hana.hanigerova hana.hanigerova komentáře u knih

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Je to už pár let, co jsem tuto knihu četla (myslím, že 4) a stále jsem se neodhodlala k přečtení posledního dílu série. Tento díl se mně osobně z prvních tří líbil nejméně, ale opět je to kvůli tomu, v jakém prostředí se odehrával, takže jde čistě o můj subjektivní názor. Na druhou stranu byl příběh opravdu napínavý, Paolini čtenáře v této knize trošku trápí a nutí nás číst dál a dál. Knihu jsem četla celkem čtvrt roku, protože jsem ji nechtěla vůbec dočíst a opustit ten "dračí svět".

Eldest Eldest Christopher Paolini

Ze druhého dílu série jsem byla ještě víc nadšená, než z prvního. Může to být taky díky prostředí, ve kterém se odehrával. Především město elfů pro mě bylo naprosto úžasné v mých představách, tuto část příběhu jsem měla nejraději. Líbila se mi také proměna, kterou Eragon procházel.

11.07.2014 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Knihu jsem četla dvakrát. Poprvé jsem nezvládla přelouskat velmi nudný začátek. Po pár letech jsem se ke knize vrátila a byla jsem ráda, že jsem ten úvod zvládla, protože příběh opravdu stál za to! Paolini mě do svého příběhu úplně zatáhl a já jsem nežila ničím jiným, než představami o krásné krajině a dracích. Těšila jsem se domů ze školy, až budu moct zase číst.

11.07.2014 5 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Pro mě jeden z nejlepších příběhů od Jane Austenové, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Je i zfilmovaný, což mě potěšilo a naštěstí jsem si nejdřív přečetla knihu, než jsem zjistila, že je i film.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Opravdu skvělý příběh, ale počítejte s tím, že nejde o žádné oddychové čtení a dá vám pořádně zabrat. Kniha mi připadala poutavá, ačkoliv jsem od začátku věděla, jak to dopadne. Jednotlivé zápletky ale byly velmi zajímavé. Kvůli detailům příběhu a "vyšetřování" mi stálo za to (i při jasném konci) si knihu přečíst.. Po přečtení této knihy jsem si ale musela na uklidnění přečíst několik kousků červené knihovny. K druhému a třetímu dílu trilogie jsem se ještě nedostala, ačkoliv už je to velmi dlouho, co jsem tuto knihu četla.

11.07.2014 4 z 5

Proč právě Zeman? Zákulisní drama voleb, alchymie volebních průzkumů Proč právě Zeman? Zákulisní drama voleb, alchymie volebních průzkumů Martin Komárek

Tato kniha přináší zajímavý pohled na dění okolo kandidátů na post prezidenta v prvních přímých prezidentských volbách v ČR, avšak její název odpovídá jen minimálně obsahu, proto mě v tomto ohledu až tolik nezaujala a byla jsem z ní mírně zklamaná. I tak se autor všemu věnuje tak okrajově a nic konkrétního se člověk nedozví... musí nám to zůstat utajeno? Možná...

10.07.2014 2 z 5

4 blondýnky 4 blondýnky Candace Bushnell

Tuto knížku jsem začala čìst s tím, že si u ní odpočinu. První a poslední příběh účel splnily, ale prostřední dva ve mně docela vyvolávaly stres :-/

10.07.2014 3 z 5

Africký příběh lásky Africký příběh lásky Daphne Sheldrick

Velice příjemné počtení! Především se mi líbí, že jde o příběh ze života. A navíc se možná podívám do Keni, po této knížce jsem naprosto natěšená! :-)

06.07.2014 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Vývoj příběhu mě trochu zklamal, i přesto je poslední díl trilogie neméně poutavý, jako oba předchozí. Hned po dočtení se mi po hlavních hrdinech stýská.

10.03.2013 3 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Knihu a seriál nemůžete vůbec srovnávat. Tvoří je naprosto jiní lidé. Ti, co vytvořili seriál se knihou pouze nechali oslovit, a udělali ho tak, aby byl lidem bližší. Knížka je oddechová, skvělá, a ukazuje nám zase úplně jiný svět, který je pro nás nepochopitelný.

08.10.2012 3 z 5