Francovka Francovka komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jedna z nejhorších knížek, co jsem za poslední dobu přečetla! Nejen že se autorka neustále točí okolo stejných věcí a tudíž je knížka nafouknutá o více než polovinu, ale zároveň většina z oněch věcí je nepodstatná. A ty podstatné jako by na začátku byly schválně vynechány jen proto, aby člověk nepřijal podezření. Megan, Rachel i Anna se v knížce svěří s každou blbostí, ale když Megan popisuje jak hlídala děti Anně a Tomovi, tak Toma nastíní tak, jako by to byl nudný páprda od rodiny, o kterého by se v životě nezajímala a přitom s ním v tu dobu šuká? Nebo že Rachel zapomene na to, že Tom jí už kdysi fyzicky ubližoval a vzpomene si až na konci knížky. Prostě hrůza. Nepochopím, jak tato kniha někdy mohla být bestsellerem. Zvlášť s relativně nekreativní zápletkou. PS.: To jste vážně někdo byl napnutý na tom konci?

22.08.2017 2 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Kniha je vážně skvělá, ale za ty překlady jmen bych vraždila. Prvních 50 stran četla v angličtině a poté jsem to vzdala a četla v češtině. Nemám potuchy, jak je napadlo pozměnit Effie na Cetkie, Rue na Routu a ze jména Gale se stal Hurikán a určitě jsem ještě pár změněných jmen vynechala.

04.01.2013 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Skvělá kniha. Jediné co bych vytkla, je pojmenování postav. Ještě jedna postava na M a už bych to nedala :-D

22.08.2017 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Tak tato série byla snad ta nejhorší co jsem četla. Kdyby se autorka tolik neopakovala o tom, jak jsou křídla andělů tak úžasná, o Danielových fialových očích a o jejích bývalých životech, tak by se děj celé série dal shrnout do jedné hezké knížky, ale jelikož to opakování je vážně únavné, tak jsem si děj knihy vůbec neužila a jsem ráda, že to konečně mám dočteno a vím jak to skončilo.

19.02.2013 2 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Kdyby mi tato kniha nebyla doporučena, tak bych si jí asi nepřečetla, protože obálka knihy mě přímo odrazovala od toho si jí přečíst. Avšak přečetla jsem si ji a musím říct, že se mi vážně líbila.

24.03.2013 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Skvělá knížka. Poutavá od samého začátku. Rozhodně ji řadím mezi mé nejoblíbenější knihy.

15.12.2012 5 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Mám otázku. Nejedná se o stejnou knihu jako Přebyteční? Podle popisku knihy a podle spoilerům psaným k této knize, mi příjde, že se jedná o jednu a tu samou knihu.

29.05.2013