Fee* Fee* komentáře u knih

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Román, který zpochybňuje naši tendenci kategorizovat lidi a sklouznout k přijímání mylných představ. Je to kniha o naději, péči, otevření srdce, bezpodmínečné lásce a respektování odlišností druhých. Zároveň se jedná o zábavný příběh, na který se dá jen těžko zapomenout.

10.09.2023 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Kniha pro mě znamenala tři dny emočního zmatku. Milovala jsem, nenáviděla, byla jsem nadšená, rozzuřená i zcela uchvácená. Nakonec mi zlomila srdce.
Bylo to prostě fascinující čtení a již nyní mohu s klidným svědomím říct, že se stanou mou knihou roku.

03.03.2023 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Úchvatné dílo o milování, vzájemné přitažlivosti, vášni, důvěře a duševním splynutí. Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem četla o tak silném poutu mezi dvěma lidmi. Nádherné, dojemné, vášnivé a pro mě nezapomenutelné.

06.01.2019 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Zdařilá sonda do života mládeže vyrůstající v italské chudinské čtvrti v 50. letech. Hlavní hrdinky řeší situace každodenního života, své dospívání a rozdílnost názorů mezi nimi i jejich rodiči. Jsou spolu svázány pevným poutem, které, zejména v případě Lenu, ovlivňuje jejich chování, rozhodování a způsob života. Autorčin styl psaní, téměř bez přímé řeči, mi sedl. Umožnil mi dokonale poznat Elenu, prostřednictvím jejích myšlenek a pocitů, a atmosféru jejího domova. Z knihy jsem nadšená!

01.04.2018 5 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Zatím nejlepší díl série!

17.01.2022 5 z 5

Skrytá zuřivost srdce Skrytá zuřivost srdce John Boyne

Skutečně mistrovské dílo. Nemohu si vzpomenout, kdy naposledy jsem se tak důkladně ponořila do příběhu, zamilovala se do postav a měla srdce úplně roztrhané. Očekávala jsem, že to bude náročné čtení, ale opak byl pravdou. Kniha je psána s lehkostí a humorem, což značně zmírňuje v mnoha ohledech neskutečně smutný příběh.
Jedná se v podstatě o životní cestu Cyrila Averyho od jeho početí po stáří. Cyril je gay prožívající své mládí v konzervativním Irsku, které je téměř teokratické ve své posedlosti církví. Postupně je děj přenesen do liberálnějšího Amsterdamu a do New Yorku uprostřed krize AIDS. Konec je naprosto dokonalý a šťastný, ač s sebou nese určitý smutek. Hořká sladkost, která uzavře životní příběh plný lásky, utrpení, zármutku a naděje. Bylo to úžasné.

28.03.2020 5 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Dokonalá kniha. Zamilovala jsem se do autorčina stylu vyprávění i do hrdinky samotné. Byla jsem smutná, když prožívala příkoří, a šťastná, když je překonala. Nakonec jsem v ní našla i kousek sebe.

11.08.2016 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Nepamatuji si, kdy naposledy jsem zírala na poslední stránku románu a cítila se tak spokojeně. Kniha vypráví příběh největšího řeckého hrdiny Achillea z pohledu jeho nejlepšího přítele Patrokla. Miller zůstává věrná řeckým legendám a dílům Homéra, kreativně a přesvědčivě doplňuje prázdná místa a sleduje vztah mezi těmito dvěma mladými muži způsobem, který vrhá nové světlo na lidskou stránku trojské války.

09.04.2023 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Po všech stránkách úchvatná kniha! Jediný nedostatek spatřuji v nedostatečné délce :D

02.11.2017 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Nedělám to často, ale tuto knihu jsem musela odložit. Především kvůli absolutně nesympatickým hlavním postavám.

08.12.2022

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Nádherný příběh! Hotové pohlazení pro mou romantickou duši...

25.07.2019 5 z 5

Ahoj, tady Sam Ahoj, tady Sam Dustin Thao

Proč si přečíst tuto knihu? Jak řekl Tristan: „Člověk chce něco cítit. Něco smysluplného a intenzivního. Chce to cítit v srdci i v žaludku. Chce být dojatý. Aby mu na něčem opravdu záleželo nebo aby se doopravdy zamiloval. A chce, aby to bylo skutečné. Jiné. Vzrušující... Díky tomu si připadáš ... živá."

17.11.2023 4 z 5

Panství Farleigh Panství Farleigh Rhys Bowen

Trochu uspěchaný závěr vzhledem k tomu, jak se první polovina knihy vlekla. Celkově ale příjemné čtení.

21.05.2019 4 z 5