helena4103 helena4103 komentáře u knih

Jednou budeš Arab 4: Dětství na Blízkém východě (1987-1992) Jednou budeš Arab 4: Dětství na Blízkém východě (1987-1992) Riad Sattouf

Ve čtvrtém díle přestává legrace. Vynikající sonda do života v arabském světě z pohledu tvůrce. Mělo by být povinnou četbou.

23.08.2021 5 z 5

Děti Volhy Děti Volhy Guzel Jachina

Dechberoucí! Místy příznačně rusky těžká popisnost prostředí přivádí k netrpělivosti. Posouváte stránky dopředu, protože se nemůžete dočkat rozuzlení momentální situace, abyste se vrátili zpět a vychutnali si už uklidněni mistrný jazyk spisovatelky popisující zcela hmatatelně prostředí ať už vzkvétající nebo naopak dílo válečné zkázy se všemi důsledky. A to vše na pozadí lidského příběhu zasazeného do historických událostí.

08.08.2021 5 z 5

Relikviář svatého Maura Relikviář svatého Maura Ondřej Cink

Velmi zajímavý příběh. Dobře se čte i vtipný popis pátrání po relikviáři.
Jediné, co bych knize vytkla je papír, který se při umělém světle leskne, typ a velikost fontu. Patkový se lépe čte.
Knihu jsem zakoupila až po návštěvě hradu a zámku Bečov a po prohlídce relikviáře. Nevadilo mi to. Šla jsem po prohlídce knihu zakoupit natěšená a přečetla ji jedním dechem. Kdybych ji přečetla před prohlídkou, jistě bych věděla více, ale nevím, jestli by mi to poněkud nevzalo to prvopočáteční nabuzení na celý příběh relikviáře. Obě cesty jsou možné.

23.07.2021 4 z 5

Artemis Fowl a poslední strážce Artemis Fowl a poslední strážce Eoin Colfer

(SPOILER) Jak tam Arteis umřel... to na mě bylo moc.:)No ještě že ho oživili... Hrozně mě mrzí že série končí. Psala dcera....

30.08.2020

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Kniha se mi čte dobře. Nemohu ji ale číst podobně jako beletrii. Přečtu část, kterou nechám vstřebat a až později pokračuji dál. Není to na závadu. Jde u duchovní rozvoj a to je, myslím, práce na celý život :-). Co jsem zatím přečetla, se zdá, že funguje.

06.08.2020 5 z 5

Strom života Strom života Christian Jacq

Hezky se mi to četlo...

20.06.2019 5 z 5

Pozdvižení v Pompejích Pozdvižení v Pompejích Veronika Válková

nej nej nej. psala dcera

03.01.2019 5 z 5