geby.maruska geby.maruska komentáře u knih

Nahá Nahá Raine Miller

Kniha mě zaujala, ze začátku jsem se nevyhla myšlence (asi jako každý), že je to variace na Fifty Shades, ale později jsem zjístila, že je to variace na Fifty Shades a Crossfire. =D Samozřejmě přečtu si ty další díly, už jen kvůli tomu jak to dopadne. Druhý jsem už četla, tak se těším na ten třetí.

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Krásně poutavý příběh. Myslela jsem, že to bude další variance na nějaký erotický román.

10.09.2013 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Série se mi líbila, o tom, že je to erotický román jsem byla malinko na pochybách od první knihy, ale budiž. Na konci prvního dílu jsem brečela (vžila jsem se do knihy tak, že jsem si nedokázala představit, jak může Anastazie Christiana opustit). Na konci druhého dílu jsem brečela štěstím, výborně vezmou se. Takže nebylo překvapením, že ve třetím díle první kapitola začíná svatební cestou. Pak nastávají zápletky, člověk by nevěřil, co papír všechno snese. A konec knihy? A pokud nezemřeli, žijí dodnes. A můj drahý manžel mi bude vykládat něco o tom, že je to porno pro ženské. =) Bohužel příběh je z červené knihovny, akorát i Rosamunde Pilcher by ho napsala lépe. Fifty Shades sérii si určitě s nějakým odstupem přečtu. Přece jenom mám ráda romantické příběhy, ikdyž tenhle je až moc překombinovaný.
P.S. Po přečtení závěrečného dílu této série a série Crossfire je pro mě jasným vítězem Eva a Gideon. Jejich příběh je snáze uvěřitelnější.

10.09.2013 5 z 5

A dost! – Francouzské děti nedělají scény A dost! – Francouzské děti nedělají scény Pamela Druckerman

Jsem ráda, že jsem knihu objevila (náhodou). Ráda si ji opět přečtu a snad zavedu nějaké intervence i u svých budoucích dětí. Přece jenom, bych řekla, že za pár let v Česku bude převládat výchova typu americká. Vždyť je naprosto normální jít nakoupit a sledovat bezradnou maminu, jak se snaží dítě dostat z obchodního domu, kde se rozmazlený fakan (omlouvám se za výraz, ale jiný snad ani nelze použít) snaží vydubat co bych chtěl.

Jmenuji se X Jmenuji se X A. J. Molloy

Během čtení knihy jsem měla spíše ambivalentní pocity. Ale s odstupem času (cca 14 dní) ji považuji za skvělou. Mysteria obohatila děj knihy o něco, co se v romantických erotických románech dosud nevyskytlo. A právě o tom by erotický román měl být. A ne o tom, že se sexuje v kanceláři, v letadle, v autě na parkovišti a ..... První mysterium nebylo nijak zvlášť těžké a možná proto. Pravda druhé mysterium mi přišlo až moc. Ale docela jsem se pobavila při představě, jak byla Alex při něm oblečená. A pak mě pohoršilo ten vypálené označení. Ale, nejspíš bylo pro mysteria podstatné, páč se kontrolovalo poctivě na dalším mysterium. =) Třetí mysterium bylo zvláštní, ale rozhodně nebylo nijak strašné. Čtvrté mysterium se uvádělo v knize, jako nejpříjemnější. Páté mysterium mě prvně šokovalo. Myslela jsem, že po nich budou házet nožem, či co se v knize zmiňovalo. A šesté mysterium, měla jsem dojem, že mělo být alespoň podle předchozí zmínce v knize nebezpečnejší, ale nepřišlo mi nijak extrémně nebezpečné. Škoda jen že nebude další díl, docela by mě zajímalo, jestli mysteria byla smyšlené, nebo skutečná. Případně jak by pokračovala.

10.09.2013 4 z 5