_herakles _herakles komentáře u knih

Hagakure - Moudrost samuraje z kraje Saga Hagakure - Moudrost samuraje z kraje Saga Cunetomo Jamamoto

Ihned si člověk uvědomí, že jsou v životě věci neměnné a že budeme řešit stejné otázky po celá milénia. Podobný pocit mi vnuknul i Polybios.

24.03.2019 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Napínavé přesně tak, jak to King umí. Dostane mě vždycky to, jak naťukne nějaké taboo a čtenáře tím nechá dusit se ve vlastní šťávě. Je to jistě účinný nástroj, jak vtáhnout do děje.

24.03.2019 5 z 5

O Rybabě a Mořské duši O Rybabě a Mořské duši Petr Nikl

Moc krásné čtení které vtáhne do děje. Čekal jsem jen trochu lepší řemeslné zpracování. Nápaditost se knize odepřít nedá, ale lepidlo které proteklo mezi složkama a odtrhlo jednotlivé stránky mě vůbec nepotěšilo. Dále se kvůli knižnímu zpracování stran s textem po lisování obtiskly jednotlivé strany do grafik, to bouhužel ve spojení s odtrženými místy nedá moc dobře proniknout do jinak nádherných mezzotint.

24.03.2019 2 z 5

Knihy a typografie Knihy a typografie Martin Pecina

Velice čtivá kniha která nechá nahlédnout širšímu spektru čtenářů do zákulisí, na skryté boje svědomitého typografa a nakladatelství. Měl bych jen lehké výhrady k tuhosti vazby — po více jak hodinovém čtení mě vždy bolely ruce jak jsem musel překonávat pnutí vazby.

24.03.2019 4 z 5