giraffe giraffe komentáře u knih

Smrdutý kojot Smrdutý kojot Rosana Zvelebilová

Musím přiznat, že se mi Bedny jako celek líbily o trochu víc. Což ale neznamená, že je tohle dílko špatné. Naopak. Párkrát jsem se nemohla od čtení odtrhnout, takže místo plánovaných pár stránek následovaných odpoledním šlofíčkem jsem skončila zalzlá do knihy.

28.07.2022 5 z 5

Na autismus jedině autibiotika Na autismus jedině autibiotika Eliška Antošová

Skvele napsaná kniha, která život s autistou nijak nepřikrášluje, ale zároveň čtenáře nezahrnuje ztížnostmi, jak je to je težké, v očekávání lítosti a soucitu. A je tak krásně a zároveň smutně pravdivá. Jsem moc ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst.

11.02.2022 5 z 5

O beránku Snížkovi a kouzelné Kýnce O beránku Snížkovi a kouzelné Kýnce Pavel Mondschein

Co říct. Tenhle příběh s borderáky je trošku i jiný a zároveň stejný jako ty předchozí. Pořád plný laskavého humoru a jemné ironie, s dokonale postaveným příběhem. Určitě doporučuji přečíst. A jen tak mezi námi, Kýnka je můj vzor. Jejího vnitřního klidu bych jednoho dne ráda dosáhla.

11.02.2022 5 z 5

Bordeří povídačky Bordeří povídačky Pavel Mondschein

Krásné příběhy, naplněné laskavým humorem, který pohladí na duši.

13.08.2021 5 z 5

Výpravy do brány fantazie Výpravy do brány fantazie * antologie

Krásně zpracovaná kniha se spoustou povídek a krásných ilustrací. Co se povídek týče, nekteré se mi líbily víc, nekteré méně, ale tak už to u sbírek bývá. Každopádně vřele doporučuji.

25.03.2024 5 z 5

S láskou tvá mrtvá máma S láskou tvá mrtvá máma Kateřina Inachis

I když to bude znít možná jako protivmluv, popsala bych povídku jako veselé morbidní. Každopádně se mi moc líbila a vřele doporučuji k přečtení.

11.03.2024 5 z 5

Tři jezdci apokalypsy Tři jezdci apokalypsy Theodora Stonewall

V druhém díle se děj více zaplétá, vstupují do něj další postavy, které ovlivňují naše hrdiny. V tom ohledu příběh splňujě očekávání druhého dílu. I přesto knize stále chybí něco, co by mě vtáhlo do děje a přimělo "číst, i když už je dávno čas spát". Celkově na mě příběh prostě stále nepůsobí plynule a soudržně. Nicméně i tak je relativně čtivý a kdo nemá v dlouhých zimních večerech co dělat a má rád středověké fantasy, své si na něm jistě najde.

07.06.2023 3 z 5

Čtyřměstí Čtyřměstí Theo Addair (p)

Po prvním jsem měla svou představu, jak se cca bude odvíjet druhý. A musím říct, že jsem se dost spletla a vývojem jsem byla upřímně a velice příjemně překvapená. Jako další plu musím dodat, že se četl lépe než první díl, děj víc odsýpal.

25.12.2020 5 z 5

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

Místy trochu rozvláčné, ale dobře promyšlené a příjemně napsané.

23.09.2020 4 z 5

Všechny jejich lži Všechny jejich lži Tuvia Tenenbom

Do ruky se mi tohle dílo dostalo vlastně náhodou a dlouho trvalo, než na něj přišla správná nálada, ale pak mě opravdu chytlo.

01.12.2019 5 z 5

Pohádky z druhého břehu Pohádky z druhého břehu Kateřina Lindnerová Mudroňová (p)

Ne úplně typické pohádky spíš pro větší, ale velice čtivě napsané. Přidané ilustrace moc hezky dokreslují atmosféru příběhů a celá knížka je takové příjemné pohlazení po duši.

Vlci Sudet Vlci Sudet Petra Neomillnerová

Moje nejoblíbenější ze série. Kay má sympaticky nekomplikovaný pohled na svět a přímý a jasný přístup k věci. Přesto, nebo možná i proto, není příběh plochý a velice dobře se čte.

Dračí křídlo Dračí křídlo Tracy Hickman

Dokonale propletené osudy a perfektně vykreslené charaktery.

Korporac€ Korporac€ Pavel Hénik

Velice čtivé, podané s humorem i když jde vlastně o vážné téma. Spolkla jsem jí v podstatě na jeden zátah.

26.11.2019 5 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Milé klidné čtení, co se dá zhltnout jedním dehem, nebo si pomalu vychutnávat u kávy (v mém případě tedy spíš čaje) a nějakého toho zákusku. Žádná velká dramata tam pravda neprobíhají, ale ne vždycky má člověk na velká dramata náladu, takže to nepovažuji za nějaký zásadní zápor.

21.12.2023 4 z 5

Austrálií s úsměvem aneb Ahoj klokani Austrálií s úsměvem aneb Ahoj klokani Marta Pelikánová

Objevila jsem ji vlastně náhodou, a jsem za to opravdu ráda. Ač vlastně cestopis, je kniha napsaná velice čtivě a s milým humorem. Četla se skoro sama.

30.01.2021 5 z 5

Homo špiritusus Homo špiritusus Andrzej Pilipiuk

Mám ráda Jakuba Vandrovce i Semena a tyhle příběhy mě prostě neuvěřitelně baví.

Branou z Ivory Branou z Ivory Doris Egan

Občas trochu rozvláčná, ale moc pěkně pojatá. Líbilo se mi ztvárnění vesmíru i příběh samotný.

01.12.2019 4 z 5

Zpěv lamie Zpěv lamie Jan Hlávka

Super kniha. Už jsem ji četla několikrát a pořád se k ní vracím.