HelenBarbora HelenBarbora komentáře u knih

Čtivým stylem Karin Lednická pojednává o obrovské místní tragédii vesničky Životice, která má bohužel vícerý přesah. Sama událost je děsivá a nepředstavitelná.. Nato komunisti ohýbali fakta, jak se jim to hodilo (diví se někdo?) a lidé dnešní doby nespíš dostatečně neměli zájem zachovat všechny pomníčky v místech, kde muži přišli rukou nacistů o život, např. jeden pomníček byl zrušen díky výstavbě tenisových kurtů?? Typická česká povaha, k ničemu nemít vztah, všechno prodat, zbourat, pošlapat.... Abysme se jako národ eště nedivili...

25.02.2024 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Dechberoucí, smutné čtení. Fantastický spisovatelský um paní Lednické. Doporučuju.

02.02.2024 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Fantastický Orwell a děsivá skutečnost, jak to ve společnosti chodí. Doporučená četba pro každého, vřele doporučuju.

15.04.2024 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Naprosto dechberoucí, drsné, smutné i dojemné čtení. Bojím se přečíst si druhý díl..

06.01.2024 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Fantastický Karel Čapek, jeho hluboké znalosti v mnoha oborech jsou unikátní, ale nejvíc fascinující na tom je, že má člověk pocit, jak kdyby tu knížku psal loni. Vřele doporučuju.

18.02.2024 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Kniha se hezky četla, krásný popis přírody. S žádnou postavou jsem se ale neztotožnila. A kraj prokletý nebývá, vše dělají lidé.

16.09.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Spisovatelka vládne jazykem, z tohoto pohledu radost číst, tragické příběhy hrdinů mi rvaly srdce.

20.01.2023 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Neskutečně napínavý děj, 552 stran jsem jedním dechem dala za dva dny. I když hlavní postavy mi moc sympatické nebyly (kromě Mii a unesených dětí), protože se utápěly v každodenní průměrnosti, negativně smýšleli a navíc se zdálo a jejich zápas se soukromým životem připomíná tragédii. Také mě napadly otázky, např.: Proč Carl s Asadem tolik riskovali a na poslední zásah nezavolali posily rovnou? Je vůbec možné, aby unesený a vězněný chlapec našel tolik síly, aby si kladivem probouchal cestu ven? Po čtyřech dnech bez jídla? V každým pádu si přečtu další detektivku od tohoto autora :)

31.12.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Pozvolné čtení, ke konci překvapivý spád. Říkám si ale, jestli na všech policejních pracovištích mají tak debilní vztahy. Ještě jsem nečtla žádnou detektivku, kde by na tom byli jeden s druhým líp než nesmyslné nevraživosti.

27.04.2021 4 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Kniha mě naprosto rozsekala, a Owen je můj zatím největší literární hrdina. Příběh jsem neměla s kým rozebrat, knihu nečetla dokonce ani paní v knihovně. Byla jsem na to sama s dějem uvízlým v hlavě. Doteď nevím, jestli jsem závěr pochopila správně. Pan Irwing umííííí :)

07.02.2020 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Cormoran a Robin jsou má oblíbená detektivní dvojice, výborná zápletka a děj, možná byly ale nějaké pasáže zbytečně dlouhé (a tím pádem má kniha 974 stran, čtení v posteli je docela posilovna :))

11.04.2024 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Knihu jsem dočetla spíš ze zvědavosti, jak to dopadne s hlavními hrdiny,celou dobu na mě vyskakovalo zoufalství některých postav a hledání viníků za nudu, šeď a rutinu životů postav ostatních (netýká se dětí). Vadilo mě také zbytečně velké množství vulgarit.

05.10.2019 1 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Ani tento díl detektivní série Eriky Foster mě nezklamal, smrt dítěte je citlivé téma a chvílama mě mrazilo. Těším se na další díly.

01.09.2019 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Perfektní, lehké a vtipné čtení, určitě si přečtu další díly a jsem zvědavá na filmovou podobu knihy.

22.07.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Skvěle propojené dvě dějové linky, napínavé, Robert Brynzda umííí :D

02.05.2020 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Neuvěřitelně napínavý děj, chvilkama jsem se fakt bála (přiznám se, hlavně na závěr, aby to těm třem nakonec neprošlo), a tak otřesné téma (kde jsou zapletené zvířata), chvílama mě mrazilo. Doufám, že je to jen fikce. Perfektní, doporučuji, dávám dalších extra pět hvězdiček a těším se na další knihu od tohoto autora.

17.01.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Suprově promakané postavy, bezvadný popis prostředí i zamotaný děj, do konce jsem netušila, kdo je vrah. U žádné jiné detektivky jsem neprobrečela závěr.

01.09.2019 5 z 5