Felipé Felipé komentáře u knih

Pohádka Pohádka Stephen King

Teda to byla jízda.
Něco tak krásně pohádkového, ale zároveň temného, u čeho se chvílemi budete smát, chvílemi bát a chvílemi vám bude smutno, jsem asi ještě nečetl. Možná jsem se k Pohádce prostě dostal ve správné době, kdy jsem žádné fantasy dlouho nečetl, ale určitě se zařadí mezi moje vůbec nejmilejší knížky.
A jako někdo, komu letos umřel psí kamarád, můžu říct, že bych do té studny s vidinou slunečních hodin taky sešel...

11.08.2023 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

V první chvíli mi námět hodně připomínal Stranger Things, King byl ale tradičně hodně originální a i když to nebyl jeho typický styl, opět to bylo skvělé. Jednu hvězdičku ubírám za to, že některé věci v příběhu byly dost neuvěřitelné (a teď nemluvím o nadpřirozených věcech). Celkově ale zase tradičně skvělý King. I když u něj obvykle nejsem spokojený se závěry, tady to zvládl moc pěkně.

18.03.2021 4 z 5

Superman: Rudá hvězda Superman: Rudá hvězda Mark Millar

Námět mě okamžitě zaujal, takže jsem se na tenhle komiks dlouho chystal. Musel jsem si ale počkat až na dotisk. Příběh se mi líbil, jen mě mrzí, že nedostal o něco větší prostor ruský Batman. K ladění seděla i kresba, která je poněkud temná. Kniha skvěle graduje do vynikajícího
a nečekaného finále, po kterém vám zůstane pusa otevřená dokořán.
I když se mi komiks celkově velmi líbil, věřím, že z tohoto námětu alternativní historie šlo vytěžit ještě o něco více. Čekal jsem přece jen o něco větší "poruštění" Muže z oceli.
Za mě ale určitě jeden z nejlepších komiksů se Supermanem!

14.10.2020 4 z 5

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Jedním slovem WOW!
Nějakou dobu jsem váhal, jestli si tenhle komiks nenechat ujít, protože jsem přece jenom milovníkem spíše té ztřeštěné a vtipné Harley a vážnější tón mi k ní úplně neseděl. Tenhle příběh měl ale úplně všechno! Dokonalá kresba, skvěle vyprávěný příběh a opravdový náhled na vnitřní přerod naší rozštěpené doktorky, která chce až moc pomáhat. Takhle dokonale zachycený origin postavy jsem v komiksovém prostředí ještě asi neviděl a od příběhu jsem se nemohl odtrhnout od první do poslední stránky. Oproti klasické Harley tu jde humor a akce stranou a důraz je kladen na emoce, lásku a rozkol, který naší hrdinku (nebo padoušku?) dovede na scestí a ještě daleko za něj. Stjepan Šejić ale zvládl tento nelehký úkol bravurně. Další rozměr dodává knize její skvělé zpracování, kterému nasazuje korunu nádherná a chytře vymyšlená obálka. Jednoznačně nejlépe zpracovaný komiks, který mám tu čest vlastnit.
Jediné, co mi na knize nesedí je ztvárnění Jokera, který na mě působí až moc "normálním" dojmem. Zobrazení jeho šílenství příliš nepřidává ani jeho lehce metrosexuální vzhled.
Rozhodně se ale jedná o asi nejlepší samostatně stojící komiksový příběh, který jsem kdy četl. Už se těším, až se k němu vrátím při druhém, třetím a dalším čtení...

25.09.2020 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

(SPOILER) K napsání hodnocení jsem se musel vrátit až několik dní po dočtení, protože doteď jsem toho měl až moc plnou hlavu. Celá série je naprosto úžasný epos, který podle mě nemá v literatuře moc obdoby. Po dočtení jsem Kingovi nadával, zpětně ale musím říct, že zakončení Temné věže se mi líbilo. Co mi na posledním dílu vadilo, byla práce s postavami. King několik dílů geniálně vykresluje charaktery postav, aby konec dohrál s úplně novými postavami, ke kterým čtenář nemá žádný vztah... I tak dávám pět hvězdiček z pěti jak poslednímu dílu, tak celé sérii.

15.02.2021 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Už dlouho jsem nebyl tak moc na rozpacích, jak knížku ohodnotit... Na začátku jsem se s Osvícením dost trápil, četlo se mi to těžko, musel jsem se na příběh strašně soustředit. Přibližně v polovině se to ale zlomilo a poté už to stálo za to! Překvapilo mě, jak moc se knížka liší od filmu (který jsem viděl jako první a moc se mi líbil). A možná právě i tyhle odlišnosti nakonec převážily můj názor ke čtyřem a ne třem hvězdičkám. Pro mě další důkaz toho, jak skvělý je King autor! :)

14.06.2020 4 z 5

Sbohem Sbohem Bill Willingham

(SPOILER) Tak. A je konec. A i když si dovedu představit, že řada lidí nebude se závěrem spokojená, já jsem rád, že to "dobře dopadlo".
A když to všechno končí, musím říct, že jsem až dojatý. Mýty jsou s přehledem nejlepší komiksovou sérií, kterou jsem kdy četl, a i mezi všemi příběhy, které jsem kdy slyšel, četl nebo viděl, se řadí do úplné špičky.
A já už se teď moc těším, až si to celé dám ještě jednou pěkně celé dohromady. Do těchhle světů se budu vždycky rád vracet.

