Heaven001 Online Heaven001 komentáře u knih

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

Čekala jsem nenáročné čtení, což jsem také dostala. Bohužel mě příliš nezaujaly ani hlavní postavy, ani ty vedlejší. Chemie mezi hlavními protagonisty dle mě také byla taková nic moc a děj nebyl až tak poutavý, jak jsem očekávala. Takže za mě trochu zklamání. Ještě popřemýšlím, zda se vrhnu na další díly.

24.07.2023 2 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Lepší než předchozí díl. Chemie mezi postavami byla, na konci jsem jim fandila. Konec sice dle mě byl trochu WTF, ale dalo se. Hlavní problém jsem měla s tím, že se mi dlouho (asi tak do půlky knihy) nedařilo vůbec začít a nebýt mého OCD tak se asi nedonutím knihu dočíst. Místy to bylo zbytečně zdlouhavé a nudné. Konverzace (hlavně s kamarádkami Charlee) jsem často přeskakovala, protože mi přišly nedůležité a nezajímavé. Problémy se kterými se musela hlavní postava potýkat sice nebyly probrány do hloubky, ale nevadilo mi to.
Je zajímavé na jaké čtenáře se autorka snaží cílit a musím říct, že jsem se s tím u nikoho jiného dosud nesetkala. Je naprosto jasné jaké má autorka zájmy a co ji baví. Tím že do svých příběhů vkládá reference a hlášky z jiných děl (a že jich není málo), zároveň cílí na čtenáře s podobnými zájmy. Tím velmi zužuje cílovku, protože řekněme si to na rovinu, většina lidí nezná všechna díla na které se kniha odkazuje a to dokáže odradit. Tím si také vysvětluji hodnocení knih. Rozhodně tím ale ukazuje osobitost a (i když to může znít jako paradox) také originalitu.
Na další knihu se těším, určitě si jí přečtu :)

12.02.2023 3 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Super knížka na odreagování. Sympatické postavy a chemie mezi ústřední dvojící. Děj se dal sice lehce předvídat, ale vůbec mi to nevadilo. Určitě doporučuju milovníkům Young Adult :)

06.02.2023 4 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Za mě teda horší než první díl, bohužel. Ava byla v prvním díle moc sympatická a proto mi její chování v této knize přijde jako zklamání. Jestli autorka chtěla, aby nám jí bylo tak nějak líto, tak na mě to tedy nefungovalo. Rozhodně ne po prvních několika stránkách. Nepochopila jsem její myšlení. Na jednu stranu se cítila méněcenná a nechtěla chodit s krásným klukem, protože by to dopadlo špatně. A potom, když hledala toho s kým si píše tak se tvářila, že jestli to nebude nikdo krásný, tak se s ním ani zahazovat nebude. WTF? Dále, popkulturních narážek tam bylo opravdu víc než by mi bylo milé - oproti první knize, kde to bylo tak akorát.
Co mi asi nejvíce vadí nejsou charakterní chyby postav, které jsou pochopitelné, ale absolutní absence jakékoli chemie mezi hlavními postavami. Kdyby se v další knize rozešli, bylo by mi to absolutně jedno - což mě mrzí. Opět v porovnání s prvním dílem, kde jsem jim od začátku fandila (ať už by Mei skončila s kýmkoliv), v této knize tomu tak nebylo. Co ale musím pochválit jsou playlisty, grafika a i styl psaní autorky. Místy mi to přišlo trochu cringe, protože už toho bylo prostě MOC. Každopádně si myslím, že autorka skutečně umí psát a těším se na její další dílo. Toto mi bohužel nesedlo.

06.02.2023 2 z 5