Hanouch072 Hanouch072 komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Super kniha!

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Moc pěkná kniha, sice těch 616 stran - uf, moc pěkně napsáno, od autora jsem přečetla více knih a všechny se mi líbily. Jsou to sice knihy pro děti, ale píše tak, že je to pro malé i velké. Nádherný příběh.

13.05.2022

Bretaňské speciality Bretaňské speciality Jean-Luc Bannalec (p)

Hlavní hrdina komisař Dupin je svérázná postava, má rád kávu, dobré jídlo..jeho případy nejsou klasické, jsou vždy něčím zvláštní, jako jeho poslední kniha..hned na začátku je mrtvola a pachatelka viděna mnoha lidmi při činu, člověk si řekne, o čem to asi tak může být dál? Ale chyba lávky..je toho tam dost.

11.05.2022

Statek v ohrožení Statek v ohrožení Kateřina Vágnerová

Moc pěkná knížka, je akčnější oproti prvnímu dílu, a pořád stejně dobrá.

22.04.2024 5 z 5

Herbář vzpomínek Herbář vzpomínek Erin Litteken

Dějová linka "současnosti" mohla být rozvitější. Podle výpočtu bylo babičce tak přes 90..kupodivu, čím vším si prošla, byla velmi čilá. Historická linka byla velmi zajímavá, o tomto období jsem nic nevěděla a citát na začátku, uf.

02.04.2024 3 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Moc se mi to líbilo.

15.03.2024 5 z 5

Fiorella a hřbitov upírů Fiorella a hřbitov upírů Vlastimil Vondruška

Sice je to kniha pro děti, ale je čtivá i pro dospělé.

24.02.2023 5 z 5

Šťastný Per Šťastný Per Hans Christian Andersen

Moc pěkná knížka, kouzelná, hrdinovi se vše daří, kolem sebe má hodné lidi. Krásně se kniha četla, konec mne překvapil, ale když jsem nad tím zamyslela, nakonec to bylo krásné.

Městečko u vody Městečko u vody Bohumil Hrabal

Miluju film Postřižiny a tato trilogie se skládá z Postřižin, Krasosmutnění a Harlekýnových milionů. Moc pěkná kniha, byla jsem překvapená, že Postřižiny byly skoro slovo od slova jako film, to se podle mne moc nestává, aby režisér uchopil film přesně podle knihy.

02.04.2024 5 z 5

Kavárna malých zázraků Kavárna malých zázraků Nicolas Barreau

Kouzelná knížka!

23.08.2023 5 z 5

Je nás pět Je nás pět Matias Faldbakken

Zvláštní kniha, nejdřív je tam popisovaný život obyčejné rodiny, skoro až nudný, ale pak začne otec zpracovávat hlínu, aby s dětmi mohli tvořit...

27.03.2023 2 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Sice je to kniha pro děti, jak psáno níže, ale Flavia je okouzlující chytrá holčička a dospělák si taky dobře počte. Ty její kousky, co provádí..

13.02.2023

Hana Podolská ve víru dějin Hana Podolská ve víru dějin Naďa Dubcová

Pěkná knížka, zajímavé informace, jen by mohla být na můj vkus trochu delší..

09.08.2022

Zubař Zubař Tim Sullivan (p)

Prvních deset stran jsem si říkala, že to nebude nic moc, ale pak se rozjelo, a už to jelo, akorát až v polovině knihy mi došlo, proč že se kniha jmenuje, jak se jmenuje. Taky jsem si musela zvykat na vyšetřovatele, ze začátku mi byl nesympatický, ale pak jsme se sžili. Doporučuji.

Musela jsem zabíjet Musela jsem zabíjet China Keitetsi

Drsná knížka, ale bohužel pravdivá.

Když má šéf pět žen Když má šéf pět žen Irena Fuchsová

Lehké milé čtení na pěkné odpoledne.