Foks Foks komentáře u knih

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

V knize je pár zdlouhavých pasáží, ale pro pochopení tehdejšího dění je velmi důležité je přečíst. Jinak není knize co vytknout. Zajímavost je, že v průběhu mého čtení knihy chytli v Mali jednoho z únosců prezidentova syna. 95%

14.11.2016 5 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Kniha knih. Fenomenální pohled do lidské duše. "Kamarádi? Tví kamarádi? Kdybys je na týden spolu zavřel, a bez jídla... to bys viděl, co jsou kamarádi!" Nejde jen o to, jak nepochopitelně se Němci chovali (nejen Němci) k židům. Spiegelman také mistrně ukázal, jak se v extrémních podmínkách chovají lidé k sobě navzájem. A ať se nám to líbí nebo ne, čtení to není pro člověka moc hezké. Soudit ale nelze, protože kdo nezažil, nemůže pochopit.

01.01.2014 5 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

Opět famózní. Bremeno minulosti + Mačiaca stopa - Dán v nejlepší formě.

07.01.2022 5 z 5

Hvězdná hodina vrahů Hvězdná hodina vrahů Pavel Kohout

Už je to týden, co jsem knihu dočetl a stále jsem jí nedostal z hlavy. Už dlouho se mi nestalo, aby mě kniha dostala takovýmto způsobem a donutila mě neustále o ní přemýšlet. Klobouk dolů před tímto mistrovským dílem.

25.09.2017 5 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Parťáci Krauz s Chosém prostě mají styl. Opět velice vkusná, inteligentní detektivka prošpikovaná skvělým humorem. Tentokrát se mordýři musejí popasovat s vraždou sahající do nejvyšších politických pater. A i v tomto bahně se oba dva brodí velmi obratně. Skvělá kniha.

20.06.2016 5 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Gratuluji mladému autorovi k velmi čtivému příběhu. Na prvotinu sakra dobré. A také gratuluji autorově učitelce češtiny, zmíněné v ‘poděkování´ na konci knihy. Slovní zásoba, líčení, to vše na velmi vysoké úrovni.

20.07.2022 4 z 5

Smrtonosný virus Smrtonosný virus Vince Flynn

Přečetl jsem všechny "rappovky" a s radostí musím říct, že po několika slabších kusech tu máme opět uvěřitelnou, inteligentní akční jízdu, která člověka donutí číst celou noc. Jsem zvědavý, jestli se Mills konečně naladil na tu správnou Flynnovu frekvenci. Uvidíme v příštím díle.

28.09.2020 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Goffa má Xfaktor. Stačí přečíst pár stránek a už v tom jedete. Je to ten spisovatel, u kterého mě už nezajímá o čem kniha je. Prostě si ji hned po vydání koupím, protože Goffa.

04.06.2018 5 z 5

Kocovina šumavského léta Kocovina šumavského léta Martin Sichinger

Původně jsem přišel do knihkupectví úplně pro jinou knihu. No ale když jsem uviděl nového Sichingera, všechny původní plány šly stranou. Nikde jsem nepostřehl sebemenší zmínku, že by měla nějaká jeho nová kniha vyjít, takže jsem nejdřív něvěřícně studoval, jestli je to opravdu novinka. Škoda, každá kravina má dnes reklamu, jak kdyby šlo o literární dílo století a můj oblíbenec potichoučku vklouzl do obchodu a čeká chudák na své nic netušící kupce. Každopádně jako vždy je to kniha svým formátem a obálkou velmi sympatická. A neméně mě potěšil i příběh samotný. Osmdesátá léta, léto, vedro, Vimperk, svazáci, stbáci, ruští vojáci, životem těžce zkoušené postavičky. Šlo by to napasovat do jakéhokoliv českého města té doby. Všude to bylo stejné. Do toho mladý kluk těsně před vojnou, který pátrá po vrahovi svého táty. Já jsem si užíval každou stránku, styl vyprávění Martina Sichingera je prostě úžasný. Moc jsem si knihu užil. Jo a to šumavské bylinné musí být opravdu síla. :-)

11.05.2018 5 z 5

Smrt krále Šumavy Smrt krále Šumavy Martin Sichinger

Martin Sichinger je výborný spisovatel. Jeho styl vyprávění dokáže velmi rychle zaujmout a nepustit. Četbu jsem si vyloženě užíval. Nádhera.

15.01.2018 5 z 5

Smrt na druhém břehu Smrt na druhém břehu Dominik Dán

Pro mě absolutně nejlepší kniha od Dominika Dána. A jedna z nejlepších detektivek co jsem kdy četl. Zdánlivě nesouvisející příběhy, které se nakonec střetnou v jednom všeodhalujícím bodě. Prostě famózní!

14.07.2017 5 z 5

Něžná fata morgána Něžná fata morgána Dominik Dán

Dominik Dán je PAN SPISOVATEL. Ani minutu se u této detektivky člověk nenudí. Velmi záživné, zajímavé, ve správnou chvíli výborně vygradované napětí, humor, s odstupem velmi vkusně popsané střípky revoluce... 100%

15.01.2017 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Jedním slovem - pecka. Jediný minus knihy je, že je hned přečtená. Pokud by ale Goffa psal pravidelně každý rok dvě knihy, i ten by pominul. Doporučuji!

30.12.2016 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Mně se kniha velmi líbila. Případný čtenář ať se nenechá odradit některými zdejšími komentáři. Je to prostě detektivka, na české poměry na vysoké úrovni. Na to, jak ožehavé téma to je a že má příběh dvě dějové linie, si s tím autor poradil dobře.

13.10.2016 4 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Na můj vkus trochu moc depresivní, ale svou kvalitu si Goffa drží. V Čechách stále první liga.

03.08.2016 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Pár českých spisovatelů mě učí mít zase rád české detektivky. Patří mezi ně i Martin Goffa. Příběh vás nutí číst dál a dál, ale zvláštním nenuceným způsobem. Jsem nadšený.

28.03.2016 5 z 5

Rothschildova flaška Rothschildova flaška Petr Šabach

Často se mi nestává, abych se nahlas smál u knihy. U této knihy se mi to stalo několikrát. Scénka s místenkou ve vlaku je dokonalá. Matýsek se posral! :-)

06.01.2016 5 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Až doteď jsem měl DeMilleho Školu dobrých mravů za absolutní jedničku, co se týče téma studené války mezi USA a Ruskem. Po přečtení Rudé volavky jsem na vážkách.

28.08.2015 5 z 5

Dům od domu Dům od domu David Bellavia

Když jsem dočetl Četu psanců, byla to pro mě top kniha o podrobném popisu novodobé války. Po přečtení této knihy ale musím říct, že lepší knihu, popisující šílenosti války, jsem nečetl. Emoce, trauma, vyčerpání, špína, smrt, nejsilnější možné city k bratrům ve zbrani. A velmi citově silný konec. Úžasná kniha. Popis Bellaviovy řežby o přežití muže proti muži, proti drogami napumpovanému nepříteli je troufám si říct jedním z nejlépe popsaným příběhem boje o přežití.

06.04.2015 5 z 5

Apač, který chtěl být orlem Apač, který chtěl být orlem Patrick Chauvel

Díky Patricku, takto vykreslit přátelství se jen tak někomu nepodaří. Ten konec je prostě úchvatný. Doporučuji při něm balík kapesníků.

15.04.2014 5 z 5