hko hko komentáře u knih

Shuggie Bain Shuggie Bain Douglas Stuart

Dlouho jsem nečetla tak dobrou knihu.

28.04.2024 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Jako upřímně, je to brak. Ale čtivý, to se nedá popřít.

12.04.2024 3 z 5

Malý kamarád Malý kamarád Donna Tartt

Tato kniha je taková "zabydlená". Kdyby postava otevřela skříň, čtenář ví, co tam bude. A to je vzácné.
Největší výtky jsou k příběhu. Ten plyne tak trochu odnikud nikam, s absurdní hrdinkou a neschopnými zloduchy. Připomínalo mi to filmy bratří Cohenů nebo Quentina Tarantina.

31.03.2024 4 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

První dvě třetiny byly výborné, pak ale autorce nějak došel dech a skončilo to trochu rozpačitě. Celkově ale fajn kniha, i když k plnému počtu hvězd chybí soudržnější příběh a lepší pointa.

31.03.2024 4 z 5

Co je odtud vidět Co je odtud vidět Mariana Leky

Taková milá, laskavá kniha. Někdy až křečovitě pozitivní, trochu jako Doktor z hor.

17.02.2024 3 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Tahle kniha mi vůbec nesedla, už od prvních stránek. Vůbec jsem nepochopila pointu, proč autorka příběh vůbec vyprávěla.

15.02.2024 1 z 5

Vesmírné putování komety Julie Vesmírné putování komety Julie Hana Lehečková

Pohádky jsou fajn a dětem se líbily, nicméně vadilo mi, že v nich neplatily fyzikální zákony - planety se svévolně vydávály do jiné sluneční soustavy a zpět, černá díra uměla vyplivovat věci atd.

15.02.2024 3 z 5

Bezhvězdné moře Bezhvězdné moře Erin Morgenstern

Je to taková pohádka, ale chytrá a já se bavila moc. I když poslední čtvrtina knihy byla slabší a milostné linky těžko uvěřitelné. Moc se mi líbila přiznaná inspirace jinými knihami i literární odkazy.

31.01.2024 4 z 5

Víc než další den Víc než další den Joan Didion

Didionová je k sobě nelítostná, i přes ztrátu, která ji postihla. Já tu její nezdolnost vlastně obdivuji, ale muselo pro ni být strašně těžké vydržet sama se sebou.

12.01.2024 4 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Na knihu jsem se díky kladným recenzím těšila, ale nakonec to bylo spíš zklamání. Přišlo mi, že autorka chtěla obsáhnout všechny aspekty života v KLDR, čímž ovšem trpěla soudržnost příběhu. Nesedl mi ani styl vyprávění, kdy autorka vysloveně ždímá ze čtenáře emoce, což u mě bylo kontraproduktivní. Kniha by podle mě měla být řazena spíš k young-adult, tam je tento typ práce s emocemi vítaný.

31.12.2023 3 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Kniha vypráví těžký příběh, ale nikdy nesklouzne k sentimentu, dokonce ani v závěrečné scéně.

17.12.2023 5 z 5

Belgravia Belgravia Julian Fellowes

Nějak jsem nečekala, že ta kniha bude až tak špatná. Černobílé ploché postavy v nudném příběhu, kterému by slušelo osekání na polovinu stran.

02.12.2023 1 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Autor měl zřejmě problém s náboženstvím a ženami. V knize v zásadě nic jiného neřeší.

05.11.2023 2 z 5