Frizer Frizer komentáře u knih

Vzhůru k obloze Vzhůru k obloze Brandon Sanderson

Kdyby mi bylo 12 let, byl bych nadšen. Na můj vkus až příliš podobný Enderovi, což je úplně jiná liga. Je to opravdu pro děti, dokonce ani pro teenagery bych to nedoporučil.

Spensa také není zrovna sympatická postava, tak co zbývá?! nic moc...

Konec byl vcelku ok, někdy budu chtít vědět, jak bude příběh pokračovat....jednou..

Lovec čarodějnic Lovec čarodějnic C. L. Werner

Docela příjemný "krimi " příběh horlivého Mathiase Thullmana. Skvělou atmosféru skrz naskrz prodchnuté, jako vždy u knih z Warhammeru světa. Snadné rychlé čtení s dobrým příslibem pro budoucí pokračování.

Šedý věštec Šedý věštec C. L. Werner

Thanquol byl skvělý jako vždy, na tom padouchovi, který má tu smůlu, že je obklopen spoustou bezelstných kreténů, něco je. Lehká zápletka s dobrou atmosférou, jen konec byl trochu zmatek. Na můj vkus až moc. A chudák Boneripper

18.12.2022 3 z 5

Prach snů Prach snů Steven Erikson (p)

Série bude končit a tato část je zjevně velká zahřátí před epickým koncem. Zápletek je více než v Dani pro ohaře, i když většina z nich se odehrává na kontinentu Lederas. Konec je jako vždy skvělý a napumpovaný. Zápletky s Barghasty a Bounty huntery/Malazskými vojáky jsou docela dobré, jiné mě tolik nezajímaly. Někdy pro mě byla kniha více prace než zábavy. Tak doufám, že konec bude epický....tuto knihu bych nedával tak vysoko jako ostatní knihy ze série. Ale celkově ok

18.12.2022

Lovci kostí Lovci kostí Steven Erikson (p)

Lovci kostí jsou opět další příběh o cestování, vzestupu a přesunu hráčů na jedno přesné místo pro další knihu. Existuje spousta postav, které už známe. Nejzajímavější osobou je Flaška a samozřejmě Šumař. Přemýšlel jsem ohodnotit 3/4 hvězdy, ale posledních 150 stran je totálně nabitých akcí a stojí za to.

Valnirova zhouba Valnirova zhouba Nathan Long

Snadné, rychlé čtení, Dirty dozen se setkává se světem Warhammeru, i když jich je asi 10. Děj je celkem jednoduchý, ale fajn rychlá akce na vymanění se z náročnějších knih.

Konec je v pořádku a je tu dobrý příslib pro další díly, doufejme, že se dozvíme více o zbývajících hlavních protagonistech.

3,5 a budu pokračovat ve čtení dalších dílů

Legie Legie Dan Abnett

Legie je docela dobrá kniha....svižný špionážní thriller s pěkným pohledem na fungování Alpha Legion. I další postavy fungují docela dobře, Soneka, Branzi, Grammaticus. Konec je z mého pohledu trochu uspěchaný a mohl být epičtější...na druhou stranu, rozdíl mezi zlým/dobrým špatným/pěkným koncem je čistě na čtenáři. Je to jako největší odstín šedi, jaký jsem zatím četl. Pěkný díl v HH, ale Fulgrim se mi stále líbí víc

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

První polovina knihy pro mě byla opravdová bolest, vlekla se, byla pekelně nudná a nic moc se nestalo. Dvě lodě dole...mkay. Jeden z protagonistů je největší klišé ze všech. Jako vážně... píšeš o policajtovi, který byl kdysi dobrý, ale teď už není, který chlastal, ale teď je mu lépe, navíc je také rozvedený a vždy nosí klobouk...). Ježiš.

Zhruba v polovině kniha začala nabírat tempo a věci se začaly dít....opravdu pomalu, možná abych nebyl tak nadšený....ale začalo něco zajímavého. Jsem rád, že jsem knihu dočetla, má velký příslib do budoucích pokračování....ale bylo to pro mě víc práce než zábavy

Jako sama smrt Jako sama smrt Jakub Hoza

Prijemna "dark fantasy" jednohubka. Mozna trochu moc osekana. Kniha ma az takovy "povidkovy" charakter. Zadne budovani sveta, nebo postav..proste "nezastavujem, mame zpozdeni." Na mistni fantasy, je to velice dobre...kam se hrabe vetsina mistnich autoru, az jsem chvili premyslel o lepsim hodnoceni. Ale nemuzu. Je fajn se inspirovat ostatnimi autory, Lovecraft, Abercrombie a par dalsich, o to nic. Opsat ale hlavniho antagonistu a temer DOSLOVA nektere sceny z Berserka, to je dost wtf...vetsina ctenaru si toho nevsimne, pro me to ale znaci trochu moc " napomahani si" s pribehem.

