Gizelaa Online Gizelaa komentáře u knih

Válka Válka Dmitrij Rus

Tak tenhle díl mě moc nenadchl - plně odpovídá svému názvu - prostě válka. Tak trochu z toho mám pocit vycpávkového dílu před koncem.

20.11.2021 3 z 5

Příběh opravdové vášně Příběh opravdové vášně Blanka Milfaitová

Cestopisy nemusím, ale v rámci Čtenářské výzvy jsem se pustila do téhle - říkala jsem si je proložená recepty, tak to půjde.
No přečetla jsem ji, ale co mi vadilo bylo přeskakování z místa na místo - vlastně vůbec netuším kudy expedice jela, jen kde všude byla. Příběhy z cesty, recepty a postupy moc hezky popsané, ale těch vsuvek bylo trošku moc.
Paní Blance jsem fandila, ale ty neustálé stížnosti... a nakonec zjištění, že už vlastně nežije v Čechách mě docela rozladily.

18.01.2019 2 z 5

Mezi životem a smrtí / Pouta Mezi životem a smrtí / Pouta Bohumil Zahradník-Brodský

Knihu jsem četla poprvé před cca 50 léty a teď znovu v rámci Čtenářské výzvy - Kniha vydaná před 100 a více léty. Vzhledem k tomu, že mám doma knihu vydanou v roce1917, tak jsem se rozhodla ji přečíst znovu.
Je to kniha určená pro "paní a dívky" a ve své době to byla určitě hodně čtená. Ovšem dnes je zastaralá jak jazykem, tak i obsahem = rozhodně nedoporučuji mladším ročníkům. Ty starší si ji možná s trochou nostalgie přečtou.
Dávám 4 hvězdičky - ne za hodnotu knihy dnes, ale jak se asi četla v době svého vydání :-)

11.03.2021 4 z 5

Mluvčí Mluvčí Traci Chee

Tak přečetla jsem si ji, protože jsem četla Čtenářku a zajímalo mě, zda to druhý díl vylepší. No přečíst se to dalo, ale asi to není kniha, ke které se budu vracet. Až vyjde 3. díl, tak si ho taky přečtu, protože nemám ráda nedokončené série :-)

03.01.2019 3 z 5

Otrokyně, Bojovnice, Královna Otrokyně, Bojovnice, Královna Morgan Rice

No dočetla jsem i tuhle sérii, ale tím jsem s touto spisovatelkou skončila. Tahle série je pokud možno ještě horší než Sága Čarodějův prsten. Děj nic moc a zbytek je jen o zabíjení, zabíjení a zabíjení.
No a co se týče překladatelovy češtiny - hrubky, nemožná gramatika...

02.11.2018 2 z 5

Dar bitvy Dar bitvy Morgan Rice

Tak přečetla jsem je všechny, ale jen proto, že když už jsem do nich investovala peníze, tak to dočtu. Abych nebyla zlá, přečíst se to dá, když přimhouřím oči tak některými nesrovnalostmi, tak je to docela dobrá oddychová četba.
Ovšem co se týká překladu... pan překladatel asi umí anglicky (to mu trochu závidím), ale netuší nic o české gramatice, zato má dost odvahy chtít za něco takového peníze.
Vždycky jsem žila v tom, že "co je psané, to je dané" a když je to "černé na bílém" tak je to pravda. To už ovšem dávno není pravda - bohužel :-(

05.10.2018 2 z 5