Henriette Henriette komentáře u knih

Znovu já Znovu já Gayle Forman

Kniha nebyla špatná, ale vážně mě nebavila. Asi nejsem ta správná cílová skupina...

10.12.2017 3 z 5

Půlnoční modř Půlnoční modř Simone van der Vlugt

Nádherný historický román z uměleckého prostředí renesančního Holandska.

08.12.2017 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Nádherný román. Četla jsem román z tohoto období poprvé, ale opravdu mě chytl. Zpočátku měl trochu pomalý rozjezd, ale pak mě úplně pohltil. Doufám, že druhý díl vyjde co nejdříve.

04.12.2017 5 z 5

První Tudorovci První Tudorovci Joanna Hickson

Překrásně a čtivě napsaný historický román, plný historických faktů. Přestože se jedná o historicky poměrně kvalitní práci, čte se jako pohádka. Joanna Hickson mě hodně zaujala.

04.12.2017 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Zatím nejlepší z celé trilogie.

04.12.2017 5 z 5

Skrýš na konci útesu Skrýš na konci útesu Laura Walden

Moc pěkný román s napínavou zápletkou.

18.07.2016 4 z 5

Příslib naděje Příslib naděje Tamara McKinley

Velmi poutavý román. Na konci mě mrazilo!

18.07.2016 4 z 5

Doubravka Přemyslovna Doubravka Přemyslovna Oldřiška Ciprová

Velmi pěkně napsaný romantický příběh, spíše pohádka, než historický román, ale autorka postavy velmi dobře vsadila do historického prostředí a doby. Moc se mi líbil popis pohanského i křesťanského náboženství a jednoduchá zápletka. Skvělá oddechovka, kterou jsem nedokázala odložit!

08.03.2016 4 z 5

Královna Kunhuta a Záviš Královna Kunhuta a Záviš Hana Parkánová-Whitton

Knížky jsem se obávala, ale nakonec se moc dobře četla a jsem ráda, že jsem získala novou zkušenost s touto autorkou.

25.02.2016 3 z 5

Kdo pohne osudem Kdo pohne osudem Jane Stubbs

Nádherná kniha.

25.02.2016 4 z 5

Poslední modlitba Poslední modlitba Veronika Černucká

Zatím nejlepší Tara, kterou jsem četla. Autorka se knihu od knihy zlepšuje a její inteligentní humor, který přenáší na čtenáře prostřednictvím Tary, mě neskutečně baví. Jen tak dál! Zápletka je skvělá, trochu jsem se ztrácela v postavách z vesnice a vraha jsem si spíše tipla, než uhodla. Souvislosti už jsem však dohromady nedala. Takže fakt super!

24.02.2016 5 z 5

Architektura Jana Blažeje Santiniho-Aichla na severním Plzeňsku Architektura Jana Blažeje Santiniho-Aichla na severním Plzeňsku Irena Bukačová

Kvalitně napsaná kniha, široká pramenná základna, navíc odborný text se dobře čte. Vadily mi jen překlepy.

10.01.2016 4 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Kate Mortonová opět nezklamala. Je knihu od knihy lepší. Nádherný příběh s temným tajemstvím. Radost číst!

10.01.2016 5 z 5

London Road London Road Samantha Young

moje druhé setkání s erotickým románem. První byly odstíny a ty jsem fakt odpískala - děs. Tohle mělo hlavu i patu, hrdinka nebyla žádná nána, i když se to zpočátku zdálo, mělo to smysluplný děj i když místy trochu moc natažený. Erotika nic extra, myslím, že taková Beatrice Small je na tom mnohonásobně lépe. Ale kvůli té jsem to nečetla. Takže za mě super a pokud seženu další díly, půjdu do nich. :)

28.08.2015 4 z 5

Bílá žena Bílá žena Barbara Wood

Krásný romantický příběh z netradičního prostředí Havaje. Děj plyne poklidně, tak, jak historické události napovídají. Najdeme zde lásku, nenávist i boj za udržení tradic. Trochu mi vadilo oddělení jednotlivých částí, neboť jsem ze začátku nechápala, kam se nám v příběhu ztratila Emily, ale posléze jsem pochopila a knížka se mi opravdu moc líbila.

22.08.2015 4 z 5

Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Jaroslava Černá

Příjemná oddechovka z 15. století. Knížka je hodně vystavěná na dialozích, a autorka se moc neobtěžuje psát k nim nějaké úvody, tzv. "literární omáčku". A to ani na začátku knihy, takže mě trochu trvalo, než jsem se do knížky začetla a zvykla jsem si na styl. Přijde mi to trochu, jako nevyužitý začátečnický potenciál, přestože autorka vydala již řádku knih. Přesto příběh Perchty je dojemný a silný a nebudu sice číst všechny knihy autorky, ale určitě si ještě nějakou přečtu.

19.08.2015 3 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Moc krásná knížka. Napínavá, s pro mě hodně zajímavým tématem, které mě hodně baví. Nechápu, proč jsem na ní tak dlouho váhala a těším se na další díl.

17.08.2015 4 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Vynikající detektivka s oblíbeným hrdinou a navíc ve skvělém prostředí. Opět jsem četla poněkolikáté a stále je aktuální, i když jsem si vrahy pamatovala dobře.

16.08.2015 4 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

16.08.2015 4 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Tato kniha už patří mezi mé nejoblíbenější "klasiky" této autorky. Dá se číst pořád dokola.

13.08.2015 4 z 5