Nefritové město Nefritové město Fonda Lee

Knížka je další pohled na rodinný/klanový příběh, povinnost a čest, který jsme viděli tolikrát. Aby to bylo trochu okořeněno, existuje nějaká tajemná látka, která vás má učinit lepším, rychlejším, silnějším. Tato kniha slouží pouze jako úvod do světa. Je tam trochu akce, je tam trochu tajemství...je tam i trochu popisu města a politiky. Ale žádný z nich v dostatečné dávce, aby vynikl. Postavy jsou v pořádku, ale žádná nevyčnívá. Logika klanů nedává smysl. Byla občanská válka, a když nebyla, přátelé, kteří bojovali na vítězné straně, najednou našli klany, které po generaci nebo dvou spolu bojovaly. Jedna z hlavních postav musí být divná, i když to neplní žádný účel. Některé recenze poukazují na to, že autor je asijsko-kanadský...a co?! Nikoho to nezajímá....je tolik zdrojů na stejné téma, o kterém autorka píše, že by mě zajímalo, proč se neinspirovala lépe.

Pokud jste četli něco od Maria Puza nebo viděli něco od Scorseseho, není to nic, co by vás vůbec překvapilo. Také pokud budete místo čtení této knihy sledovat televizní pořady jako Sopranos, Black Donnellys nebo Gomorrah, strávíte čas mnohem lépe.

Co se mi ale líbilo, bylo pár dějových zvratů, které jsem nečekal (třeba 2-3) a pár kapitol, které byly z pohledu zvláště dementního rádoby gangsta.

Jedna hvězda je za prózu, která je v pořádku, druhá hvězda za Japonsko/Shanghai jako worldbuilding a třetí za pár dějových zvratů a příslibů do budoucna. Možná, že druhá a třetí kniha bude pecka, ale ještě nevím, jestli budu mít vůli pokračovat.

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Krátký příběh, nenašel jsem na něm nic zvláštního. Jako jeden díl, sci-fi televizní show asi ok. Za hodinu to ale dokončíte. Takže možná dobré na jeden den do MHD. Zajímavá premisa robokata sledujícího telenovely se vyčerpá po pěti stránkách a zůstane nuda.

18.12.2022 1 z 5

Stín bohů Stín bohů John Gwynne

Moje první kniha od Johna Gwynna... Mike z Mikes review ji docela chválil. Viděl jsem televizní pořady Vikingů, hrál God of War a AC Vallhalla, také četl severskou mytologii od Gaimana a nedávno jsem v práci přednášel o severské historii. Takže budování světa je dobré a pro mě známé, mohl bych se obejít bez bohů a poskvrněných....ale dobře.

Každopádně, tvorba světa je skvělá (s některými dobrými neotřelými nápady), zbytek už tolik ne (V žádném případě, můžeme mluvit o úrovni Abercrombieho....ani s velkým odstupem) Děj byl dost dobrý na to, abych pokračoval, dokonce i pomyšlení střední část knihy mi přišla trochu pomalá.

Také je to typická první kniha z ....trilogie?! Takže je to většinou jen nastavení kousků kolem....

Celkem 3,5...ale určitě se podívám na další díla od Johna

P.S.: Slovo Seax si budu pamatovat navždy.....nemám tušení, kolikrát bylo použito, ale bylo to hodně

17.12.2022 3 z 5

Hněv draků Hněv draků Evan Winter

Naprosto nudná a předvídatelná kniha. Hlavním hrdinou je idiot, který chce obyčejným člověkem bez talentu, pak tu máte kastovní společnost a někdo mu zabije otce. OK. Hlavní hrdina se mstí a díky své zuřivosti se stává jedním z nejtalentovanějších šermířů. Jen díky tomu...) Bojové scény jedna za druhou a ani jedna postava, které by se dalo fandit, naprosto jednoduchá zápletka.... V nejlepším případě průměr....nic co by vyniklo natolik, aby se mi to líbilo.

17.12.2022 2 z 5