Gia22 Gia22 komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jakožto k součásti povinné četby jsem vůči této knize zaujala primárně negativní postoj. A musím uznat, že zcela neprávem. Příběh je svižný, čtivý a působí (alespoň na mě) velice magicky. Děj je famózně vystavěn, takže díky jeho ggradaci tuto útlou knihu prosvištíte během cesty metrem z jednoho konce Prahy na druhý a zpět. A závěrečnou strhující pasáž si necháte domů v klidu ke kafi ... zbytek dne butete koukat do zdi a přemýšlet co teď se životem (tak končím já po dočtení skvělých knih :) )

03.01.2020 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

První díl série si mě naprosto získal, ale tahle jízda, kterou pro nás Jay připravil v druhém dílu je ohromující.

Velice se mi líbí styl psaní první knihy (v rámci jednoho dílu). Polovina je retrospektivní a druhá ze současného dění. Umožňuje to nahlédnout do dvou vrstev příběhu, které z počátku vůbec nesouvísí, ale je vám jasné, že opak je pravdou a vy prostě musíte zjistit jak kdy a proč se tyto dvě linky spojí. Gradace děje je dle mého názoru naprosto fenomenální.

Takže drahý vypravěči (tvou totožnost nám Jay jistě brzy prozradí) ...

Trpělivě čekám až vyjde poslední díl.
Zavírám oči.
Chytám tě za ruku.
A jdu s tebou.
(Ti, co četli, jistě rozumí a těm, kteří si to potěšení odepírájí, to neuškodí ;) )

03.01.2020 5 z 5