Fantýna Fantýna komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Ve škole jsem několikrát slišela chválu na stejnomený film, protože mým spolužákům nebaví číst knihy.

Po dlouhé době jsem se rozhodla, že si knihu přečtu, a potom shlédnu film. Jakmile jsem obojí splnila, tak jsem zjistila, že je kniha lepší, protože je v ní víc informací.

Co se mi na knize i filmu nejvíce líbilo? V obou případech se jedná o drogovou problematiku, která bude neustále aktuální. Dále je to úplně otevřený příběh tehdější mladé dívky, který je výstižně popsaný v knize a ve filmu, kde je člověk vtažený do děje.

20.03.2016 5 z 5

Temné časy Temné časy Martin Fajkus

V této knize se setkáme s různými příběhy a různými autory. Každý z nich píše o něčem úplně jiném, ale závěr je takový, že jednotlivé příběhy odpovídají názvu knihy.

20.03.2016 5 z 5

Tato krátká knížka stojí za přečtení, protože jednotlivé temné a místy humorné básně s výstižnými, morbidními a extravagantními obrázky chytí nejednoho čtenáře.

20.03.2016 4 z 5

Slabikář Slabikář Jiří Žáček

Jako mnoho jiných dětí jsem četla tuto knížku ve škole. Naučila jsem se z ní číst, ale nějak se mi jednotlivé pohádky, básničky nelíbily. Sice se mi to nelíbilo, ale myslím si, že je tato kniha na dobrá k prvnímu čtení, protože ze začátku je to jednotvárný, kdy se děti učí písmena. Potom se objevují delší texty.

20.03.2016 odpad!

Lidské tělo Lidské tělo Isabelle Bouillot-Jaugey

Tato knížka je dobrá pro malé a zvídavé děti. Taky může být dobrá pro rodiče, kteří se chtějí dozvědět něco, co nevěděli. V knížce najdete pěkné obrázky. Je jedno, jestli jsou kreslené nebo animované. Největším zpestřením jsou různé hry na přesnější představivost dítěte. Myslím si, že si každý v tom něco zábavného nebo užitečného najde.

21.02.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tato knížka mě nebavila, protože text byl o ničem a celkový příběh nebyl dobrý. Jediný, co se mi líbilo bylo liščina filosofická úvaha.

17.02.2016 odpad!

Destrukční deník Destrukční deník Keri Smith

Tato kniha se má zničit podle jednotlivých úkolů na stranách.

Někteří lidé nejsou schopni to koupit, protože si myslí, že je blbost ničit knihu, která stojí 200 Kč. Opravdu se musí kniha zničit?
Kdepak.
Někdo to může brát i kreativně.
Nevíhodou této knihy jsou akční úkoly, které se nedají nějakým kreativním způsobem vylepšit.

Vlastním tuto knihu, a musím říct, že mě baví, protože se u toho můžu vyřádit, a nikdo mi nemůže říct, že to dělám špatně, jelikož v této knize nejde o nějaké výtvarné umění, ale o pobavení, a zbavení stresu i špatné nálady. Dále se mi na této knize líbí, že jsou tam úkoly a každý je splní jinak, a proto se jedná o originál.

06.02.2016 5 z 5