hnusák hnusák komentáře u knih

Ačkoli se zásadně vyhýbám povídkovým knihám, zde jsem, vzhledem k autorovi, udělal výjimku. A určitě jsem neprohloupil, neboť to celé bylo čtivé, sympatické a mělo to šťávu. Co mne ale rozesmálo bylo to, že když autor mluví o věku popisovaných osob, z drtivé většiny to bylo , ,,něco kolem padesátky,,. Záměr ? Nevím, ale nic to nemění na faktu, že jsem se bavil a knihu rychle přelouskal.

01.11.2023 5 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

No, mohu říci, že mne tako kniha určitě nezklamala a postupem času mne i zcela pohltila, tak, jak se příběh vyvíjel a člověk pochopil, proč hlavní hrdina dělá věci zprvu nepochopitelné. Za mne určitě doporučuji.

31.08.2023 4 z 5

Lučištník Lučištník Bernard Cornwell

Bezvadné vylíčení reálií počátků stoleté války, autor se naprosto nevyhýbá syrovému válečného běsnění, přitom celá kniha se čte jedním dechem a dle mého názoru postrádá hluchá místa. Třešničkou je skoro jakoby autentické vylíčení bitvy u Kresčaku, včetně smrti krále Jana, neuvěřitelný masakr. Palec nahoru.

27.07.2023 5 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Poslední díl série se nese ve stejném duchu jako předchozí, intriky a zase intriky... ale nic této knize neubírá na čtivosti a člověk se dozví i nějaké historické souvislosti.

23.07.2023 5 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Opět další fajnové pokračování série, hodně jsem se bavil a doufám, že i trochu poučil.

17.07.2023

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Opět pěkné, jednoduché čtení okořeněné intrikami, které v té době byly asi na denním pořádku.

21.06.2023 5 z 5

Ta druhá žena Ta druhá žena Daniel Silva

Naprosto perfektní jako vždy z pera D.Silvy, země zla zde opět figuruje v první linii v čele s carem, který má neodbytný pocit vlastní vyjímečnosti.

15.03.2023 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Tedy musím říci, že po počátečním rozjezdu, který byl takový vlažný, se to poté řízně rozjelo. I když mne Emmett občas štval svými názory a tím jeho srovnáváním s Nejskvělejšími bratry, nakonec se ukázal tím, že má na víc. Určitě se vrhnu na druhý díl.

03.02.2023 5 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

(SPOILER) Asi opravdu zatím nejlepší díl série, docela jsem se nad hláškami Moravce pobavil, ale někdy bych ho vzal po hlavě ještěrčí lebkou. Ta kopulace mezi ním a Chanou, to je tedy maso. Na plný počet hvězd to ale není.

01.06.2022 4 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Super scifi s propracovaným dějem, nevěřil jsem tomu, že když se celý příběh vlastně odehrává na jednom místě a to v koroně červeného trpaslíka, že to přitom bude tak čtivé. Postavy se objevují a vzápětí opět umírají, žádné hraní na nesmrtelného hrdinu zde není, technické věci jsou uvěřitelné, no prostě mne tato kniha fakticky bavila.

23.10.2021 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Škoda, že nemohu dát více hvězd, kniha se mne opět velice dobře četla, děj se k mému uspokojení rozvíjel od spekulativních teorií až po nečekaný závěr.

06.10.2021 5 z 5

Četa psanců: Hrdinové, renegáti, bezvěrci a válečné bratrství v Afghánistánu Četa psanců: Hrdinové, renegáti, bezvěrci a válečné bratrství v Afghánistánu Sean Parnell

Nemohu dát jinak , než 100% hodnocení. Ta kniha má v sobě tolik entuziazmu a i když je to svým způsobem dost drsná životní zkušenost, čiší z ní u tak mladého člověka životní moudrost. Na to, že autor není profesí spisovatel, odvedl skvělou práci a zabrnkal na klávesy v hloubi duše, že jsem měl občas vlhko pod řasami. Člověk, který skutečnost dnešní války nezažije na svůj vlastní krupón, je na hony vzdálený posoudit, co se děje v duši vojáka zažívající marasmus islámského fundamentalismu, a to prosím v tomto, ,,osvíceném,, století. Jo jo, pane Parnelle, zajímalo by mne, jak se dnes stavíte k tomu, že vše, za co jste bojovali a pokládali své životy, bylo vlastně na draka... Tento kus země nikdo neovládne, to jste poznali po 20ti letech i vy. Super kniha, jedna z nejlepších, co jsem měl možnost přelouskat.

08.09.2021 5 z 5

Bohužel mne jeho vyprávění ani za mák nezaujalo a ani mne nijak neoslovil styl humoru, nedočetl jsem a odložil ad acta.

19.04.2021 1 z 5

Martin Řezníček je každým coulem profesionál a velice všímavý, inteligentní reportér s vlastním názorem, za což dávám palec nahoru. Vidí současnou Ameriku taková, jaká je, bez příkras a myslím, že bych tam asi nemusel žít, navzdory všem těm pozlátkům a řečičkám plných demokracie.

05.01.2021 4 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Perfektní odvaz, jak jsem jsem u Kotlety zvyklý. Sice s trochu jiného soudku, ale vesmír je také fajn. Už se moc těším na další šperky do série .

21.12.2020 5 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Moc pěkné , škoda jen, že jsem začal číst tuto sérii od šestky. Ale již to začínám napravovat ...

08.07.2019 4 z 5

Volný pád Volný pád Lee Child

Kniha se dobře čte, i když je občas rozvleklá, na dramatičnosti ji ani nepřidá ta neustálá algebra mezi Dixonovou a Jackem, jeho jsem si představoval jako šlachovitého chlapíka, a zde se dozvím, že je to obr zvíci 110 kg a dvou metrů výšky ( paralela s T.Cruisem , ha ha). Nějak mne to nešlo dohromady. Ale opět nezklamal, zase se projevil jako nelítostný a cynický vrah, i když asi na té správné straně. Sice nemyslitelné v současném světě a Americe zvlášť.

28.12.2018 4 z 5

Hranice Hranice Dalibor Vácha

Fakt, pěkně syrově napsáno, když si popisované situace promítne člověk před očima, jedním slovem, hrůza.

22.05.2018 5 z 5

Zpovědník Zpovědník Daniel Silva

Docela bych tomu i věřil, že situace zde popisované, by byly možné. Možná ani netušíme, co se skrývá za mocenskou rouškou tohoto světa, a radši to ani nevědět...

05.02.2018 5 z 5

Třetí volba Třetí volba Vince Flynn

Knížek od pana Flynna, kde je ústřední postavou M.Rapp, mne již k přečtení moc nezbývá ... :-( . Nejsem tomu moc rád, protože politické zápletky střihnuté terorismem se mne velmi dobře čtou a pokud tomu velí tento drsňák, je to ještě o řád lepší :-). Musím konstatovat, že ani tato kniha mne nezklamala a přečetl jsem ji jedním dechem ( tedy, pokud mne již únavou nepadala palice ).

01.11.2017 5 z 5