Forest66 Online Forest66 komentáře u knih

Když jsem tě viděla naposledy Když jsem tě viděla naposledy Liv Constantine

Tohle nebylo dobré. Začínalo to celkem slibně, ale pak se z toho stala jedna dlouhá, vlekoucí se hysterická scéna. Jen málo co tam dávalo smysl a všechny postavy mi postupně začali lézt krkem.

19.07.2021 2 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Po několika posledních knížkách od Deavera (nečtu chronologicky, tak tím myslím různé díly i série), které se mu moc nepovedly si zase napravil reputaci :) Je pravda, že tentokrát jsme to měli jednodušší a snad poprvé v případě Lincolna Rhyma jsem na všechno důležité přišel sám

08.08.2020 5 z 5

Zvony Londýna Zvony Londýna Ben Aaronovitch

nebylo to úplně špatné, ale už tomu chybí nápady a jakýkoliv smysl a řád. Jako zakončení série to bylo strašně slabé

02.08.2020 3 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Sice má knížka i pár světlejších chvil, ale povětšinou je to prostě průměrná detektivka. Protože celou dobu známe vraha, který je navíc dost tuctový, ztrácí to i prvek napětí a překvapení z finálního odhalení

04.07.2019 3 z 5

I když už to nedosahuje úrovně původní trilogie, stále je to příjemná oddechová četba. Formou ani obsahem to ale do aristokratky úplně nezapadá a způsob, jakým se to autor pokusil na sérii "naroubovat" mi nepřijde šťastný. Asi jako ta stařenka, co skládala puzzle s kladivem - Je to tam, ale máte prostě pocit, že to úplně nesedí

27.02.2019 3 z 5

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Celkem nezáživný příběh, který mě nedokázal upoutat a pamatuji si z toho spíš útržky. Velké množství zaměnitelných postav. Kratší příběhy jdou autorovi myslím lépe, nejsou tak překombinované a nepravděpodobné

08.11.2018 1 z 5

Zapomenuté případy Sherlocka Holmese Zapomenuté případy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Knížka obsahuje kromě povídek i hodně textu. Textu bez obsahu, určeného k přeskočení. Povídky sami o sobě nejsou špatné. Některé lepší, některé horší. Prazážitky říkají, že jsem už všechny nebo alespoň skoro všechny někde četl a zapomenuté případy se jmenují proto, že mezi ostatními zkrátka nestáli za zapamatování

04.10.2018 3 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Deaver je rozhodně expert a detektivky psát umí! Nicméně Byla tu jistá hluchá místa, která jsem zrovna moc nevnímal. Taky musím ubrat jednu hvězdičku za stále stejnou šablonu, kterou ve svých románech používá. Napasuje na ni vždy novou, dobře propracovanou a zajímavou zápletku, ale i tak to oproti povídkám dělá romány poněkud předvídatelnější

16.08.2018 3 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Tak strašně smutné :( Nečekal jsem Happy end, to je od začátku jasné, ale když se člověk zamyslí nad důvody, proč vlastně to skončilo tak, jak to skončilo, je to ještě smutnější

24.07.2018 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

zajímavý a napínavý příběh. Rozumné tempo i zápletka. Jediná věc, která by se dala vytknout, je věk hlavních hrdinů nepřiměřený zápletce. Jsou tak o 10 let mladší, než by se slušelo, takže místy se chovají jako banda adolescentů, kterými jsou :P

19.02.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Je to výborná kniha a dobře jsem se bavil zajímavým příběhem. Z mého pohledu ovšem trpí jistou rozpolceností. Na jedné straně jsou v knize vypichovány promyšlené detaily a na druhou stranu musí čtenář přimhouřit obě oči před situacemi, které se zkrátka nemohou odehrát tak, jak jsou popisovány

29.11.2017 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Dle mého názoru nejlepší Nesbova knížka, kterou jsem četl. Děj dobře promyšlený, celkem plynule odvíjející a neobsahuje spoustu zbytečného balastu, kterým se vyznačují ostatní knížky autora

22.11.2017 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Velmi zajímavé a velmi napínavé. Vzhledem k okolnostem se v příběhu vyskytovala celkem značná míra naivity v uspořádání věcí, ale jinak to bylo super a těším se, že si přečtu od autora ještě něco dalšího :)

20.11.2017 5 z 5

Dolores Claibornová Dolores Claibornová Stephen King

Příběh to nebyl špatný, jenže byl hrozně tuctový a předvídatelný. Ta knížka prostě nemá šťávu

14.02.2024 2 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Čtvrtá opice byla výborná, tak proč to nenechal být a celé to zničil tímhle paskvilem? Nic z toho, co napsal v šestém dítěti nedává smysl. Popírá Čtvrtou opici i zdraví rozum a všechny události a jednání většiny osob jsou zcela iracionální. Chtěl jsem nechst 1 hvězdičku za Neshe a Poola, díky kterým se to dalo aspoň dočíst, ale ne, nejde to

03.12.2022 odpad!

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

Velmi zajímavý příběh. Už se těším na další díl a větší kousek ze světa FR :)

14.09.2022 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Je to výrazně lepší, než předchozí díl, ale stejně už to není ono. Už je to poněkud stereotypní a našponované. Stále ještě úsměvné, ale nic, u čeho by se měl člověk chuť opravdu srdečně rozesmát, jak tomu bylo u prvních 3 dílů

09.02.2022 3 z 5

Star Wars - Pokrevní linie Star Wars - Pokrevní linie Claudia Gray (p)

Příběh byl trochu vleklý, ale ne úplně špatný. Co tam značně pokulhávalo byly logické souvislosti. Tím, že byl ale příběh vytržen ze SW universa a neuměle zasazen do Disneyovské alternativy bohužel ztratil hrozně moc. Asi jako hezky zabalená krabice porcelánu, kde všechny hrníčky mají uražené ucho.

20.12.2021 2 z 5

Ta, která prohraje Ta, která prohraje Liv Constantine

Knížka celkem čtivá, děj rychle postupuje a pořád nebo aspoň skoro pořád se něco děje. Na druhou stranu tím občas děj působí až povrchně a nepropracovaně. Velmi mě zklamal konec, který tam prostě nepasuje.

05.12.2021 3 z 5

Hodiny Hodiny Agatha Christie

Mám Poirota rád, ale tohle je odfláklé. HP tam vlastně víceméně nevystupuje, nic nevyšetřuje, jen se na konci zjeví a všechno ví, ala slečna Marplová. Bylo by lepší ho tam vůbec nedávat, takhle mu jen kazí renomé. Závěrečné shrnutí děravé jak cedník

26.08.2021 2 z 5