Vzdálené vrcholky hor 1

Vzdálené vrcholky hor 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14828/vzdalene-vrcholky-hor-14828.jpg 4 59 16

Vzdálené vrcholky hor série

Vzdálené vrcholky hor má mnoho lidí v paměti jako romantický televizní film o zakázané lásce anglického důstojníka a indické princezny. Slavný román, který se stal předlohou filmu, je však mnohem rozsáhlejší a autorka v něm se strhujícími podrobnostmi líčí příběh, v němž se osud jednotlivce prolíná s osudem celé země. Hlavní hrdina Ashton je původem Angličan a první čtyři roky života strávil na cestách po Indii se svým otcem. Shodou okolností je ale nakonec vychován jako Ind a Indie mu také do cesty přivede lásku jeho života.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Far Pavilions , 1978

burei
21.06.2022 3 z 5

Měla jsem tyto knihy doma dlouho, ale teprve teď jsem se odhodlala je přečíst. Rozporuplné pocity. První díl ještě v pohodě, zajímal mě popis postav, prostředí, historie, tady to mělo spád. Ale druhý díl byl už moc o politice, postavy se mi místy pletly a ke konci jsem některé pasáže přeskakovala. Dočetla jsem s velkým úsilím, kniha mě poučila, ale už se k ní asi nevrátím.

gossipavlina
29.11.2020 4 z 5

Čtení mě bavilo, prostředím, postavami i okolnostmi.
Ach, láska hory přenáší, těším se na další díl.
A nakonec se možná pustím i do sledování seriálu.

danielavachova
26.10.2019 4 z 5

Nádherný román z prostředí Indie,krásná příroda,zakázaná láska,kastování,,to platí i pro druhý díl,film jsem neviděla,asi se po něm porozhlédnu.

evickakyticka
28.04.2019 3 z 5

Kniha má sice romantickou nálepku, ale nečekejte srdcervoucí scény. Spíš zde najdeme popisy Indie, jejich zvyky, kasty, prostředí a nezbytné intriky a zrady. Ash jako hlavní hrdina byl symaptický, jeho jednání pochopitelné a uvěřitelné. První díl skončil tak, jak jsem si myslela a láká na pokračování. Hodnotím sice jen třemi, ale dala bych něco mezi 3 a 4, ale protože nemůžu, za občas nudné pasáže to tak bude spravedlivější.

Pavlaj
12.04.2018 5 z 5

Pro mě vynikající. Krásně popsaná realita Indie se všemi jejími rozpory, spousta historie. Na rozdíl od filmu, který si pamatuji z mládí jako zamilovanou romantiku, je kniha mnohem víc o Ašókovi a jeho snaze někam patřit, než o lásce ke Kairí.

Ladys
20.12.2017 3 z 5

Takže....
Včera jsem dočetl první díl a mám z něj smíšené pocity. Ale vypadá to, že to bude spíš můj problém, než příběhu.
Měl jsem si uvědomit, že autorka psala knihu spíš pro ženy.
Napínavé pasáže se střídají s pomalejšími, které mi nevadí, protože vykreslují atmosféru Indie té doby a nudnými, které bych klidně vynechal.
A v těch nudných je právě zakopán můj pes.
Myslel jsem, že jsem čtenář nezasažený dnešní zrychlenou dobou, že pomalé, atmosférou nasáklé příběhy jsou právě to, co mě baví.
Jaké pak bylo pro mě překvapení, když jsem se přistihl při myšlence, že děj je sice vynikající, ale zasloužil by modernější převyprávění.
Shrnutí.
Příběh super, atmosféra taky, ale chtělo by to trošku oprášit.
Chtěl jsem dát tak dva a půl hvězdy, ale závěr prvního dílu byl super, tak zvedám na solidní tři a jsem zvědav, jak budu hodnotit po dočtení druhého dílu.

Kerberos
05.07.2017 5 z 5

Film jsem neviděla tak mě to neovlivňuje,kniha je velmi popisná,krásný příběh,musím si přečíst i druhý díl.

ivakola
01.06.2017 3 z 5

Měla jsem docela práci tudle knížku i její druhý díl přečíst. Je to ale klasika, která si zaslouží vydržet až do konce. Jen nevím jestli se k ní ještě vrátím.

PriyaTv
05.08.2016 5 z 5

Obě knihy jsem četla s nadšením a vřele doporučuji

lapagerie
16.05.2016 5 z 5

Kdysi dávno mi několik scén ze seriálu utkvělo v paměti, a proto jsem se ráda k příběhu vrátila. Indie v době nadvlády Britů je zajímavé téma a romantika zakázané lásky se do exotického prostředí krásně hodí. Ke konci jsem skoro uronila slzičku :) A s chutí jsem se začetla do druhého dílu.

danka13
15.03.2014 5 z 5

Film jsem neviděla, kniha se mi moc líbila.

p.a.
27.06.2013 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem pamětník uvedení seriálu natočeného podle této knihy v ČT, zajímaly mě osudy postav. Kniha je rozsáhlá a velmi popisná. Díky bohu to spádu knihy příliš neškodí a čte se velmi dobře. Hvezdičkově trochu nadsadím a jinak 75 %.

kika 13
14.11.2012 3 z 5

Nádherně psaný román.

marinada
10.03.2012 5 z 5

Nádherná knížka, krásně popsaná Indie a její zvyklosti. Pro mě taky nostalgická a hodně vzdálená vzpomínka na seriál, který jsem v dětství sledovala.

rose
09.01.2012 4 z 5

Nejdelší knihy, které jsem kdy přečetla. Krásný romantický příběh se spoustou zajímavých reálií. A hlavně o lásce, a přitom to nezavání červenou knihovnou.

javirgo
30.11.-0001 4 z 5

Milovníkům dobrodružných romantických příběhů rozhodně doporučuji. V roce 1984 byl na námět tohoto románu natočen úspěšný TV seriál, který tehdy vysílala i naše televize. Na příběh Ašóka a krásné Andjuli si dříve narození určitě vzpomenou.

Indie tradice zfilmováno upálení zakázaná láska

Mary Margaret Kaye
britská, 1908 - 2004