček, ale za to ostatní ani ne... Kdyby tak šlo čtyři a půl :)

22.03.2016 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Skvěle jsem se pobavila a přečetla oba díly jedním dechem. Nechápu ale rozdělení na dva díly, snad kromě snahy vydělat víc peněz, protože kdyby byl druhý díl součástí prvního, nikdo by to nepoznal. Děj je v podstatě neukončený a nikam ani nesměřuje... Podruhé si knížku nepřečtu, ale takhle jsem se nenasmála, co jsem četla Saturnina a Muže se psem (čímž je ovšem nesrovnávám s Aristokratkou), jsem ráda, že jsem ji nečetla ve vlaku, nebo jinde na veřejnosti :)

13.03.2016 3 z 5