Florindela Florindela komentáře u knih

Rychlé šípy ve Stínadlech Rychlé šípy ve Stínadlech Jaroslav Foglar

V komentářích níže se píše: "v mládí se tomu nedalo odolat" - no a já doplním, že ani teď, v hluboké dospělosti. Skvělé!

28.09.2021 5 z 5

Francouzská venkovská kuchyně Francouzská venkovská kuchyně Mimi Thorisson

Krásná kniha. Není to jen kuchařka, dá se číst jako román, proložený recepty. Jsem z ní nadšená.

11.12.2020 5 z 5

Babiččina sladká terapie aneb jeden bláznivý rok Babiččina sladká terapie aneb jeden bláznivý rok Michala Jendruchová

Proti první knížce o hodně slabší. Při čtení té první jsem se dokázala vcítit do atmosféry pečení ve vesnické kuchyni, cítit teplo z kamen i představit si ty vůně. U této knihy už to nešlo. Děj pořád spěchal, asi aby se celý ten rok do knihy vešel, moc to už nebylo o pečení ale o podnikání. Tuto knihu asi podruhé číst nebudu. Možná v důchodu... až zapomenu, že mě zklamala.

11.12.2020 3 z 5

Mezi nebem a peklem Mezi nebem a peklem Ivanka Devátá

Kniha napsaná spíše jakoby formou fejetonů, ale na zajímavém stylu autorky to vůbec neubírá. Baví mě její hra se slovy, staročeské výrazy, slovosled...

30.10.2020 5 z 5

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Z první půlky knihy jsem málem dostala depresi... naštěstí se děj změnil, po neuskutečněné sebevraždě. Trochu chápu Geri, že s takovou matkou a tetami a spoustou narážek a hloupých dotazů je těžké zůstat v klidu a neztrácet sebevědomí, ale řešila bych to jinak. Ale přečetla jsem až do závěrečného happyendu.

16.09.2020 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

U mně opravdu velké zklamání. I když tady jsem - po přečtení prvních dvou dílů - asi už věděla, o čem to bude. A proto jsem zklamaná, že jsem si tak dlouho přála mít celou trilogii a teď jsou to knihy, ke kterým se budu těžko vracet. I když autor ve psaní pokračuje, doplňovat sbírku nebudu.

04.09.2020 2 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

U mně opravdu velké zklamání. I když tady jsem - po přečtení prvního dílu - asi už věděla, o čem to bude. A proto jsem zklamaná, že jsem si tak dlouho přála mít celou trilogii a teď jsou to knihy, ke kterým se budu těžko vracet. No - možná jednou... A přitom to téma poskytovalo tolik možností...

04.09.2020 2 z 5

Tlustoprdka, no a co? Tlustoprdka, no a co? Renáta Názlerová

Příjemná kniha, dobře se mi četla, děj trochu idylický, některé dějové linky směřovaly jinam, než jsem původně předpokládala. I tak to nebylo zklamáním.

04.09.2020 5 z 5

Znovu Provence Znovu Provence Peter Mayle

Krásně popsaná atmosféra Provence i typů místních lidí. Děj voní levandulí a dobrým vínem a olivovým olejem a jídlem a sluníčkem....

29.08.2020 5 z 5

Chalupářka Chalupářka Marcela Mlynářová

Oddechovka na jeden večer. Možná jsem čekala více příhod, než hrubý popis deseti let chalupaření na sto stranách. Ale tu chalupu bych chtěla vidět, asi by se mi tam líbilo.

29.08.2020 4 z 5

Život udeří, kam se mu zachce Život udeří, kam se mu zachce Petra Hülsmann

Příjemná kniha, dobré počtení. Bavilo mně to, stejně jako i předchozí kniha od této autorky. Jediné, co mi v těchto knihách vadí, a nevím, jestli je to překladem nebo to autorka opravdu takto píše, je to věčné: "Okej". Používá to v příběhu každý a na můj vkus moc často (a v Čokoládovém průšvihu to bylo taky tak).

09.08.2020 5 z 5

Nevinné lži Nevinné lži Kerstin Gier

Knihu mi v knihovně vypůjčil manžel... a trefil se mi do vkusu. Dala jsem ji na dva zátahy. Jak píší čtenářky níže, mohl být konec delší a příběh se ještě trochu vyvinout. Ale i tak jsem spokojená.

21.07.2020 5 z 5

Do panského stavu - svazek první Do panského stavu - svazek první Marie Popelková

Dobře se to čte. Celý román má 6 dílů, člověk až žasne, jaké všechny příhody jim autorka připraví. Ale je to milé a pozitivní čtení.

02.05.2020 5 z 5

Krásná miss Lilian Krásná miss Lilian Hedwig Courths-Mahler

Kupuji si v antikvariátu knihy této autorky. Vím, že každý příběh je plánovaně romantický, se zápletkou a dobrým koncem, ale mě uchvacuje ten styl, kterým autorka psala. Tak jako i tuto knihu. A popisy míst, zařízení domů, garderóby, chování lidí, dodržování pravidel a slušnost... Líbí se mi to a vracím se k těmto knihám opakovaně.

01.05.2020 5 z 5

Tajná válka Coco Chanel Tajná válka Coco Chanel Hal Vaughan

Podrobně zpracovaný osud Coco v nepřívětivých dobách války. Ano, byla jsem překvapená postoji a názory Coco, a přiznávám, že ne příjemně. Nicméně chápu, v jakém prostředí se utvářela její osobnost a z čeho její názory zřejmě vycházely. Kniha chvílemi zabíhala hodně zeširoka do osudů cizích lidí a historie, že jsem měla problém rozlišit kdo je kdo a proč. Ale jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst a poznat Coco i z té druhé strany.

01.05.2020 4 z 5

Tak už to u veterinářky chodí Tak už to u veterinářky chodí Cathy Woodman

Třetí díl série. Četl se mi dobře, stejně jako ty dva předchozí. Mám ráda zvířata a zde jich tolik neumřelo, jako v těch minulých dílech. Vztahy mezi všemi se konečně vyjasnily a usadily a tak to má být. Příjemné čtení.

08.01.2020 4 z 5

Tramín s příchutí krve Tramín s příchutí krve Věra Fojtová

Detektivní zápletka snad OK, ale soukromý život kriminalisty je strašně nezáživný... nebaví mě. Celkem 4 díly, ale nepochopila jsem, v jakém pořadí mám tyto knihy číst (když si je půjčujete z knihovny a autorka je označí jako příběh jarní, letní, podzimní a zimní, tak asi nezačnete podzimem... achjo). Tu poslední,která měla být první, už jsem ani neotevřela.

06.10.2019 3 z 5

Noc na křižovatce / Maigret se mýlí Noc na křižovatce / Maigret se mýlí Georges Simenon

Mám ráda detektivky. Moje fantazie zase mohla pracovat na plné obrátky. Spokojenost.

06.10.2019 5 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Jednoduché, oddechovka ke kafi.

06.10.2019 4 z 5

Vojna a mír I. Vojna a mír I. Lev Nikolajevič Tolstoj

Na prázdniny se u nás zavírala knihovna a tak jsem využila možnost mít doma knihy dva měsíce - a tak jsem se dala do Vojny a mír. Překvapilo mě, že je docela podrobně vykreslen příběh postav, vč. vztahů a lásky, jenže stejně podrobně a syrově byly vykresleny napoleonské války a v závěru knihy i utrpení zajatců... No, některé odstavce jsem přeskakovala. Ale přečetla a stálo to za to. Dokonce jsem si dohledávala informace o Napoleonovi.

06.10.2019 5 z 5