hlavajda93 hlavajda93 komentáře u knih

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Opravdu krásný a smutný příběh o lidech s děsivou nemocí. Ze začátku mi postavy nebyly moc sympatické, ale pak jsem se začetla a tak moc jsem jim fandila. Konec byl tak smutný a nespravedlivý vůči nim.

12.08.2021 4 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Příběh jsem nejprve viděla jako film už dříve, takže jsem zhruba věděla o čem kniha bude, možná proto jsem od knihy čekala trochu víc. V knize se prolínají 2 příběhy, z nichž jeden je vzpomínáním na minulost a jeden současnost, takže čekáte, kdy se oba příběhy spojí. Obě části byly hezké, nicméně mi trochu chyběla dramatičnost, která jindy u Sparksových knížek bývá.

01.06.2020 4 z 5

Nikdy není pozdě Nikdy není pozdě Nick Alexander

Kniha nebyla špatná, ale uplně mi nesedl styl psaní a zpočátku jsem se vůbec nemohla začíst. Hrozně dlouhé kapitoly a obsaženo spoustu let, takže spíš popis jednotlivých let a vyprávění než přítomný příběh. Líbilo se mi občasné nahlížení z více postav.

03.07.2023 4 z 5

Nečekej, až vyjde slunce ... nauč se tančit v dešti Nečekej, až vyjde slunce ... nauč se tančit v dešti Valerie Korte

Knížka nebyla špatná, ale nijak zvlášť mě neoslovila. Zpočátku mě Julie hrozně rozčilovala a neustálé stylizování pro instagram mě taky štvalo. Alex byl fajn a nakonec i Julie dospěla do snesitelné roviny.

27.03.2023 3 z 5

Tři bratři v cizích světech Tři bratři v cizích světech Petr Diblík

Cestopisy nejsou úplně žánr, který bych vyhledávala, ale jinak byla kniha zajímavá.

29.03.2022 3 z 5

Nic není, jak se zdá Nic není, jak se zdá Andrew Nicoll

Knihu jsem dostala jako dárek, proto jsem ji četla, jinak bych si ji nikdy nevybrala. V knize byly dlouhé popisy o ničem a četla se hrozně pomalu, konec byl trochu sci-fi. Nicméně byly tam i světlé pasáže.

29.03.2022 3 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Kniha byla pěkná, příběh zajímavý, ale čekala jsem od ní něco víc. Příběh Elin, která měla těžké dětství a bolest z něj si nesla celý život a tramautické vzpomínky se snažila vytěsnit, ale ztrácela tím nejen sebe, ale i svoji rodinu. V kapitolách se střídá děj tehdy a teď, takže se postupně rozplétá celý příběh. Kniha je poměrně rozvláčná a nějak mě nevtáhla do děje. Napínavé to začlo být až v poslední čtvrtině.

12.11.2021 3 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

pěkná romantická kniha o nových začátcích a hledání sebe sama

25.03.2021 4 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Pěkný příběh, kdy si musíte na happy end chvíly počkat, za mě se čekalo až moc dlouho. Jak už zde bylo řečeno trošku to připomíná knihu S láskou, Rosie.

01.12.2020 4 z 5

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Pěkná oddychová kniha se zábavnou linkou v podobě kocoura Maca. David byl od začátku sympaťák a Jamie taky a úplně jsem si dovedla představit všechny sousedy, jak pospolu žijí v pohádkové vesnici.

23.09.2020 4 z 5

Je mi třicet a jsem single Je mi třicet a jsem single Ilona Kleníková

S těmito sloupky jsem se potkala už v deníku Metro a už tam mě zaujaly svou vtipností, takže když jsem v knihovně objevila tuto knihu hned jsem si ji půjčila a udělala jsem dobře. Psáno vtipnou formou se sebeironií. Ve spoustu sloupcím jsem se s kamarádkou našla a pobavila se.

31.08.2020 4 z 5

Láska podle hvězd Láska podle hvězd Minnie Darke

Není to typ knihy, u které nemůžete přestat napětím číst, ale i tak je to milé čtení. Kromě hlavních postav je tam ještě několik menších dějových linek, u kterých je zajímavé sledovat, jak je všechny ovlivnil Justinin změněný horoskop.

23.07.2020 4 z 5

Jednoho dne Jednoho dne David Levithan

První 2 díly o A a Rhiannon mě zaujaly a zajímalo mě, jak celý příběh skončí. Pokračování bylo dobře zpracované, ikdyž ukončení bylo spíše o úvahách. Naštěstí to v rámci možností dopadlo dobře, i přes jednání X.

22.04.2020 4 z 5

Beze stopy Beze stopy Mary Torjussen

čekala jsem od knihy něco víc. Celou dobu máte hlavní hrdinku za opuštěnou chudinku a ona je to nakonec všechno jinak, což jsem nečekala. Pořád jsem čekala, jak se to vlastně rozuzlí, ale takový konec jsem nečekala.

21.10.2019 2 z 5

Čas mezi námi Čas mezi námi Tamara Ireland Stone

pěkná napínavá kniha, musela jsem číst pořád dál, abych se dozvěděla, jak to nakonec dopadne

25.09.2019 4 z 5

Láska na druhý pokus Láska na druhý pokus M. J. Summers (p)

Pěkný příběh, ale přišel mi slabší oproti ostatním knihám od autorky. Hlavní hrdinka měla pořád nemístné domněnky.

03.09.2019 3 z 5

Když jsem tě ztratila Když jsem tě ztratila Kelly Rimmer

pěkný příběh, ale při čtení kapitol Molly z minulosti jsem měla dosti smíšené pocity

03.09.2019 3 z 5

Zvláštní příběh Zvláštní příběh Katarína Gillerová

knihy od této autorky se mi vesměs líbily, tato taky nebyla špatná, ale byl to opravdu zvláštní příběh...přišlo mi, že hlavní hrdinka ani neví, co chce...

02.09.2019 3 z 5