Hankie Hankie komentáře u knih

Počátek Počátek Dan Brown

Někdy je i cesta cílem. První čtyři stovky stran mě nutily číst dál a dál, ještě jednu kapitolu a ještě jednu..., a pak najednou už to nebylo ono. Možná tím, že nebylo těžké konec odhadnout? Přesto příběh pěkný, často jsem lovila na netu obrázky, abych se podívala, jak stavby vypadají. Sagrada Família mě nadchla, obzvlášť interiér!

22.02.2018 4 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Dočetla jsem o půl třetí ráno, nešlo přestat. Obvykle někde v půlce nevydržím a přeskočím na poslední stránky, abych věděla, jak to dopadne. Tentokrát jsem si napětí užívala se vším všudy, nechtěla jsem se o ně připravit.
Ze začátku mě trochu mátlo přeskakování v čase, musela jsem se vrátit a podívat se, ve které době jsem byla doposud, ale po chvíli už nebylo těžké se zorientovat.
Skvělá knížka, musím se podívat, jestli má knihovna ještě něco dalšího od Kate Mortonové.

02.02.2015 5 z 5

Hluboký spánek Hluboký spánek Raymond Chandler

Phil Marlowe ani Raymond Chandler zřejmě nebudou mými oblíbenci. Jako knihu bych ji odložila, audioknihu ale zachránila interpretace v podání Tomáše Hanáka a saxofony v podkresu, které evokovaly dobu dávno minulou, kdy pánové chodili v obleku s kalhoty vysoko do pasu, nosili klobouky a někteří i bouchačku v náprsní kapse.
První kapitoly by klidně mohly posloužit při školní výuce slohu. Tak květnaté popisy lidí i prostředí už jsem dlouho neslyšela.

23.01.2020 3 z 5

Božka Božka Ivo Toman

Jedna ze zbytečných knížek, pro které je škoda papíru. První dvě kapitoly vypadaly nadějně, ale čím se kniha blížila ke svému konci, tím trapněji příběhy vyznívaly.

13.01.2020 1 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Zaujala mě obálka i anotace, ale dočetla jsem jenom s největším sebezapřením. Tak ucouraný děj už mě dlouho nepotkal, dost nezáživné čtení :-(

26.08.2019 1 z 5

Vánoční pohlednice Vánoční pohlednice Dilly Court

Mily pribeh, takova delsi "harlequinka" na 376 stranach :)

01.01.2019 4 z 5

Půjčiti stříbro, loupiti zlato Půjčiti stříbro, loupiti zlato Catharina Ingelman-Sundberg

Ráno půjčená, pa cestě autobusem tam a zpět už i přečtená. Příjemná oddechovka, bavilo mě číst, co partička trhlých seniorů zase vymyslí :) Letní čtení na dovolenou, k vodě, na cesty... Na obálce psali "krimikomedie" a já se vážně bavila.

10.08.2016 5 z 5

Přežil jsem to Přežil jsem to Hanuš Bader

Odporné, co dokáže jeden člověk udělat druhému. Pro mě je tato kniha překvapením - myslela jsem, že nejhorším táborem byla Osvětim, ale po přečtení příběhu Hanuše Badera si říkám, že Bergen-Belsen bylo peklo na zemi.

26.12.2019 4 z 5

Farma v údolí Farma v údolí Tilly Bagshawe

... taková delší "harlequinka". Že bych měla chuť si ji přečíst znovu, nebo pátrat po dalších dílech, to tedy ne.

20.08.2016 2 z 5