gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

Senátor Senátor Václav Láska

Předchozi kniha o Tomášovi Krásovi se mi líbila víc.
Největší problém jsem měla s přímou řečí.

28.03.2021 3 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

To nebylo ani sexy, ani vtipné, ani zábavné. Nuda. Ale vydržela jsem až do poslední stránky.

21.03.2021 2 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Vtipné dialogy, svěží a jiskřivé slovní přestřelky mezi Rushem a Giou. Jinak děj průměr.

20.03.2021

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Asi budu jedna z mála, koho příběh Mabel a Jacka nedojal. Polovinu knihy jsem se i nudila.
Hodně se mi líbil popis prostředí, přírody. Osudy hlavních osob mě do děje vtáhnout nedokázaly. Ač ta zápletka tuctová nebyla. A kdo rozhodně nebyl tuctový, tak Faina. Ale sama celý příběh zachránit nedokázala. I když závěrečným dějem knihy na sebe hodně pozornost upoutala.

19.03.2021 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Sakra, tak co teda byla pravda??? :-D
Lechtivý a odpočinkový thriller. Jestli se to teda dá takhle napsat, že thriller může být odpočinkový. CH píše fakt skvěle. Žánrem jsem byla zprvu překvapená, tohle není úplně její parketa. Většinu knihy jsem v napětí očekávala nějaký podraz. A dočkala jsem se. Na straně Lowen bych se možná cítila trochu zneužitá.
Na víkend, kdy chcete zažít trochu napětí, ale nechcete zase číst nějakou hnusárnu plnou mrtvol, krve a zvrácených vrahů, tak je tahle knížka skvělá volba.
Doporučuji!

07.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Byla jsem mile překvapena, že si autorka zachovala stejnou úroveň, jako u prvního dílu. A za to jí vlastně gratuluji. A moc paní Lednické děkuji za tento literární počin.
Knížka byla skvělá!

03.03.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

V první řadě jsme se musela sladit se stylem psaní. První stránky mě vůbec nezaujaly, vypadalo to, že knížku odložím. Za další knihy o 2.světové válce už moc číst nechci, nedělá mi to téma prostě dobře. Ale asi mě nalákalo vysoké hodnocení, a proto jsem i vydržela a nakonec jsem román dočetla a kupodivu mu dávám 5*. Po počátečním seznamování s hrdiny a přesto, že mám ráda rozvitá souvětí, jsem se s holým stylem psaní sžila a zvykla jsem si, jsem se do knížky začetla a chytla mě a bavila až do konce.
Doporučuji.

15.02.2021 5 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Byla jsem trochu na vážkách u udělování počtu hvězd. Čtení mi přišlo takové nevyvážené. Ale jinak co se týká námětu, bylo to super. Zase něco jiného, exotického, neotřelého. Takže určitě doporučuji k přečtení!

11.02.2021 5 z 5

Golem a jiné židovské pověsti a pohádky ze staré Prahy Golem a jiné židovské pověsti a pohádky ze staré Prahy Eduard Petiška

Bylo to takové kouzelné a milé čtení.

23.01.2021 4 z 5

Modrá mezi nebem a vodou Modrá mezi nebem a vodou Susan Abulhawa

K jazyku, jakým je kniha napsána, mohu říct jen jediné, nádhera.
A co se týká tématu, nejsem odborník na Izraelsko-palestinský konflikt. Za to, že umírají nevinní lidé, ale mohou obě strany. A napsat objektivní knihu o tomto tématu může asi opravdu jenom ten, koho se to nijak nedotýká.
Doporučuji k přečtení!

14.01.2021 5 z 5

Po pravdě, já jsem trochu v šoku. Musím si o této době načíst víc knížek, především teda literaturu faktu. Pořád nemohu uvěřit, že by něco z toho, co se tady stalo, byla alespoň částečně pravda.....

02.01.2021 4 z 5

Vzdálené vrcholky hor 1 Vzdálené vrcholky hor 1 Mary Margaret Kaye

Čtení mě bavilo, prostředím, postavami i okolnostmi.
Ach, láska hory přenáší, těším se na další díl.
A nakonec se možná pustím i do sledování seriálu.

29.11.2020 4 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Jako vždy, čtivě napsané, napínavé až do konce.
Super!

01.11.2020 5 z 5

Dům, ve kterém jsme vyrůstali Dům, ve kterém jsme vyrůstali Lisa Jewell

Každý jsme nějaký.
Každá rodina má nějaké kostlivce ve skříni, čím více členů rodiny, tím více kostlivců. A vytahování kostlivců ze skříně pěkně bolí. A můžete před nimi utíkat třeba až do Thajska, schovávat se doma pod haldou nepotřebných věcí, snažit se je vydesinfikovat do naprostého vyčištění, zavírat před nimi oči, stejně vás doženou.
Lehce psychologický román o rodinných vztazích, který se dobře čte.
Jak jsem napsala na začátku, prostě, každý jsme nějaký. Tady snad nebyla postava, která by byla nudná, nezajímavá, obyčejná. Může vás z nich někdo iritovat, můžete k některým z nich pociťovat sympatie, ale každý z rodiny Birdů je něčím jedinečný, trhnutý. :)
Doporučuji.

28.09.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Pěkné, emotivní čtení. Graham je teda spíš jak princ z pohádky, moc reálný nebyl. Ale proč nejde občas i snít o dokonalém, chápajícím, empatickém muži :)
Konec dobrý, všechno dobré.

25.09.2020 4 z 5

Temná zahrada Temná zahrada Tana French

Ano, těch stránek k přečtení bylo hodně. Četla jsem jako e-knih a počtu stránek jsem si nevšímala. V jednu chvíli jsem měla pocit, že se mi stránky do knížky přičítají průběžně :)
Přečetla jsem všechny knížky TF, je to moje oblíbená autorka. Její postavy mají vždy detailně vymyšlené a popsané charaktery. Vymýšlí zajímavé zápletky. Já jsem si čtení užila, knížka mě i přes ten počet stran bavila.

14.09.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Bylo to takové lidské vyprávění o těžkém životě hornického kraje. Super!

06.09.2020 5 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Tak mě knížka bavila, a to velmi. Příběh jednoho domu, několika lidí, několik časových linek. Přišlo mi to pěkně vymyšlené. I trochu duchařina, ale jen maličko. Já jsem byla s příběhem spokojená, a proto dávám 5*.

25.08.2020 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Moje chyba že jsem se čtení příliš nevěnovala, takže jsem si knížku nemohla dostatečně užít. Ale i tak byla skvělá.

23.06.2020 4 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Ač má kniha v názvu hned jako první slovo Vánoce, z vánoční nálady v ní nenajdete ani zbla.
Zato se vám dostane dobré detektivky, Agathochristieovsky typické. Pozorný čtenář může vraha odhadnout vcelku záhy, já hledala tu vánoční atmosféru, takže mě vrah unikl a musela mi ho odhalit až autorka sama.

04.01.2020 4 z 5