hnidopiška hnidopiška komentáře u knih

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Obdivuhodné dílo! Všichni máme vzpomínky na své dětské uvažování, které v nás dnes vyvolávají úsměv. Ale nalézt inspiraci pro celou knihu - to je pro mne neuvěřitelné ! Vychutnávala jsem si každou větu. Představení s výbornou Bárou Hrzánovou jsem kdysi viděla. A přesto dnes při čtení knihy dávám jedničku s hvězdičkou právě knize.

06.02.2021 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Samozřejmě jsem očekávala slabší verzi ve srovnání s Jirotkovým Saturninem. Přesto mi kniha zklamala, autor jen využil popularitu originálu. Milovníkům Saturnina nedoporučuji.

17.01.2021 odpad!

Autor svým projevem není novou hvězdou na literárním nebi, proto jsem knize ubrala jednu hvězdu. Co se ovšem týká obsahu, především druhé poloviny knihy, navrhla bych ji jako povinnou četbu. Všem dospělým, co léta dávají hlas stranám podle ideologie, kterou hlásají , i když jejich zákulisní hry sledují cíle zcela jiné.

02.11.2021 4 z 5

Jak se dělá zoo Jak se dělá zoo Petr Fejk

Výborná. Kniha mi byla doporučena a nelituji. Při čtení se lehce s autorem přenesete do ZOO a stanete se účastníkem příběhů nejen o zvířatech, ale i lidech kolem nich. Určitě si ji brzy přečtu znova. Při prvním čtení jsem sledovala více děj, při druhém čtení se zaměřím na krásnou češtinu. Škoda, že knihu lze koupit jen na e-shopu.

19.01.2021 5 z 5