Hecuba Hecuba komentáře u knih

Fíla, Žofie a Smaragdová deska Fíla, Žofie a Smaragdová deska Petr Stančík

Zcela doporučuji Vašim dětem! Krásný a hlavně inteligentní příběh o přátelství, odvaze a "chytrosti" na pozadí světa mytologie a alchymie... Mimo jiné je kniha doplněna "tematickými kvízy" a laskavým humorem. Děti se k ní stále vrací...

23.05.2019 4 z 5

Marina Marina Tomáš Klvaňa

Cela kniha se velmi dobře cte, pribeh je to intenzivni. I snove faze nakonec strukturu knihy velmi dobře doplnuji a tak trochu predestiraji jakym smerem se pribeh zvrati… i když je to dost neuveritelne. Konec knihy me neuspokojil, spis rozladil. Celek hodnotim nicmene dobře a rozhodne doporucuji k precteni.

01.07.2018 3 z 5

Anna a Vlaštovčí muž Anna a Vlaštovčí muž Gavriel Savit

Zaujalo mě, jak hodně lidí hodnotí knihu jako "poetickou" - poetické je leda tak spojení "vlaštovčí muž, který umí zavolat vlaštovku" - jinak je to kniha tvrdá, krutá, silná v celé své nahotě... udivuje mě, jak se člověk nechá ukolébat přítomností dítěte v ději, ale představte si, jak polské zimy trávíte v malých škrpálech a noci pod deštníkem se skývou chleba, anebo je takto tráví Vaše dítě. Naopak, v knize je až průzračně vykreslena veškerá krutost a nesmyslnost válek a šílenství toho, jak člověk může jít proti člověku. Mimo jiné hlavní a poslední radou Vlaštovčího muže Anně je, jak se ubránit světu dalším zabitím. Asi by bylo dobré přečíst si ji s odstupem ještě několikrát a posbírat z ní to, co se minulo, nebo se nestačilo vyjevit... Osobně se mi velmi líbilo vážení srdcí mezi Hiršlem a Vlaštovčím mužem, rozumu a citu... cit zemřel a rozum odešel. Těžká kniha v lehké modři...

19.09.2022 3 z 5

Žít bez hořkosti: Příběh německé Sintky, která přežila holokaust Žít bez hořkosti: Příběh německé Sintky, která přežila holokaust Philomena Franz

Knihy o holokaustu věčně živé, důležitá výpověď národa, který byl též systematicky vyvražďován nacisty.
Mimo jiné, za mě velmi stručně a útržkovitě psáno, rozhodně bych si poslechla mnohem více příběhů od této dámy, zejména z jejího předválečného dětství. Zaujalo mě, že jí "kritika" dělal můj oblíbenec Heinrich Boll.

17.01.2022 3 z 5

Clara - Clara Istlerová, práce a život Clara - Clara Istlerová, práce a život Anežka Minaříková

Velmi doporučuji, zejména těm, kdož mají zájem o typografii a krásné knihy.

22.10.2021 5 z 5

Milk and Honey Milk and Honey Kateřina Olivová

Myslím, že tuto knihu by si měl přečíst každý, bez rozdílu. Je velmi otevřenou sondou do života žen, mužů, partnerů, umělců, matek, rodin... Knihu považuji za mistrovské dílo. Kače se podařilo hovory o citlivých, tabuizovaných a zároveň zcela běžných věcech člověka vést tak přirozeným způsobem, že máte pocit, že jste hovoru fyzicky účastni.
Za mě velké bravo! Mimo jiné, kniha je skvěle graficky a polygraficky zpracována.

10.06.2021 5 z 5

Indiánský běh / Křepelice / Když milujete muže Indiánský běh / Křepelice / Když milujete muže Tereza Boučková

Skvěle a promyšleně koncipováno. Indiánský běh je sice nejsrozumitelnější a nejzábavnější zároveň, ale osobně velmi oceňuji autorčino symbolické pracování s postavami a jejich pocity.

23.04.2021 4 z 5

Hraběnka v nesnázích Hraběnka v nesnázích Stephen Weeks

Velmi příjemné odpočinkové čtení, zejména pokud znáte místa o nichž je psáno osobně.

09.06.2020 3 z 5

Krkavčí matka? Krkavčí matka? Veronika Hájek Hurdová

Zábavná kniha, některé výchovné praktiky "krkavčí matky" bych si přála též nastolit... aneb inspirativní žena.

Vyloženě se mi nelíbily ilustrace.

19.03.2018 3 z 5

O městech a lidech O městech a lidech Michaela Hečková

Kulturní aktivity pro osvěžení ducha celé země, častý zmar, beznaděj a boj s větrnými mlýny. Zároveň tolik energie, tolik spřízněných duší, tolik krásných malých i velkých akcí. Člověk by si řekl, že republika je prorostlá samými geniálními produkčními... Mimo jiné, může sloužit jako mapa k doporučení - kam se rozhodně podívat a co na jistých místech neminout. Záslužná práce všech, kdo na projektu pracovali! Ovšem absolutně nechápu proč v knize není uveden Jiří Vydra : )

19.03.2018 4 z 5