Gracinka Gracinka komentáře u knih

Noční host Noční host Heather Gudenkauf

Bylo to docela fajn, i když začátek byl takový bez napětí. Konec byl podstatně lepší. Bohužel mi bylo už od počátku jasné, kdo je kdo a od poloviny knížky jsem si byla jistá i vrahem.

09.02.2024 4 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

V ději byli zbytečně moc postav a spousta věcí se opakovala pořád dokola a nakonec to nebylo pořádně dovysvětlené.
Patricia umí poutavě psát a udržovat napětí, ale postava Lottie je mi tak protivná, že další knížku s ní už nedám.

01.01.2024 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Čekala jsem víc. Děj se táhnul, druhá polovina knihy byla lepší. Nejvíc se mi tedy líbila poslední kapitola. Postavy až na Vanju nezajímavé a Sebastian byl vyloženě příšerný. Arogantní, líný, nafoukaný, vypočítavý. To má být hlavní kladný hrdina? Ani omylem.

25.12.2023 3 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Moje třetí kniha od autorky a zřejmě poslední. Píše čtivě, to se musí nechat, ale příběhy vůbec nejdou do hloubky. Postavy nejsou propracované, příběh se stále točí dokola.

09.12.2023 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Krásný, silný příběh.
I když mohl být trošku kratší. Děj se celkem opakoval.

07.12.2023 4 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Byla to moje první knížka z téhle série. Nelegální obchod s prostitucí a orgány, únos a vraždy. Na mě toho bylo trošku moc. Zbytečná snaha o wau efekt.
Lottie mě brutálně rozčilovala. Dělá si co chce, všechno odkládá, nikoho neposlouchá, telefony nezvedá. Šílená hlavní hrdinka.

16.11.2023 3 z 5

Bůh pouště Bůh pouště Wilbur Smith

Začala jsem číst a dost mě naštvaly hrubky v textu a chyby v překladu. Od kdy byla Lostris blondýna?
A ač jsem měla Taitu ráda, v tomhle díle byl samolibý všeuměl, všude byl, od všeho má klíče.
Jinak za mě celý příběh takový slabý. Děj byl jen o cestě s bitvami s Hyksósy. Milostná linka to trošku vylepšila. Zaras byl velký sympaťák.

28.10.2023 3 z 5

Tom rozhodně umí poutavě psát. Akorát jsem čekala víc zážitků z natáčení Harryho Pottera.
Co mě hodně zklamalo, tak to, že jsou v knize hrubky. To je ostuda. Shoda přísudku s podmětem patří mezi základy...

14.10.2023 3 z 5

Záblesk ve tmě Záblesk ve tmě Stacy Willingham

Po přečtení prologu jsem vůbec neměla chuť číst dál. Ten byl příšerný.
Zbytek knížky byl prima, i když Chloe mi mi c sympatická nebyla a Taylor mě vyloženě štval. Jediný sympatický mi byl Cooper.

04.10.2023 4 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Kdyby to šlo, dám deset hvězdiček. Originální příběh. Napětí smíchané s romantikou? Bomba.

01.10.2023 5 z 5

Popelčiny střevíčky Popelčiny střevíčky Trisha Ashley

Nevím, co přesně si mám o knížce myslet. Anotace vypadala hezky, čekala jsem velkou lovestory, místo toho to působilo jako sloh ze základní školy roztažený na 400 stran. Hlavní hrdinové nudní, nevýrazní, děj se táhnul, zvraty žádné. Jediná sympatická byla Bella.

15.04.2023 2 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Vlekoucí se příběh s duševně nevyrovnanou hlavní hrdinkou, která má zálibu v alkoholu. Čekala jsem víc.

08.04.2023 1 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Moc dobře se to četlo. Dej příjemně ubíhá, není nouze o zvraty.
Joanna mi byla trošku nesympatická a byla celkem paranoidní. Dost to vyvážila Kay s Michaelem.

18.03.2023 4 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Knížka příjemná, dej taky, ale moc se toho nedělo. Stačilo by o 200 stran méně a pořád by byl příběh kompletní.
A co mě strašně rozčilovalo bylo to, že hlavní hrdinka celé dny chodila ve sněhu a mrazu v converskach a vůbec jí nebyla zima.

18.11.2022 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Druhá kniha od téhle autorky a opět má hlavní postava psychickou poruchu. Druhá pořád mění svoje teorie...
Postavy jak přes kopírák, jen děj malinko jiný.
Upřímně nevím, zda se pouštět do další knihy autorky.

06.11.2022 4 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Jako thriller bych tenhle příběh nenazývala, ale bylo to čtivě napsáno, děj pěkně ubíhal, Tess s Benem mi byli moc sympatičtí. V půlce knížky jsem sice rozlouskla, kde je pravda, ale s chutí jsem četla až do konce.

21.10.2022 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Pro mě nejhorší knížka celé série. Téměř nic se nedělo, napětí bylo málo. Líbila se mi dějová linka s Pennem a Fifinka. Mohla by s nimi spolupracovat častěji.

24.07.2022 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

600 stran uteklo jako nic. Chyběla mi Saga, vadilo mi, že z Joony udělali trosku a že mu nikdo z kolegů nevěřil.

25.06.2022 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

V téhle knížce mi něco chybělo, i když nedokážu říct co.

19.06.2022 4 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Čekala jsem něco víc wau. Podle anotace se to tvářilo jinak. A ne jako příběh ze součastnosti se vzpomínkami na minulost.
Vyvrcholení bylo docela překvapivé. Zvedlo můj dojem z knížky.

12.06.2022 3 z 5