16.01.2024 5 z 5

Batman: Evropa Batman: Evropa Brian Azzarello

Vyústění příběhu pro mě bylo poněkud zklamáním a zasazení do evropských měst je pro příběh vlastně celkem zbytečné. I tak se mi ale komiks líbil a musím říct, že vyobrazení známých evropských míst včetně Prahy mě jako Evropana velmi potěšilo. Příjemným bonusem je i stručné nastínění historie jednotlivých míst.
Zpočátku mi dělala poněkud problém kresba, na kterou jsem si ale postupně zvykl a která k dílu přesně seděla a skvěle vystihovala zhoršující se stav hlavních hrdinů.
Každému Čechovi, který miluje komiksy, musí zaplesat srdce nad pohledem na Jokera a Batmana na Karlově mostě.

06.03.2021 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Dlouho jsem zvažoval, jestli dát čtyři nebo pět hvězd, nakonec jsem se ale rozhodl pro plné hodnocení! A to z jednoduchého důvodu. Ještě u žádné knížky se mi nestalo, abych se po ní budil ze spaní. Až po Misery mě uprostřed noci probudila představa, jak se nade mnou někdo sklání! Skvěle napsané postavy a výborně vystižená atmosféra v každém okamžiku. Knížku jsem četl v originále a anglickou verzi můžu jen doporučit.

18.01.2019 5 z 5

Pátá čtvrtina (13 povídek) Pátá čtvrtina (13 povídek) Stephen King

Jak už to tak u povídkových sbírek bývá, byla to příjemná oddychovka, kde se lepší povídky střídaly s těmi horšími. Opět jsem několikrát zůstal jen nevěřícně kroutit hlavou, jak může být jeden člověk současně tak šílený a tak geniální autor. U Kinga už jsem na to ale pomalu zvyklý.

31.03.2021 4 z 5

Batman: Konec hry Batman: Konec hry Scott Snyder

Neskutečně temné a neskutečně dobré! Tohle je přesně ladění, které mi k Batmanovi sedí. Výborné "zakončení" celé série od Snydera, po kterém trochu váhám, jestli jít do dalších dílů (ale stejně vím, že nakonec si je přečtu). Naprosto mě uchvátila myšlenka Jokera, který se proplétá celou historií Gothamu.
Perfektní!

06.03.2021 5 z 5

Temná věž 1: Zrození pistolníka Temná věž 1: Zrození pistolníka Peter David

Komiks jsem původně četl v době, kdy jsem ještě neměl tu čest s ničím od sai Kinga. A moje prvotní pocity byly dost zmatené. Teď jsem se ke komiksu vrátil po přečtení celé Temné věže a konečně jsem dokázal ocenit, jak skvělé dílo to je!
Kresba perfektně ladí s atmosférou celého světa Temné věže a jako veliký milovník knižní předlohy cením, jak moc se autoři drželi původního příběhu. Jasných pět hvězd a už se těším na další díly.

26.02.2021 5 z 5

Supertým Supertým Bill Willingham

Tradičně vynikající Mýty, tentokrát navíc s lehkým superhrdinským námětem. Opět nechybí výborný humor a překvapivé zvraty v příběhu. I když se jedná už o 16. knihu v sérii, Mýty si dál uchovávají svoje kouzlo a vyvolávají obrovskou chuť na další pokračování.

23.04.2020 5 z 5

Temná věž 7: Pistolník 2: Sestřičky z Elurie Temná věž 7: Pistolník 2: Sestřičky z Elurie Peter David

Komiksové zpracování povídky, která mě přivedla k Temné věži, se povedlo na jedničku. Komiks má temnější a strašidelnější nádech než předchozí díly, což mu jen a jen svědčí.

24.06.2021 5 z 5

Temná věž 5: Bitva na kopci Jericho Temná věž 5: Bitva na kopci Jericho Robin Furth

Parádní zakončení první části příběhu, která doplnila knižní linku. Autoři se s tím v duchu Temné věže vůbec nepárali, a tak se jednalo o emotivní a hodně syrové vyvrcholení.

16.06.2021 5 z 5

Temná věž 2: Dlouhá cesta domů Temná věž 2: Dlouhá cesta domů Peter David

Výborné doplnění dílků do tohoto úžasného příběhu! Kresba se mi vlastně příliš nelíbí, k celému ladění se ale hodí přímo dokonale. Věřím, že lidé, kteří neznají knihy, se můžou v příběhu ztrácet, znalí románů si na tomhle komiksu ale určitě smlsnou.

09.03.2021 5 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Příjemná jednohubka na závěr celé Temné věže... Teď už jen zůstává smutek, že už je to celé opravdu za mnou...

22.02.2021 4 z 5

Temná věž 6: Pistolník 1: Cesta začíná Temná věž 6: Pistolník 1: Cesta začíná Peter David

Poprvé musím u komiksů Temné věže jednu hvězdičku ubrat. Pořád mě to neskutečně baví, autoři by si ale měli uvědomit, že méně je někdy více. V tomto díle je zkrátka a dobře naroubováno příliš mnoho věcí až moc na sílu.

20.06.2021 4 z 5

Temná věž 4: Pád Gileadu Temná věž 4: Pád Gileadu Peter David

Mám pocit, že bych se u každého dílu musel opakovat. Skvělé rozšíření světa Temné věže, které velmi poutavě zaplňuje bílá místa v příběhu knih. To vše podtrženo perfektně ladící kresbou.

12.06.2021 5 z 5

Temná věž 3: Zrada Temná věž 3: Zrada Peter David

Další výborné zaplnění temných míst, která v příběhu po přečtení knižní série zůstávala. Třetí komiks měl poněkud pomalejší rozjezd, na konci ale skvěle vygradoval.

24.03.2021 5 z 5