hippiesak hippiesak komentáře u knih

Stela a Vajíčkový strom Stela a Vajíčkový strom Richard Dungworth

Jednohubka pro malé čtenáře, kniha plné obrázků. Dětem se to líbí, jako dospělák v podstatě nemám výhrady ;)

16.01.2023 3 z 5

Ledové království - 2 nové příběhy - Buldin krystal a Oakenův vynález Ledové království - 2 nové příběhy - Buldin krystal a Oakenův vynález kolektiv autorů

Další ze série pohádek "na motivy". Nutno ovšem podotknout, že toto jsou ty lepší příběhy, které se dají pořídit. Kvalita obrázků nemá chybu a světe div se, i ty příběhy dávají celkem logiku. Není to vyloženě slátanina ;)

13.01.2023 3 z 5

Akce čisté packy Akce čisté packy Kyla May

Mops nezklamal! ;) Opět jsme se s děckama bavili a smáli u tohoto deníku psa, mopse. Opět na cca 20-30 minut, ale to bohatě stačí. Jsou to veselé knížky s krásnými ilustracemi. Pro děti od 6 let ideální.

11.01.2023 4 z 5

Vzhůru do nebes Vzhůru do nebes Kyla May

Tak toto bylo boží :) Taková jednohubka na cca 20 minut, max. 30. Deník, který píše pes, mops :))) A prdí :))) Jako správnej mops :) Já i děti jsme se bavili.

11.01.2023 4 z 5

Drama Drama Raina Telgemeier

Asi nejslabší kniha, co jsem četl od této autorky. Děj nás nebavil, příběh takový slabší, GAY tématika no asi OK, patří to k životu. Ale chyběla mi tam samotná Raina ;)

09.01.2023 2 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Překrásná vánoční kniha, kterou zná asi každý. Mě nejvíce zaujalo to, že tuto zkrácenou dětskou verzi připravil sám CH.Dickens. Sám vybral tu TOP dějovou linii, aby to děti bavilo a ono to bavilo :) V rámci této edice je sympatické, jak se děti dozvídají i drobné střípky z dané doby. Je to velmi povedená kniha. Doporučuji!

04.01.2023 5 z 5

Už je tady pan Flat! Už je tady pan Flat! Jaume Copons

Pěkná kniha, ideální pro čtenáře 2.tridy a výše. Líbí se mi kombinace klasické knihy a komiksů. Má to i dej, je to srandovní, určitě si přečtu i pokračování ;)

30.12.2022 4 z 5

Tajemný přízrak Tajemný přízrak V. K. Fair (p)

Omlouvám se autorovi, ale mě to vůbec nebavilo :( Tu jednu hvězdičku dávám spíše sobě za to, že jsem tu knihu neodložil a dočetl... Co mě ale asi vadí nejvíc je to, že kniha od českého autora se tváří, že je z americké knihovničky. Děj na americké škole, studenti mají americké jména atd. Kdyby to bylo celé postavené na české škole a byl zde Honza, Simona, Klára a Adam, dávalo by mi to možná celé větší smysl a možná by mě to i více bavilo. Možná...

21.12.2022 1 z 5

Simonův kocour a trable s kotětem Simonův kocour a trable s kotětem Simon Tofield

No, jak hodnotit knihu bez textu? :)))) Obrázkové vtipy. Některé dobré, některé ne. Tak 50:50 ;)

21.12.2022 3 z 5

Kapitán Bombarďák a zloba zlé Zařezávačky Kapitán Bombarďák a zloba zlé Zařezávačky Dav Pilkey

Původně jsem tento díl chtěl označit jako "slabší" a dát mu jen 3*, ale v poslední třetině je druhý komiks o vzniku kapitána Bombarďáka a to jsem se zase řezal :) Takže díky druhému komiksu dávám nakonec ty hvězdy 4! ;)

21.12.2022 4 z 5

Trollové Trollové David Lewman

Taková jednohubka pro děcka. Klasicky filmový příběh zkrácený na 10 minut čtení. Krásné full A4 obrázky v původní grafice, což je plus ;)

17.12.2022 4 z 5

Ledové království: Rodinné záležitosti / Olaf ve škole Ledové království: Rodinné záležitosti / Olaf ve škole kolektiv autorů

Dvě krásné a milé příběhy na téma Frozen s hlavní postavou Olafem. Bavilo to mě, jako dospěláka a také mé dvě děti. Grafika je "ta jiná", ale už jsem si na ni zvykl a líbí se mi také.

