Hloupejhonzacz Hloupejhonzacz komentáře u knih

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Období kolonizace Severní Ameriky, války Anglie s Francií. Příběh lásky a zrady, ušlechtilosti a potměšilosti, odvahy a smrti

13.08.2020 3 z 5

Válka & vzpomínky Válka & vzpomínky Herman Wouk

Vyníkající, vyníkající a vyníkající

26.07.2020 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Autor popisuje svou motivaci pro vstup do armády a vypráví o účasti v zahraniční misi a léčbě závažné nemoci

13.07.2020 2 z 5

Kaňon celý ze zlata Kaňon celý ze zlata Jack London

Povídky Jacka Londona jsou originální a osobité. Autor umí hlavní postavy popsat do hloubky. Popisuje hlad a bídu světa

04.07.2020 3 z 5

V balkánských roklinách V balkánských roklinách Karel May

Čtvrtá část cyklu Ve stínu pádišáha. Kara ben Nemsí a jeho společník hadží Halef Omar podstupují jedno dobrodružství za druhým, a z každého vycházejí jako vítězové...

20.06.2020 3 z 5

Na jaře zazpívá skřivan naposledy Na jaře zazpívá skřivan naposledy Johannes Mario Simmel

Příběh ekologických aktivistů natáčejících pořad o ochraně životního prostředí se prolíná s láskou stárnoucího spisovatele Gillese a mladé tlumočnice Isabelle.

01.06.2020 3 z 5

Třicátý pátý a další roky Třicátý pátý a další roky Anatolij Naumovič Rybakov

Druhý díl série popisující období stalinských čistek ve 30. letech minulého století. Oproti předchozímu dílu se autor více věnuje politice a událostem z pohledu iniciátora - Josifa Vissarionoviče Stalina.

19.04.2020 3 z 5

Rozhovory se zajímavými lidmi žijícími na šumavských samotách... Každý má jinou minulost, každý jiný osud

05.03.2020 3 z 5

Semafor ve stávce Semafor ve stávce Jiří Datel Novotný

Nuda. Podzim 1989 s jeho převratnými změnami jsem prožil. V této knížce je to nuda.

04.01.2020 odpad!