HaLove HaLove komentáře u knih

Dopis do ticha Dopis do ticha Zdeněk Hanka

Začnu úplně nudně, Dopis do ticha od pana Hanky se mi velmi líbil. Přečetla jsem už více jeho knih, a tak jsem měla určitou představu o tom, co mě čeká. Velmi čtivý příběh, zajímavá zápletka a jemné, neustálé napětí, co hlavní hrdinové udělají, co je ještě potká, jak se se svým údělem poperou. Téma nevěry je zajímavé a v této knížce mělo pro mě úplně nový rozměr. Jak moc může člověk podlehnout citu a vášni? Jak hluboce se může zamilovat? Kdo vysvětlí tu touhu, která vás může dostat až do krajností... Hlavních hrdinů mi bylo líto, protože se řítili do propasti a bylo jasné, že to nemůže dopadnout šťastně, ale přesto jsem byla překvapená obratem, který v jejich vztahu nastal a který vše ukončil. Nebo započal? Na druhou stranu jsem jim hrozně fandila, okouzlení a vášeň takového rozměru, komu se to poštěstí? Moc mě zaujal také esoterický pohled kartářky na osud hlavního hrdiny a jeho neschopnost ve věštbě najít a pochopit svůj život. Trochu mě mrzí, že nebyl dán větší prostor manželce Evě, možná by její pohled na celou situaci vystačil na další příběh. A hlavně mě mrzí, že kniha není o dost tlustší. Četla se jedním dechem, nikde nevázla a na poslední stránce jsem si zklamaně povzdechla: "Už konec? Škoda." Těším se na další.

26.03.2017 5 z 5