fina3210 fina3210 komentáře u knih

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

První část mne moc bavila - objevování současného světa, Hitlerova zajímavá logika, co se Němcům za ta léta podařilo,... A co mne zaujalo, to je propracovaná psychologie postavy. Nicméně druhá polovina knihy mne trochu zklamala, projevy a chování už na mne byly "trochu moc drsné", nebylo to ani tak už vtipné jako na začátku, což byla má očekávání. Knihu jsem nedokončila.

06.02.2015 3 z 5

Líbila se mi více jak Stařík.
Génial!

25.01.2015 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Bála jsem se, že se bude jednat o náročnou historickou knihu v porovnání s ostatními Vondruškovými díly, ale mé obavy nebyly naplněny - Vondruška stále zůstává mým nejoblíbenějším českým autorem.

18.01.2015 4 z 5

Amblerova výstraha Amblerova výstraha Robert Ludlum

Děj mě vtáhl během prvních 2 stran, stále se něco dělo. Knihu jsem přečetla během pár dní. Snažila jsem se nepředvídat - a zachovat tak napětí - ale někdy byl děj předvídatelný. Nicméně skvěle napsaná kniha, odpočinkovka.

17.05.2014 5 z 5

Propustka na svobodu Propustka na svobodu Ken Follett

Kratší kniha, dokonce v mobilu jen na 700 stran, ale v originále mě chytla hned. Ke konci už docela předvídavý příběh, ale aj tak jsem se od ní nemohla odtrhnout. Moc hezky napsaná.

27.03.2014 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kratičká knížka, ale skvěle napsaná.

Šifra samotného Boha Šifra samotného Boha José Rodrigues dos Santos

Knihu jsem četla dvakrát, vynikající román

25.03.2014 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Podle mě jeho nejpovedenější kniha.

Třetí dvojče Třetí dvojče Ken Follett

Vynikající kniha. Ken Follett dokáže o každém tématu psát velice věrohodně a současně se stále jedná o smyšlený román. Spletitý příběh s ještě spletitějším závěrem.

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Televizní zpracování je úděsné, zato kniha stojí za to. Ken Follett je vynikající autor, vše, co kdy napsal, jsem přečetla takřka jedním dechem (až na dvě výjimky).

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Perfektní kniha, skvěle napsaný příběh - knihu jsem přečetla skoro jedním dechem.

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Moje nejoblíbenější Maupassantova kniha - jako jediná mě totiž zaujala.