Herča76 Herča76 komentáře u knih

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Četla jsem už před nedávnou dobou, ale od Tess mám načteno téměř vše je to moje autorka detektivek číslo 1!

03.12.2018 5 z 5

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Super kniha pro milovníky historických románů, zápletka, která nezarmoutí, čtivá kniha od začátku do konce (jedním dechem). Follett autor číslo 1.

24.07.2018 5 z 5

Hledá se Romeo Hledá se Romeo Alexandra Potter

Je mi líto, ale bylo to pro mně spíše zklamání. Oproti předchozím knihám Alexandry Potterové bylo v podstatě vše naprosto předvídatelné a tím celkem nezajímavé. Ale nevzdám to a dám šanci novince "Zpověď trosky po čtyřicítce" a uvidíme.

05.11.2020 2 z 5

Fénix Fénix Cynthia Harrod-Eagles

Celou sérii jsem četla průběžně během posledních 15 let a kdyby měla pokračování, byl by to krásný dárek. Tato sága zaplnila část mého život a Morlandi jsou moje druhá rodina. Paní Cynthia zaslouženě patří mezi moje TOP autorky.

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Drsné, brutální, šokující. Na druhou stranu strašně napínavé, odkládala jsem pouze z důvodu nadechnutí a zklidnění tepu. Jestli jsou všechny knihy autorky takto psané, řadím ji mezi své oblíbenkyně.

09.04.2019 5 z 5

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Barbara bezesporu píše krásné příběhy a zaujímá tak v mém žebříčku autorů top desítku. S touto knihou jsem se ale tolik neztotožnila. Sice bylo zajímavé sledovat osobní a společenský rozvoj Elizabeth, ale ostatní postavy byly příliš jednotvárné, buď naprostí záporňáci nebo naopak. A konec naprosto předvídavý (hvězdička dolů). Každopádně se již těším na další román z pera paní Woodové.

03.10.2018 4 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Lehce stravitelný jednoduchý příběh. Spíše oceňuji pohodu a klid, které z knihy přímo vyzařují. Kdo chce proložit náročné čtivo něčím odlehčeným, nemůže v tomto případě zvolit lépe.

24.07.2018 4 z 5

Deník milenky Deník milenky Martina Symerová

Nešlo to přečíst. Omlouvám se autorce, ale většinou jsem měla pocit, že autorem je patnáctiletá puberťačka.

02.09.2019 odpad!

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Nenadchlo, konec fádní, bez napětí. Místy jsem byla ztracená mezi minulostí a skutečností. První díl byl lepší, tento mi připadal jako marná snaha o navázání děje...

17.03.2019 2 z 5

Deník fejsbukové matky (ne)končí Deník fejsbukové matky (ne)končí Lucie Nachtigallová

Protože jsem taky maminka, je mi tento humor a nadsázka blízký. I přesto první dva díly byly lepší, nyní se dost věcí opakuje. Za mě třikrát a dost.

15.03.2019 3 z 5

Dvorní dáma Dvorní dáma Cynthia Harrod-Eagles

Nejkrásnější díl ze všech.
Nějak tajně si začínám pohrávat s myšlenkou, že přestože mám celou ságu přečtenou, dám počínající díly ještě jednou, byly dokonalejší vzhledem k historickým faktům a detailům.

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

Jsem taky matka a tato kniha potvrzuje, že jsme na tom všechny stejně :-). Pohodovka pro pohodové matky.

21.12.2018 4 z 5

Tento žánr není v knižním světě moc rozšířený a oslovuje pouze část čtenářů. U mě si našel světlé chvilky, u kterých jsem se zasmála, ty se střídaly s chvílemi hrůzy, kdy Čeněk bojoval s elektrickými zásuvkami a někdy až s chvílemi nudy, kdy se pořád vytíralo (a já v tu chvíli měla doma bordel :-)). Kdybych ji četla samostatně, tak ji asi nedočtu, ale v kombinaci s drsnou detektivkou byly chvíle u této oddychovky vítány. Celkový průměr tak za tři a stráveného času nelituji.

24.09.2018 3 z 5

Kdo tě hlídá Kdo tě hlídá Mary Higgins Clark

Mám ráda lehké detektivky od Clarkové, ale tady mi hodně chybělo do toho "wau".

28.01.2019 3 z 5

Napoleon přichází Napoleon přichází Cynthia Harrod-Eagles

Jeden z nejhezčích dílů celé ságy.