Hnilda Hnilda komentáře u knih

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Proč ty nejlepší milostné příběhy, co kdy byly napsány, jsou zároveň ty tragické? Jako věčného romantika mě tento příběh věčných milenců z Verony uchvátil. I když miluju spíše šťastné konce.

11.01.2020

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

I nevyřčená a utajovaná láska je láska. Skvělá studie dvou lidí, ve vynikajícím filmovém zpracování skvěle zosobněni Anthony Hopkinsem a Emmou Thompson.

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Od Coelha za mě nejlepší Román se skvělou pointu.

Jak napsat dobrý scénář Jak napsat dobrý scénář Syd Field

Moje scenáristická bible.

Život střídá smrt Život střídá smrt Petr Prouza

Silný příběh o člověku, jenž jenž pomalu přichází o milovanou osobu, v tomto případě manželku postiženou laukemii. Pravdivé, nesemintalni, bez patosu. Kniha, kterou jsem chtěl adaptovat ve filmový scénář je v mé knihovně popsána poznámkami a postřehy k převodu na filmové plátno.

11.01.2020 5 z 5

Viditelná temnota: Memoáry šílenství Viditelná temnota: Memoáry šílenství William Styron

Deprese je hrozná věc a William Styron nám jí touto knihou pomáhá pochopit, protože popsat tento nepopsatelný stav může jen člověk, který si tím jako Styron prošel.

11.01.2020 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Miluji impresionisty a po přečtení tohoto biografického románu jsem pochopil obrazy Van Gogha. Strhující příběh člověka, jež balancoval na hraně mezi šílenstvím a genialitou.

Jak na věc Jak na věc Nick Hornby

Od Hornbyho jsem četl všechny jeho knihy a tudle mám nejraději. Jak knihu tak film. Skvělý příběh protknutý mým oblíbeným britským humorem.

11.01.2020 5 z 5

Co já vím? Autobiografie Miloše Formana Co já vím? Autobiografie Miloše Formana Jan Novák

Obdivuji dílo Miloše Formana a tento životopis o jeho neskutečném životě je dechberoucí. Ne nadarmo jsem si ho vybral jako téma mé diplomové práce.