FMMMM FMMMM komentáře u knih

Obyčejní lidé... ? Obyčejní lidé... ? Miroslav Vaněk

Jak už je zde napsáno, zdá se že kniha je velmi cenná. Pro mne hlavně z pohledu informací, studií a výpovědí skutečných lidí - mohlo jich být mnohem více. Úctyhodný počet stran přidává knize na váze a kdyby to šlo klidně bych si přečetl jednou tolik. Mnoho lidí se diví, žasne, nadává, chválí dobu před rokem 1989, proto bych nejen těmto lidem doporučil přečíst si toto dílo.

28.06.2015 5 z 5

Gagarinova věc / Gagarin´s Thing Gagarinova věc / Gagarin´s Thing Jiří Černický

Vystavět knihu o 36 stranách (+ 36 v Aj) na "vesmírném smetáku", není pro mne až tak velká zábava.

28.06.2015 1 z 5

Devět životů Otto Katze Devět životů Otto Katze Jonathan Miles

Je to pravda, není to pravda... Kdo byl vlastně André Simone? Kousky, které předvádí pan Katz po celém světě jsou kolikrát povedenější než od samotného agenta 007,Harryho Houdiniho a Démosthenése. Kniha je velmi zajímavá, i když v některých momentech pro mne těžko uvěřitelná. Některá dějepisná fakta potvrzují pravost činů, nad některými informacemi lze polemizovat. Pokud lze knize věřit, doporučuji přečíst další knihy a zdroje zabývající se obdobím od 1. světové války do začátku 50. let.

28.06.2015 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Čteno na základě odehrání PC hry. Musím uznat, že hra je pro mě o mnoho lepší... Další knižní díly Zaklínače mě už tak nebraly.

28.06.2015

Bůh na tripu Bůh na tripu Archibald Bláha

Knihu bych nedoporučil, ať už budoucím uživatelům LSD nebo těm stávajícím. Ti první si budou myslet, jaká to není pohoda být na "tripu" a ti druzí se knize vysmějí. Kniha mohla být zredukována na třetinu a stejně se toho moc nedovíte.

28.06.2015 1 z 5

První světová válka den po dni První světová válka den po dni Ian Westwell

Skvělá kniha, hodně zajímavých fotografií a hlavně informací, ale těch mohlo být ještě více. Knihu bych doporučil všem, kteří chtějí mít přehled kdo, proč a jak bojoval v první světové válce.

28.06.2015 4 z 5

Brána svobody Brána svobody Stevan Jakov Jakovljevič

Vítězná, mnoha životy proložená, cesta za osvobození Srbska v první světové válce. Skvělé zakončení celé trilogie.

22.06.2015 5 z 5

Receptury teplých pokrmů Receptury teplých pokrmů Jaroslav Runštuk

Skvělý pomocník při přípravě "tradičních" českých pokrmů. Pokud chcete začít vařit nebo podnikat v pohostinství je to výborný naučný doplněk. Dle mého názoru jsou některé z receptů z tohoto vydání již zastaralé a potřebují přidat další-nové přílohy, koření, postupy, které se v "tradiční" české kuchyni "zatím" neobjevily.

22.06.2015 3 z 5

Barvy Barvy neznámý - neuveden

Ano, Vaše děti se snad naučí barvy. Ale po grafické stránce mi připadají obrázky strašidelné a přemýšlím, jestli se k této knize budou děti rády vracet.

08.06.2015 3 z 5

Co dělat... aneb kapesní průvodce krizovými situacemi doma i v zahraničí Co dělat... aneb kapesní průvodce krizovými situacemi doma i v zahraničí neznámý - neuveden

Ke knize jsem se dostal darem, po rozhodnutí, že knihy se nemají vyhazovat. Snad jsem měl poprvé v životě udělat výjimku a dotyčnou osobu nechat knihu zlikvidovat. Komu byla a je kniha určena, navíc zapeníze, je mi do dnes záhadou.

08.06.2015 odpad!

Malý vláček - Pojď si hrát a malovat Malý vláček - Pojď si hrát a malovat Zuzana Pospíšilová

Po textové a obrazové stránce je kniha v pořádku. Co mě velice zklamalo, je zpracování šablon k malování.

08.06.2015 1 z 5

Vlaky, lodě, letadla Vlaky, lodě, letadla Zdeňka Študlarová

Docela detailně namalováno a je škoda, že ke každému obrázku, je zadán pouze jeden úkol. Ano, úkoly si vymyslím pro děti další, ale proč nevyužít potenciál, tak velkých a podrobných obrázků...

08.06.2015 3 z 5

Rudla se zase směje Rudla se zase směje Helena Štichová

Opět musím pochválit ilustrace pana Šplíchala.

08.06.2015 4 z 5

Traktor Lojzík pomáhá Traktor Lojzík pomáhá Helena Štichová

Zábavná a naučná kniha - leporelo o ročních obdobích, ve které Vás provází traktor Lojzík. Chválím ilustraci, která je na obyčejné leporelo velmi povedená.

08.06.2015 4 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Nejlepší kniha od Remarqua k zasmání i zamyšlení.

15.05.2015 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Knihu jsem četl v roce 2006 a byl jsem velice nadchnut. Musím přiznat, že do té doby jsem nic podobného nepřečetl. Doporučuji přečíst nejdříve knihu a poté až velice nepovedený film.

14.05.2015 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Má první a poslední zakoupená kniha Nesba, takovéto průměrné detektivky píší skoro v každé větší zemi... Dobré čtení, ale že bych autora přednostně vyhledával, to ne.

04.05.2015 3 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Pěkné čtení, první kniha, u které jsem uronil slzičku...

04.05.2015 5 z 5

Válka s mloky / Krakatit / Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy / Bajky a podpovídky / Proč nejsem komunistou Válka s mloky / Krakatit / Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy / Bajky a podpovídky / Proč nejsem komunistou Karel Čapek

"po víně" jse musel přečíst tyto kousky Krakatit / Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy, poté jsem tuto pro mě nudnou knihu musel odložit. Povídky na mne působí podobně jako Povídky malostranské od Jana Nerudy.

04.05.2015 1 z 5

Justina a Julietta Justina a Julietta Donatien Alphonse François de Sade

Dílo není špatné,ale tyto poznatky by se měli vyučovat na základní škole, ať ví lidé ví co všechno můžou od života očekávat.

04.05.2015 3 z 5