hnusák hnusák komentáře u knih

Cela 17 Cela 17 Dominik Dán

No tedy, nemám slov... do tohoto příběhu jsem se zakousl z vlčí vervou a ta morda nešla rozevřít, dokud jsem nedošel na konec. Perfektně rozehráno, ať už se to týkalo vyšetřování, včetně malé vsuvky s bajonetem, až po odporné soukromé sanatorium a zvrhlého starosty nevyjímaje. Ty kluci detektivní :-), jsou boží, stejně jsem se nakonec obával, aby to celé nešlo do kopru, tak, jak to někdy v Dánových příbězích končívá, vyšší zájmy a tak, ale konec dobrý, všechno dobrý. Zatím opravdu nejlepší Dánův počin, tedy za mne.

22.04.2024 5 z 5

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Kniha je psána způsobem, že jsem zřetelně viděl ten šlendrián na Slovensku, co se tam děl v devadesátkách, možná ještě o dost horší než u nás.

06.02.2024 4 z 5

Reminiscence Reminiscence Dominik Dán

Naprosto perfektně pojaté vzpomínání s prolínáním skutečnosti, věci, které se děly, ty nejdou jen tak hodit do koše a tvářit se, že historie mne nezajímá a koukám jenom dopředu. Krauz je dobrý detektiv, někdy trochu naivní, ale jinak hlava otevřená, plukovník mne lezl na nervy a to, co se stalo na konci, darmo mluvit.

14.01.2024 5 z 5

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Skvělé pokračování ságy Wolframa a Beneše, kteří jdou od jedné bitvy do druhé a zároveň nelení ani v osobním životě, líbí se mne ten odpočinkový styl vyprávění, bezvadně se odreaguji.

01.07.2023 5 z 5

Nejznámější popularizátor nám zde předkládá účet našeho hospodaření na úkor přírody, bez které nemůžeme existovat a kterou se snažíme mermomocí zadusit, je to smutný účet a mám velké pochybnosti, že se tento stav podaří zvrátit. Samotné odlesňovaní Amazonie mne rve srdce, byl jsem tam a byl jsem nesmírně uchvácen, ale lidská hrabivost nezná mezí, všichni na to doplatíme. Kniha samotná je velmi poučná a zároveň velmi smutná.

13.05.2022 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Já tu holku prostě mám rád, jde do toho prsama nehledě na důsledky :-) . Fajnové zakončení.

05.04.2022 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Styl vyprávění páně Kariky mne vyhovuje, do děsivého vyprávění jsem se lehce začetl a, no, netrvalo to zas tak dlouho a dočetl až do schizofreního konce. Psychologická linka se táhne celým příběhem a z některých pasáží občas naskočí šimrání v zátylku, na to, že je to první kniha tohoto autora, kterou jsem měl možnost číst, fakt dobrý.

20.12.2021 5 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Buhužel jsem začal číst až tuto druhou knihu, ale začátek vysvětluje proč... takže to zas až tak nevadilo, ale do jedničky se pustím co nejdříve. Celý svět je popsán velmi sofistikovaně a uvěřitelně, obludnost a pomalu nezničitelnost Céček nahání hrůzu a na konci je vysvětlen i původ těchto mrch. Super, líbilo se.

16.12.2021 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Poslední kniha, která mne scházela do zkompletování této fantastické série. Opět čtení jedním dechem, skoro nemožnost odtrhnutí se od stránek a opět něco nového, co se týče způsobů smrti ( lidská či spíše nelidská kreativita nezná mezí ). Už teď lituji, že mám přelouskáno všech 11 knih.

21.10.2021 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Opět bezva počtení a s příjemných vstáváním chlupů na šíji, kdy jsem se tak zabral do čtení, že jsem nevnímal okolí. Musím přiznat, že Joona Linna je docela frajer.

03.05.2021 5 z 5

Líška Líška Frederick Forsyth

Navzdory všem nepravděpodobným scénářům a očividně nastíněným současným postavám světového establishmentu se mne kniha velice líbila, má spád a s chutí jsem se do ní zakousl. Pan Forsyth je skvělý vypravěč a znalec špionážních témat i přes svůj požehnaný věk.