16.12.2022 4 z 5

Kapitán Bombarďák a podivný plán profesora Prdolína Kapitán Bombarďák a podivný plán profesora Prdolína Dav Pilkey

Tak toto byla pecka! Z těch 4 dílů, co jsme s děckama četli, tak toto byl zatím ten nejlepší díl. Smály se děti, smál jsem se já. Bylo to fakt prča. A Pipi P. Prdolín - ten je nejvíc! A to, že se s dětmi doma během čtení přejmenujeme, je nejvíc podruhé ;)

16.12.2022 5 z 5

4 záhadné příběhy Čtyřlístku 4 záhadné příběhy Čtyřlístku Jiří Poborák

Toto byla pěkná sbírka. 4 fajn záhadné příběhy. Bavily mě všechny 4 :) Po delší době dobře vymyšlený námět, mělo to nápad :)

16.12.2022 4 z 5

Velké dobrodružství Čtyřlístku Velké dobrodružství Čtyřlístku Jaroslav Němeček

Nooo, nebylo to špatné, ale je to "přepis" filmu 1:1, takže mě to bavilo méně. Ale jako komiks to bylo fajn. Taková doslova klasika.

16.12.2022 3 z 5

Kapitán Bombarďák a invaze neuvěřitelně zlých mimozemských kuchařek (a následný útok úplně stejně zlých nemrtvých šprtů) Kapitán Bombarďák a invaze neuvěřitelně zlých mimozemských kuchařek (a následný útok úplně stejně zlých nemrtvých šprtů) Dav Pilkey

Po slabším druhém dílu přichází tento třetí opět mega cool díl, který si může podat ruku s dílem prvním. Super zábava, ALE ten název! Tak ten je hodně dobrej :-D a délka.... ;)

12.12.2022 4 z 5

Požár Požár Robert Lawrence Stine

Parádní závěr. Asi nejlepší z celé trilogie. Každá kniha byla jiná, ale každá byla super. Ovšem toto finále bylo pecka. Ať žije R.L.Stine! Ať žije Fear Street ;) Vřele doporučuji, samozřejmě jen jako komplet ;)

09.12.2022 5 z 5

Zloděj čísel Zloděj čísel Hayley Barker

Tak dočteno. Tentokrát po částech (jednička byla přečtena plynule během pár večerů) a ve výsledku musím vlastně hodnotit jako důstojné pokračování. V podstatě by to klidně mohla být jedna mega kniha s příběhem 1. a 2. dílu v jednom. Hele asi takto. Je to jiné čtení, tím že se střídají vždy ty dva pohledy Hošiko a Bena. Ale to je vlastně to, co dělá tuto knihu pro mě unikátní a mimo jiné je tímto vlastně zajímavá a bezva ;) ALE přesto byla dvojka trošku jiná. Napadá mě jako první: více postav.

09.12.2022 4 z 5

Schovávaná s duchy Schovávaná s duchy Dori Hillestad Butler

Drží si to svoji úroveň, ale tentokrát dám jen 4 hvězdičky. Nějak se mi stále nechtělo jít do druhé poloviny. Ale schovka s duchy je fajn ;)

08.12.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Robert Lawrence Stine

Lepší než první díl! Ano, zde je R.L.Stine, dle mého názoru, na svém vrcholu. Toto je styl psaní, které mě baví číst. A teď nezdržovat a šup šup na díl třetí ;)

07.12.2022 5 z 5