Fiso Fiso komentáře u knih

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

Upřímně musím říct, že mě to trochu zklamalo - 1. to mohlo být delší a 2. příběh nám odhalil, že Temnyj byl nespokojený s tím jak to v té době bylo -tedy proč se rozhodl změnit svět, ale neukázal proč způsobem, který předvedl v Griše. Přišlo mi to prostě trochu ploché.

Doufám ale, že se od autorky dočkáme více grafických novel, protože je to pěkné zpestření

29.12.2022 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Škoda, že jsem nenašla vůli to dočíst - bylo to lepší než první díl, ale jakmile jsem se dostala k druhé části, kde byl Frodo a Sam přestalo mě to bavit.

22.12.2022 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

už jsem to četla před hodně dlouhou dobou a až teď jsem se konečně dostala ke druhému dílu, dočtu Dvě věže a jdu na to :)

31.10.2022 3 z 5

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Asi jeden z nejlepších dílů série, ani jsem nečekala, že mě tak chytne.

27.10.2022 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bavily mě Brumbálovy poznámky, a samotné příběhy byly taky pěkné (lepší než mudlovské pohádky). ;)

21.10.2022 5 z 5

Pěkné, zase jsem se dozvěděla víc o kouzelnickém světě, líbilo se mi i to, že jako autor byl popisován Mlok Scamander, přičemž je to vlastně fiktivní postava a celé to sepsala Rowlingová. Docela mě překvapilo i Mlokovo celé jméno :)

21.10.2022 4 z 5

Pohádky Pohádky Hans Christian Andersen

(SPOILER) Musím vyzdvihnout klasiky jako Malá mořská víla a Sněhová královna, za mě tyhle pohádky vždycky vedly už od dětství, co se týče Cínového vojáčka tak si tu pohádku pamatuji jinak - vojáček a tanečnice skončili v krbu, rozpustili se a znovu slili v srdíčko - ale tady oba přežijí (jestli se dá o hračkách takhle mluvit).

21.09.2022 3 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

PÁNI! Tak tohle byla jízda - ze začátku to bylo trochu zdlouhavé, a když se to najednou rozjelo objevila se tam spousta nových postav, pravidel, a tak podobně, takže jsem chvíli tápala, ale jakmile jsem se zorientovala už jsem nemohla přestat číst, skoro pořád se tam něco dělo. Rozhodně musím pochválit promyšlenost děje a styl psaní autorky, velmi se mi líbily prvky z Artušovských legend, už se moc těším na další díl.

18.09.2022 5 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Čtivý a promyšlený příběh, který mě od začátku až dokonce bavil, i když mě trochu mrzelo, že hodně kapitol se věnovalo Arsinoe a přitom bych ocenila více z travičů, protože postavu Natalie jsem si skoro hned zamilovala.

21.08.2022 4 z 5

Léto na maximum Léto na maximum Petra Martišková

Přečetla jsem asi prvních dvacet stránek a hned knihu odložila - na rozdíl od autorčina předchozího díla bylo tohle nudné a nevýrazné, moc mě to nebavilo a nedokázala jsem se začíst.

21.06.2022 1 z 5

Léto na vodě Léto na vodě Petra Martišková

Knihu jsem četla asi tak před rokem možná dvěma a, i když tento žánr není přímo můj šálek kávy, kniha mě bavila a rozhodně ji doporučuji. Pěkně vymyšlený i ztvárněný příběh, doplněný o skvělý humor.

21.06.2022 3 z 5

Společenstvo prsteňa Společenstvo prsteňa J. R. R. Tolkien

Pána prstenů jsem si zamilovala, jelikož prostě zbožňuju promyšlené světy a příběhy, které s Vámi zůstanou, filmy se mi vždycky líbily, ale, když jsem četla knihu, přišla mi zdlouhavá a zprvu mi dělalo trochu problém se začíst. Každopádně je to, ale jedna z těch lepších četeb.
3,5 - 4 hvězdičky

08.06.2022 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Super závěr celé trilogie - napůl překvapil, napůl potěšil. Tak to má být. :)

30.05.2022 4 z 5

Souboj čarodějů Souboj čarodějů Lauren Magaziner

Jednoduchý příběh, který mě moc nezaujal, asi je to tím, že jsem z toho už prostě vyrostla. :/ Mám pocit, že i přes uvedenou věkovou kategorii je kniha pro čtenáře tak 8-9 let víc bych netipovala. Opravdu souhlasím s některými, že prostě věci jako pudingový bazén či gulášová zahrada plná mátoh není nic čím by si mě kniha získala.

30.05.2022 odpad!

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Knihu jsem četla už před hodně dlouhou dobou, ale celou sérii mám jako takovou oddechovku z místní knihovny - když mám zrovna po přečtení nějaké těžké knihy zajdu si prostě pro Sedmý smysl a jsem v pohodě.

27.05.2022 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Ze začátku mě to moc nebavilo (jen asi první kapitola), ale od druhé mě kniha chytla, doslova miluju svět, který Leigh Bardugo vymyslela, a ještě víc jsem zbožňovala postavy, po dočtení jsem si musela dát jeden den pauzu, abych mohla všechno vstřebat, ale rozhodně doporučuji.
!MINI SPOILER:
Trochu mi asi vadilo, že když něco potřebovali, až závratnou rychlostí to měli. Díky prozíravosti Kaze Brekkera (samozřejmě).

27.05.2022 5 z 5

Proroctví Proroctví Kristina Hlaváčková

Taky skvělá kniha - asi jako všechno co jsem zatím četla od K. Hlaváčkové, ale doporučuji si - i přes to, že tvrdí, že je to volně navazující příběh - přečíst i původní trilogii, nebo jestli nemáte paměť na děje tak si dát rereading. Jo a mimochodem, vzhledem k tomu, že druhý díl ještě nevyšel bych s tím možná ještě počkala. :)

20.05.2022 4 z 5

Černý jezdec Černý jezdec Kristina Hlaváčková

Druhý díl je podle mě asi nejlepší z celé trilogie, velmi dobře se četl a celkově udělal super dojem! Konec byl naprosto odzbrojující - nejprve se mi chtělo brečet a pak jsem si řekla, že se musím co nejdříve dostat i ke třetímu dílu. :) Knihu doporučuji!

20.05.2022 5 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Kniha byla čtivá a jako mou první pořádnou fantasy si ji uchovám v srdci. :)

20.05.2022 4 z 5