05.01.2021 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Je pravda, že mne celou dobu čtení provázela asociace s románem Mlčení jehňátek, ale je také pravda, že kniha má výbušný náboj a je velice
čtivá, za mne plný počet.

24.11.2019 5 z 5

Šumava… hranici přecházejte po půlnoci Šumava… hranici přecházejte po půlnoci Vilém Hrach

Tuto knihu jsem sehnal až po druhém dotisku a opravdu nelituju. Dopodrobna sepsané osudy jednotlivých převaděčů a jejích klientů, hnusné a lživé praktiky orgánů SNB a STB, vše, o čem se dlouhá desetiletí jenom mlčelo a mlžilo. Kniha mne nezklamala a doporučuju ji.

18.02.2018 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Tedy, Bezzemek je fakt klasa :-) . Opět nářez, jak se na upíra sluší, ta přehršel násilí, sexu a dokonalých hlášek, která se táhne celou knihou, ji dodává šťávu a překotně se žene k tušenému závěru. Regenerace je opravdu fakt výhra v loterii, obzvláště když má upír dvakráte ustřelené nádobíčko, brrr.

14.02.2017 5 z 5

Nestydaté neviňátko Nestydaté neviňátko Dominik Dán

Čím dál lepší, i když jsem tušil dlouho, že za tím bude někdo zcela jiný, než velela konstrukce pánů detektivů, ale i tak klobouk dolů, šlo to samo.

12.04.2024 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Mne osobně je Miko sympatický chlapík, prokázal to prozatím u všech dílů, které jsem četl, je to sice pruďas, ale snaží se být objektivní. To, čím si prošel v tomto díle, je velice smutné a nedivím se, že ho to tak vzalo. Je to ale také dějová linka, která se celým příběhem táhne jako červená nit. Miko se neustále utápí v žalu a sebeobviňování a kašle na důsledky. To, jak nakonec řeší vypátrání toho darebáka je asi hodně za hranou a nemyslím si, že je to takhle reálné. A ještě jedna výtka, asi pro editora, nevím, ale když letím z Madridu do Argentiny, tak se zcela jistě nepohybuju na Tichým oceánem. Jinak počtení dobré, až na konec, bylo to takové ustřižené.

17.01.2024 4 z 5

Bezvadně zkonstruovaný příběh ze života, člověk se ani neuprdne a už v tom lítá, nemá odvolání, nemá ani nic říci na svou obhajobu, páč všechny důkazy hovoří proti němu... a už je v tom sám a sám, jenom se svými myšlenkami a 100% jistotou, že je nevinný ... aspoň tak se mne jeví první díl Tonyho a Mikovy anabáze. Život dokáže být někdy pěkný prevít a v tomto případě to má policajt asi těžší. Už louskám pokračování, super počin.

25.11.2023 5 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Musím říci, že kniha mne mile překvapila, je to takové lehké čtení, které jde svižně vpřed a Ondřeje si musíte pro jeho povahu oblíbit, fajnové jsou dobové reálie pěkně zasazené do příběhu.

20.05.2023 5 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Pane jo, myslím si, že tato jízda stála za to. Toto postapo od Sněgoňové se mne zažralo pod kůži i přes tak trochu nezáživný začátek. Vše je vykresleno tak, že jsem si scenérie realisticky představoval před očima a zažíval s postavami ten jejich šílený marasmus. Autorka mne sice nějako nelákala, protože pokud mohu odbočit a srovnat třetí díl Legie - Amanda, který byl také v její režii, a pro mne to byl propadák, tak toto byl opravdu jiný level. Za toto dílo palec hore.

06.01.2022 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tedy, co říci... ještě teď jsem plný emocí s překotně se řítíciho děje a opět do poslední chvíle jsem netušil, kdože je ten šílenec. Musím smeknout pomyslný klobouk před autory, kteří toto dílo přivedli na svět a dovolili nám nahlédnout do zvrácených duší magorů, zde mistrně popsaných. A už konečně vím, proč a zač byl odsouzen Joona. A ačkoli detektivky opravdu nevyhledávám, natož severské, tuto sérii zcela jistě přehltám celou, díky.

02.03.2021 5 z 5