Heri76 Heri76 komentáře u knih

Vyvolená Vyvolená J. R. Ward (p)

Řekněme si to na rovinu, óóóó jak hluboko jsem klesla, takové knihy opravdu čtu? Románky pro ženy? ANO! Na tenhle díl jsem se opravdu těšila. Dějová linka Xcora a Layly v předchozích dílech mne opravdu navnadila, ale teda jejich samotný příběh mě překvapil. Tak nějak jsem čekala „tvrďárnu“, když Ward nechala bez skrupulí umřít Wellsie a Selenu (ostatně ta mi nebyla moc sympatická), překvapilo mě, jaký byl tenhle díl romantika. Slaďák na „entou“ a ten konec tedy masakr. A víte co? Mně to nadchlo, v téhle nepříjemné covidové době pozitivní, i když málo realistický konec. Asi jsme ho potřebovala a tak řadím tenhle díl do oblíbené čtyřky společně s příběhem Rhage, Quinna a Blaye a Zsadista. No vlastně i díl s Johnem patřil k lepším. Ta změna Quinnova názoru v tomto díle byla podle mne hodně rychlá, nicméně to budu brát tak, že Blay ho postavil před hotovou věc a nic jiného mu nezbývalo.
Throeovo linie mně vůbec nebavila a přistihl jsem se, že stejně jako přeskakuji části pasáží s bezduchými i jeho linka mně nebaví.
A já mám toho Assaila docela ráda, tak se těším, jak to s ním dopadne.
Je to trochu sebemrskačství pokračovat stále ve čtení této série, ale stejně jdu pokrčovat dalším dílem.

26.08.2021 4 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

Na tenhle díl jsem byla zvědavá, nicméně na zadek jsem si z něj nesedla. Vishous byl mým oblíbencem v přechozích dílech a těšila jsem se, co pro něj autorka přichystá, no jako Jane a její sebevědomí a prořízlá pusa s trochou dominance, která na Vishouse platí, se dost povedla a jejich slovní přestřelky mě celkem bavily, ale ten konec nevím nevím. Takové "rychle něco vymyslíme, protože potřebujeme happyend a nic nás nenapadá". Nedotažené a divné. Zatím stále nejlépe hodnotím příběhy Zsadista a Belly a Rhage a Mary. Alespoň jsem se ale dozvěděla, jak to je s tím "vztahem" mezi Vishousem a Butchem. I naťuknutí do dalšího příběhu Phuryho mě zajímá, i když je ze všech bratrů pro mě nejméně zajímavý. Jsem zvědavá i na příběh Johna.

26.08.2021 3 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Drsňák Butch dostal také své místo na výsluní, jak se dalo po jeho prvním setkání s Marissou očekávat. A konal se happyend. Příběh ok, sexuálních scén tak akorát, ale nějak to nedosáhlo stejné úrovně jako předchozí dva díly. Zsadist a Rhage jsou prostě best. Zajímavý je vztah mezi Butchem a Vishousem, nevím přesně, co si o něm myslet. Zejména ze strany Vishouse, takže jsem zvědavá na další díl. Nebožačka Marissa mi lezla na začátku dost krkem, nicméně s vzmužila a postavila se svému osudu celkem se ctí. Bezduší mě opět nebavili.

26.08.2021 3 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Rhage a Mary mě bavili víc než Wrath a Beth. Z hezouna, který se dostane pod každou sukni, se stává nenapravitelný romantik a chuděra Mary nechápe, proč si vybral jí. Ale byly tam scény, které mě vysloveně bavily a nenechaly mne chladnou. Sexu tak akorát. Příběh slušnej. Nicméně opět mne nebavily scény s bezduchými a opět jsem je značně zkracovala. Zsadist se mi fakt líbí a těším se na jeho příběh. Ale tak za snahu 5 hvězd, že mě to nenudilo a tak nějak díky tomu, že jsem nečekala víc, i uspokojilo.

26.08.2021 4 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Plný počet si to nezaslouží, to rozhodně ne, to by musel být jinak literárně ztvárněný a propracovaný příběh, nicméně mě to neurazilo, vlastně mě to i bavilo a tenhle díl zatím řadím jako nejlepší od začátku série. Přibylo víc psychologie a celkem chválím propracované myšlenkové pochody značně narušeného Zsadista. Ostatně tenhle parchant má něco do sebe. Bella ho slušně doplňuje a ostatní z bratrstva taktéž. Phury nejspíše v některém z dalších dílu dostane také svoji hlavní roli a těším se, co pro něj autorka vymyslí. Zvrat Wellsie a Tohrmenta mne dost šokoval, takovou linii příběhu bych u tohoto žánru nečekala, nicméně neočekávané = dobré. Jsem zvědavá na samotný příběh Johna, i když se dá vzhledem k prvnímu dílu leccos tušit.

26.08.2021 4 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Ale tak jo, pro začátek dobrý. V porovnání s Patricii Biggs, Illonou Andrews a Sarah J. Maas příběhově slabé, ale na druhou stranu jsem nečekala ani to, co jsem dostala. Příběh celkem dobře zvládnutý, sexuální scény kurážné a celkem působivé, o drsňáckým Wrathovi by průměrná ženská mohla snít a jeho vztah s Beth je slaďárna na entou. Nicméně celkově dobá oddychovka, která mě neurazila. Na rozjezd fajn. Pasáže s bezduchými mě nebavily a značně jsem jejich čtení zkracovala.... a nic mi tím neuteklo. Konec mi přišel trochu uspěchanej a nedotáhnutej.