Francoa Francoa komentáře u knih

Bull-Dog Drummond v nesnázích Bull-Dog Drummond v nesnázích Sapper (p)

Všechny knihy od autora =Sapper=, které jsem četl mám docela v oblibě a četl jsem je několikrát.Je to dáno tím, že jsem je poprvé četl v dětctví, tak jak jdou příběhy za sebou.I v dospělosti výborné čtení, dobrodružství i humor.Hodně jsem je s úspěchem půjčoval.

01.05.2024 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Rozjezd byl trochu jiný, než je u autora zvykem, ale potřebný, abychom věděli, kdo je kdo a o co půjde.Potom příběh nabral grády a četl se jedním dechem.Těším se na další díl.

14.03.2024 4 z 5

Muži statečných srdcí Muži statečných srdcí James Oliver Curwood

Vydání knihy z roku 1947 jsem dostal k vánocům, když mi bylo 11 let.Četl jsem jí mnohokrát a byla dlouho mojí oblíbenou, jako další od Curwooda:Vlčák Kazan, Syn Kazanův a Král šedých medvědů.

28.01.2024

Almanach AVU v Praze k 180 výročí založení Almanach AVU v Praze k 180 výročí založení Jiří T. Kotalík

Kniha potřebná i pro ty, kteří se zajímají třeba jen trochu o naše výtvarné umění.

30.12.2023 4 z 5

Mečíky Mečíky Vlastimil Vaněk

Dá se zní stále čerpat, ale už byto chtělo i nové zkušenosti a poznání novějších sort.Nová modernější kniha stále není k dispozici.

30.12.2023 4 z 5

Duše květů: To nejkrásnější z našich luk a zahrad Duše květů: To nejkrásnější z našich luk a zahrad Klára Mandausová

O knize Duše květů jsem se dozvěděl náhodou z článku v Lidových novinách o botanické malířce Pavlíně Kourkové.Její akvarely mi velmi zaujaly.Nejvíce malby kosatců.Mám rád přírodu a květy rostlin mi udivují od dětských let, kdy jsem chodil do biologického kroužku.Vyslovil jsem přání, že by mi kniha potěšila k vánocům.Přání splněno.Zaujalo mi poutavé povídání o květech od Kláry Mandausové, které bylo místy tajuplné, ale málo obsažné.I krátké poznámky o vztahu k té které květině od malířky jsem ocenil.Jediným zklamáním bylo, že malířku neoslovily moje dvě další květiny, které miluji mečíky a v posledních letech denivky.Mečíky, kosatce a denivky mají nádherné tvary květů a širokou paletu barev..Tyto tři druhy jsem během času křížil a s nadějí se těšil až poprvé vykvetou.Obdivuji precizní věrnost a tisíce tahů štětcem, takovou trpělivost jsem nikdy neměl.Její obrazy květů, jistě potěší nejen duši člověka.

29.12.2023 5 z 5

Muž lesa Muž lesa Zane Grey

První vydání knihy Zálesák v češtině.

11.11.2023

Vězeň na Křivoklátě - Pád biskupa Jednoty bratrské Vězeň na Křivoklátě - Pád biskupa Jednoty bratrské Josef Svátek

Některé knihy autora Svátka mám docela rád a i něco jsem přečetl vícekrát, ale tato se četla velice těžce.Také jsem jí louskal docela dlouho.Hned v další čtené knize první kapitola je příjemným osvěžením.

09.09.2023 3 z 5

Pohyblivá ohrada - sešit 1 Pohyblivá ohrada - sešit 1 Zane Grey

Jedná se o knihu Děvče z lesů.O změnách na pastvinách, stavba ostnatého plotu.

29.07.2023

Praha a Řím 1 Praha a Řím 1 Josef Svátek

Knihy (oba díly) jsem poprvé četl někdy kolem15 a potom ještě asi dvakrát později, ale už hodně dávno.Vím, že se mi dobrodružný příběh líbil a jen potvrdil co jsem si myslel.Druhý díl ještě více než první.

24.06.2023

Václav Radimský (1867-1946) Václav Radimský (1867-1946) Naděžda Blažíčková Horová

Bohužel tato monografie se mi prozatím nedostala ke čtení. ale několik výstav jeho díla jsem viděl i v dávné minulosti ve Středočeské galerii, kam jsem chodíval pravidelně.Z českých impresionistů mi zaujal nejvíce a z některých výstižných krajin jsem byl nadšený.

13.06.2023

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Na prvotinu velmi dobré čtení.A hlavně jsem spokojen, že je vše v celku vysvětleno, né jako v jeho dalších příbězích, které také jsem četl jedním dechem, ale konce byly zklamáním.

02.03.2023 5 z 5

Mstitelka Mstitelka Sapper (p)

Knihy s Bull Dog Drummondem jsem poprvé četl kolem mých 13 let, tenkrát jsem byl nadšený a nemohl jsem se dočkat dalšího dílu (koncem 50tých let).Na svou dobu senzační čtení,Všechny díly jsem sehnal a hodně s úspěchem půjčoval(60,70 a 80léta).

14.01.2023 5 z 5

Michal Tučný - Tak odjíždí poslední kovboj 2 Michal Tučný - Tak odjíždí poslední kovboj 2 Petr Novotný

Další nádherné čtení ze vzpomínkami na mnohé prožité koncerty.

Greenhorns & Honza Vyčítal 3 Greenhorns & Honza Vyčítal 3 Jan Vyčítal

Mám jejich písně hodně rád.Navštívil jsem snad všechny koncerty v Praze a okolí.Závidím návštěvu posledního odpočinku Zane Greye.

Písničky pro posledního kovboje Písničky pro posledního kovboje Zdeněk Rytíř

Krásné texty pro mého oblíbeného zpěváka.Psal pěkně i pro mnoho jiných zpěváků i zpěvaček.

Sekta Sekta Martin Goffa

I když příběh nebyl zase úplně dořešen, tak mně nejvíce oslovil, ze všech dosud přečtených od autora.Doopravdy píše velice dobře a vždy pobavý, zaujme a donutí jen
tak mimochodem čtenáře k zamyšlení.

Záskok za pánaboha Záskok za pánaboha Pavel Jansa

Již čtvrtá kniha od autora , která mi zase bavila, vrací se do minulosti a vzpomíná s nádhledem s trochou nostalgie,Příběh probíhá ve dvou rovinách vcelku zajímavě, někdy i vtipně.Čte se dobře a nenudí.Tak že, si zase někdy něco přečtu.

13.01.2023 4 z 5

Bedřich Havránek Bedřich Havránek Naděžda Blažíčková Horová

Další vynikající krajinář, dokázal perfektně namalovat detaily, které nemohl snad ani vidět.Přesto jeho krajiny jsou nádherné a lahodí oku..

16.12.2022 5 z 5

Osamělý vlk Osamělý vlk Louis L'Amour

Mně se příběh četl velice dobře a hlavní aktéři měli moje sympatie.Děj byl docela akční a zábavný, tak že jsem knihu přečetl rychle.Co více si u westernu přát.

12.12.2022 5 z 5