Henriette Henriette komentáře u knih

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Četla jsem již podruhé. Kvalitní kniha, která se místy čte těžce a vyžaduje hodně přemýšlení, místy děj utíká, ani nevíte jak... v každém případě při druhém čtení už se vytratil ten dokonalý moment překvapení, při kterém vám spadne brada, tak jak to v závěru dokáže připravit jen Umberto Eco.

12.03.2015 4 z 5

Všichni jsme nosili hvězdu - Vzpomínky spolužáků Anny Frankové Všichni jsme nosili hvězdu - Vzpomínky spolužáků Anny Frankové Theo Coster

Velmi zajímavá kniha, která ukazuje dětský pohled na druhou světovou válku a vyvražďování Židů nejen v Holandsku. Trochu mi vadilo, jak se snažili až moc prosazovat jako spolužáci Anny Frankové. Protože příběh každého z nich byl svým způsobem jedinečný a měl čtenáři co sdělit. Bylo celkem zbytečné se odvolávat na proslavenou spolužačku. Jako pojítko této skupiny lidí bych to brala, ale říkat každému na potkání "jsem spolužák Anny Frankové" - trochu zbytečné. Při tom kniha byla napsána srdcem, velmi mile, svižně, bez zbytečných průtahů. Četla se moc dobře.

23.02.2015 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Napínavý příběh vystavěný na hledání kešek. Jen tyhle kešky byste určitě najít nechtěli...Autorka postavila knihu na oblíbené aktuální hře a dokázala až téměř do posledních stránek udržovat čtenáře v napětí a nevědomí. Bohužel konec byl až moc zdlouhavý a protahovaný, proto jedna hvězdička dolů.

23.02.2015 3 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

O něco slabší než Cizinka. První polovina mi silně připomínala Věčnou Ambru či Angeliku, ale když se hlavní hrdinové vrátili do Skotska, knížka dostala ty správné obrátky... jsem zvědavá, jaký bude další díl...

21.02.2015 4 z 5

Velká výprava – Dopisy a fotografie z putování po Britském impériu Velká výprava – Dopisy a fotografie z putování po Britském impériu Agatha Christie

Zveřejnit Agathiny fotografie a dopisy z cest byl výborný nápad a skvělý počin. Jedná se o svědectví ženy ve 30. letech 20. století, kterak vnímala některé z dominií britského impéria. Její pohled na lidi, zvyky, jídlo, krajinu... krásné, zábavné a poučné čtení.

11.02.2015 5 z 5

Poslední případy slečny Marplové Poslední případy slečny Marplové Agatha Christie

Hodně zdařilé povídky. Ty dvě poslední mi hodně připomínaly produkci Daphne du Maurier. U Agathy překvapivé.

09.02.2015 4 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Překrásná kniha. Věděla jsem z ohlasů a z recenzí, že se jedná o silný příběh. Ale kromě toho to bylo neuvěřitelně poetické a napínavé čtení. Myslím, že se knížka zařadí mezi to málo, ke kterým se vracím a ráda si je znova přečtu.

07.02.2015 5 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Příběh sirotka z Mohuče se zpočátku četl těžce. Ne snad proto, že by autorka nedokázala vtáhnout do děje, ale zkrátka mě zpočátku nijak neoslovil a nezaujal. Kniha se mi začala opravdu líbit až když Lucie z Mohuče uprchla a začala žít v Landshutu. Konec, kdy zachraňuje vévodkyni Elizabeth a jejího rytíře je stejně jako některé další pasáže v knize přitažený za vlasy a velmi velmi nereálný. Dává to knize punc spíše pohádky pro dospělé než historického románu. Kniha se však četla dobře a nakonec se mi líbila.

27.01.2015 3 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Výborná kniha! neoznačila bych ji za klasickou detektivku, ale je to rozhodně příběh, který vás pohltí, postraší a bude vás bavit.

22.01.2015 4 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Skvěle napsaná kniha, ostatně jako všechny od autorky. Jednu hvězdičku však ubírám za námět, který pro mě byl příliš smutný a nezáživný.

17.01.2015 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Krásný příběh o boji dobra a zla. O tom, že i hříšníci se mohou napravit a že v každém z nás dříme kousíček toho dobrého. Kniha je nabitá láskou a nenávistí a kulisy renesančních Benátek z ní dělají téměř skvost. Přesto mi tam chyběla jakási přidaná hodnota, která by mě přesvědčila dát pět hvezd.

22.12.2014 4 z 5

Královnin gambit Královnin gambit Elizabeth Fremantle

Historický román o poslední manželce Jindřicha VIII. je pojat velmi netradičce. Namísto klasického vyprávění zvolila autorka autentickou výpověď téměř všech postav tak, že kombinovala er - formu s ich - formou. Velmi odvážné, leč v některých pasážích příliš překombinované. Čtenáře to mate a neustále se musí vracet v textu aby zjistil, čí myšlenku právě čte.

17.12.2014 4 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Výborný thriller. Dlouho jsem nečetla nic s takovým nadšením. Obsah bude bližší ženám, ale napětí potěší i muže.

08.12.2014 5 z 5

Konfliktní společenství Konfliktní společenství Jan Křen

Čtení, jež vyžaduje notnou dávku soustředění, jinak nemá smysl. Asi si nepřečte ten, kdo se o danou problematiku nebude zajímat hlouběji. Těm, které toto téma zajímá, doporučuji.

03.12.2014 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Jedna z nejlepších knih, ve kterých se prolíná současnost s minulostí. Už se nemůžu dočkat dalších dílů a nechápu, proč jsem tak dlouho nad jejím čtením váhala.

27.11.2014 5 z 5

Rané případy Hercula Poirota Rané případy Hercula Poirota Agatha Christie

Skvělé procvičení šedých buněk... :)

22.11.2014 4 z 5

Záchranný člun Záchranný člun Charlotte Rogan

Zpočátku zajímavá kniha slibující velké dobrodružství. S pasivním přístupem vypravěčky a hlavní hrdinky se však děj stal poněkud fádní a nudný. Ke konci už jsem si přála knihu rychle dočíst. Škoda, námět byl velmi dobrý, jen autorka zcela nevychytala styl vyprávění...

16.11.2014 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Po pomalém rozjezdu se to ukázalo jako velmi příjemný společenský román. Ne, že bych takové věci chtěla číst pořád - po pravdě, čekala jsem něco úúúúplně jiného, ale nakonec mě kniha přesvědčila, že za ty 4 hvězdičky stojí.

16.11.2014 4 z 5

Norský dandy Norský dandy Jan Guillou

Zajímavá kniha, která mi svým tématem byla rozhodně bližší než první díl. Kdybych však nebyla zvědavá, jak se autor popere s dobou a její problematikou, patrně bych po knize nikdy nesáhla. Styl autora mě ani v druhém díle neoslovil.

11.11.2014 3 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Skvělý detektivní thriller, který vás od počátku polapí a nejde jej odložit. Ovšem ten konec.... Co je to pro Krista Pána za nápad? :(((

05.11.2014 4 z 5